Сенатор США Ліндсі Грем прибув до Києва: каже, що спікер Джонсон шукає спосіб просунути допомогу Україні
Американський сенатор від республіканців Ліндсі Грем 18 березня прибув до столиці України. Він заявив, що спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон зараз шукає спосіб просунути допомогу Україні. Також сенатор зустрівся з прем'єром Денисом Шмигалем для обговорення допомоги США у впровадженні реформ. А під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським обговорили надання Україні систем ППО та ракет до них
Посольство США в Україні повідомило, що сенатор США Ліндсі Грем прибув до Києва.
Фото: Reuters
"Сьогодні ми вітаємо сенатора Ліндсі Грема в Києві. Непохитна підтримка США має вирішальне значення для успіху України у протистоянні незаконній повномасштабній війні з Росією", - йдеться в повідомленні.Під час брифінгу Грем заявив, що спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон зараз шукає спосіб просунути допомогу Україні, й, імовірно, це буде у вигляді безвідсоткового кредиту, передає кореспондентка Еспресо.
"Я розмовляв зі спікером до того, як приїхав сюди. Він намагається знайти спосіб просунути допомогу Україні. Я думаю, що ідея кредиту буде досить популярною. Не лише серед республіканців, а й серед демократів", - зазначив він.
Неодноразово сенатор заявив, що ідея допомоги у формі безвідсоткового кредиту користується підтримкою експрезидента США Дональда Трампа.
За словами Грема, 70% сенаторів-республіканців розуміють необхідність допомагати Україні.
Він сподівається, що проєкт зможе пройти Палату представників "найближчими днями, а не тижнями".
"Я сподіваюся, що ми знайдемо шлях вперед щодо пакета додаткової допомоги (Україні, - ред.) цього тижня, як тільки приймемо наш власний бюджет", - зазначив сенатор.
Грем наголосив, що підтримує подальше надання допомоги Україні, але зауважив, що є необхідність врахувати інтереси американських виборців, а саме у питанні зміцнення кордону з Мексикою та міграційної кризи.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль поінформував, що під час зустрічі з Гремом обговорили нагальні потреби України для економіки та для фронту. Прем'єр подякував Сенату США за підтримку пакету допомогу для України.
"У наших партнерів є чітке розуміння, що ми потребуємо більше підтримки та більше зброї", - додав Шмигаль.
За його словами, ключовим питанням залишається конфіскація заморожених російських активів, напрацювання механізму для чого необхідно прискорити. Шмигаль додав, що російські активи стануть вагомим ресурсом для зміцнення України.
Чиновники також обговорили допомогу США у впровадженні реформ. Шмигаль запросив американські компанії інвестувати в Україну та реалізовувати тут нові проєкти.
Фото: https://t.me/Denys_Smyhal
Він підкреслив, що окрема увага зосереджена на питаннях євроатлантичної інтеграції України, подальшого посилення санкційного тиску на РФ та використання заморожених російських активів для нагальних потреб України.
"Наша боротьба за незалежність і територіальну цілісність триває. Стала підтримка України з боку міжнародних партнерів, особливо Сполучених Штатів, зараз як ніколи важлива для реалізації планів із деокупації наших територій та захисту людей. Демократія та свобода мають вигравати – зараз і завжди", - резюмував Зеленський.
Під час брифінгу Грем прокоментував результати виборів у Росії:
"Путін не є легітимним президентом. Він керує терористичною державою. Тож моєю відповіддю на його обрання, було б оголошення Росії державою-спонсором тероризму. Тому що вони саме такими і є. Мені шкода, що російський народ змушений жити у державі Путіна. 87% голосів — це досить вражаюча цифра, у яку складно повірити. Отже, суть в тому, що я вважаю ці останні вибори фальсифікацією, що він (прим. Путін) є військовим злочинцем, а не законним лідером, і я закликаю адміністрацію Байдена підтримати визнання Росії спонсором тероризму згідно із законодавством США."
Конгресмен наголосив на тому, що зараз потрібно для продовження війни з Росією:
"Атакамси мали б бути тут вже вчора. Я хочу, щоб вони швидко надійшли. F-16, я хочу, щоб вони були залучені у 2024-му році. Я хочу, щоб росіяни побачили "більше".
Особливо він підкреслив, що Україні потрібно ухвалити закон про мобілізацію:
"Я хочу, щоб український народ зараз пройшов мобілізаційну реформу. Я розмовляв із радником з питань національної безпеки Саліваном перед тим, як приїхати сюди, і запитав у нього: "чим я можу допомогти адміністрації?", він сказав: "поруште питання щодо закону про мобілізацію!". Вам потрібно більше людей. І я знаю, що це важко. … Деяких людей потрібно вивести зі строю, для цього туди мають прийти нові люди. Тож я сподіваюся, що скоро буде рух щодо закону про мобілізацію."
Також Грем висловив сподівання, що цього року буде підписано гарантію безпеки між Сполученими Штатами та Україною.
- Актуальне
- Важливе