Для Агентства оборонних закупівель і Держоператора тилу створили наглядові ради: представник держави в АОЗ - Тарас Чмут
У п'ятницю, 11 жовтня, у Міністерстві оборони України створили наглядові ради для Агентства оборонних закупівель (АОЗ) і Державного оператора тилу (ДОТ). Також Кабмін призначив двох нових заступників міністра оборони Рустема Умєрова
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
"Наглядові ради - важливий елемент для ефективного та прозорого управління закупівлями. Призначення їх є важливим кроком до відповідності міжнародним стандартам. Це гарантує незалежний контроль за процесами, мінімізує корупційні ризики та підвищує довіру до системи як всередині країни, так і з боку наших міжнародних партнерів", - наголосив Умєров.
Зазначається, що у складі рад будуть українські та міжнародні експерти. За словами міністра, це дозволить інтегрувати найкращий світовий досвід у реформування оборонної сфери України. Наглядові ради будуть незалежними у своїй діяльності, адже більшість членів були відібрані через відкриті конкурси.
Зокрема, уряд погодив призначення на посади членів наглядової ради "Агенції оборонних закупівель" як незалежних членів:
- Патріка Ауроя - має понад 30 років досвіду роботи на керівних посадах у Франції в секторі оборони, а також в структурах в НАТО. Обіймаючи посаду заступника генсекретаря з питань оборонних інвестицій, очолював Конференцію національних керівників озброєнь НАТО;
- Катерини Кузнецової - має більш ніж 25-річний міжнародний досвід у галузі аудиту та корпоративних фінансів, зокрема, на посаді директора в компанії PwC у Британії;
- Лукаша Столярськи - протягом 18 років роботи в NSPA NATO керував багатонаціональними командами і складною логістикою;
як представників держави:
- Юрія Джигира - заступник міністра оборони України, економіст з більш ніж 20-річним досвідом сприяння реформам у сфері управління державними фінансами, соціальної політики та фіскальної децентралізації);
- Тараса Чмута - директор фонду "Повернись живим".
Крім того, уряд погодив призначення на посади членів наглядової ради Державного оператора тилу як незалежних членів:
- Саймона Вудворда - має значний досвід роботи у британському та міжнародному секторах фармацевтики, роздрібної торгівлі, товарів народного споживання, громадського харчування, військових та ризикованих товарів;
- Ганну Демченко - має більш ніж 20-річний досвід роботи в міжнародних компаніях за фінансовим напрямом;
- Миколу Роєнка - має досвід у впровадженні функцій комплаєнсу, внутрішнього аудиту, внутрішніх розслідувань щодо можливих зловживань, становленні функції контролінгу та бюджетування, роботі в проєктах ІРО, проведенні аудиту фінансової звітності провідних компаній.
як представників держави:
- Надію Бігун - на посаді заступника міністра економіки України координує розроблення та реалізацію державної політики у сфері публічних закупівель, розвиток конкурентних відносин та державного партнерства;
- Юлію Марушевську - голова Офісу підтримки змін Міністерства оборони України.
Кадрові зміни у Міністерстві оборони
Цього ж дня за поданням Умєрова Кабінет міністрів звільнив заступника міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександра Балануцу. Натомість іншим поданням уряд призначив на цю посаду Сергія Боєва.
До свого призначення 41-річний Сергій Боєв працював заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. У період з 2016 по 2022 роки обіймав керівні посади у державних компаніях НАК "Нафтогаз України" та АТ "Укргазвидобування".
Раніше Боєв працював у провідних міжнародних банківських установах, а також в консалтинговій компанії The Boston Consulting Group, що забезпечило йому значний досвід у сфері фінансів та управління.
Сергій Боєв має ступінь бакалавра міжнародної економіки, який здобув у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, а також ступінь магістра з ділового адміністрування, який отримав у Вортонській бізнес-школі Університету Пенсильванії (США).
"Він має важливий досвід, який допоможе нам ще більше інтегрувати Україну в європейські оборонні структури", - зазначив Умєров.
Ще одним заступником Умєрова призначили бригадного генерала юстиції Сергія Мельника на позивний "Marsel". Він відповідатиме за освітній, медичний напрямки, а також гуманітарне забезпечення і політику людського капіталу.
З 1999 року Сергій Мельник проходив службу на різних посадах в бойових бригадах Протиповітряної оборони. З листопада 2019 року обіймав посаду начальника Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
У 2022 році Мельник успішно закінчив курси вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4) Національного університету оборони України. З початку повномасштабного вторгнення керував обороною міста Харкова.
Новопризначений заступник міністра є доктором юридичних наук, професором військового права, заслуженим працівником освіти України та лауреатом Державної премії України в галузі освіти.
- Раніше, 1 жовтня, Умєров заявив про звільнення з посад чотирьох своїх заступників, а також про перехід Спецтехноекспорту до Міністерства оборони.
- Актуальне
- Важливе