
Рада підтримала створення двох нових спеціалізованих адміністративних судів
Верховна Рада України у середу, 26 лютого, підтримала в цілому законопроєкт про створення двох судів – Спеціалізованого окружного адміністративного суду та Спеціалізованого апеляційного адміністративного суду
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Йдеться про законопроєкт №12368-1. Його підтримали 234 парламентарі.
За словами нардепа, це була одна з вимог Міжнародного валютного фонду, яку Україна мала виконати до 31 грудня 2024 року.
Железняк пояснив, що в межах законопроєкту має бути створено два суди: Спеціалізований окружний адміністративний суд та Спеціалізований апеляційний адміністративний суд до вищих спеціалізованих судів.
Вища кваліфікаційна комісія суддів має розпочати конкурс на посади суддів протягом одного місяця після набрання чинності законом.
Крім того, буде сформована Експертна рада суддів. До її складу увійде шестеро людей – троє від Ради суддів та троє від міжнародних організацій.
Ярослав Железняк прокоментував створення двох нових судів, зазначивши, що спершу МВФ вимагав створити в Україні Вищий адміністративний суд, передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
"Була позиція від Власенка (ініціатор законопроєкту №12368-1 Сергій Власенко, – ред.), що будівництво судів це має бути дві інстанції. Відповідно, вдалося Міністерству юстиції переконати МВФ... У них з самого ранку сьогодні була дискусія з цього приводу, що якщо процедури по добору будуть однакові в цих судах, і вони будуть прозорі, то вони не заперечують створити ці два нові суди. Тому така позиція була проголосована сьогодні", – розповів нардеп.
Що відомо
Як пише Forbes, 30 грудня 2024 року подали законопроєкт №12368, який мав на меті створити Вищий адміністративний суд України. Документ визначав принципи організації та роботи нового суду та спеціальні вимоги до суддів.
Водночас 9 січня 2025 року Рада відхилила цей законопроєкт, а натомість підтримала у першому читанні альтернативний законопроєкт №12368-1, згідно з яким, справи, пов'язані з конкурсами та аудитами НАБУ і САП, розглядатиме Київський міський окружний адміністративний суд. Для розгляду апеляцій пропонується створити окремий Київський міський апеляційний адміністративний суд.
У виданні зазначили, що ключовою різницею між законопроєктами №12368 та №12368-1 є підхід до реформування судової системи. Так, перший пропонував єдиний Вищий адміністративний суд, а другий передбачає появу двох спеціалізованих судів – для адміністративних справ та справ, пов'язаних з інтелектуальною власністю.
- Верховна Рада 25 лютого з другої спроби ухвалила постанову про підтримку демократії в Україні в умовах агресії РФ. Йдеться про неможливість проведення виборів під час дії воєнного стану.
- Актуальне
- Важливе








