Вбивство Ірини Фаріон слід розслідувати за статтею "теракт": заява колишнього першого заступника генпрокурора Голомші
Перший заступник генерального прокурора України у 2003-2010, 2014-2019 роках Микола Голомша вважає, що розслідування вбивства мовознавиці Ірини Фаріон слід вести не за статтею про умисне вбивство, а як терористичний акт
Про це він заявив в етері проєкту "Говорить Великий Львів" на каналі НТА.
"Що стосується кваліфікації дій, я б тут посперечався. Я б таку справу кваліфікував за статтею 258 пунктом 3 "терористичний акт". І це однозначно", - зазначив Голомша.
Адже, як наголосив колишній слідчій, йдеться про залякування, що і є метою теракту.
"Це залякування. Залякування українців, які відстоюють свою ідентичність, відстоюють свою мову. А вона (Ірина Фаріон - ред.) була мовознавицею, яка відстоювала мову на всіх телеканалах, інстанціях, була громадським діячем, політичним діячем. І саме це вписується у статтю 258 пункт 3", - пояснив Микола Голомша.
Тоді як частина 1 статті 115 Кримінального кодексу Уркаїни каже про злочин проти життя окремої людини.
"Це злочин проти особистості, тоді як стаття 258 передбачає злочин проти громадської безпеки. І цей злочин набагато складніший, він тяжчий, і відповідна міра покарання - від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення", - підсумував Голомша.
Нагадаємо, що Голомша розслідував низку найбільш резонансних злочинів, зокрема, скоєних проти українських політиків та публічних осіб - це справи, пов'язані із загибеллю В'ячеслава Чорновола, викраденням та вбивством Георгія Гонгадзе, замахом на слідчу Галину Климович.
Що відомо про вбивство Ірини Фаріон
У п'ятницю, 19 липня 2024 року, у Львові на вході до житлової багатоповерхівки на вулиці Масарика, 3 на професорку Львівської політехніки Ірину Фаріон вчинили замах. Невідомий вистрелив їй у голову з вогнепальної зброї.
Ірину Фаріон доправили до лікарні Св. Пантелеймона Першого територіального медичного об'єднання Львова на вулиці Миколайчука.
Згодом стало відомо, що Ірина Фаріон перебуває у глибокій мозковій комі на штучній вентиляції легень, проте лікарі борються за її життя. Проте упродовж години медики були змушені повідомити сумну звістку: Ірина Фаріон померла у лікарні.
Після смерті політикині злочин кваліфікували за ч.1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.
До розслідування залучили майже всю поліцію міста, частково - Львівщини, також працюють оперативники та слідчі груп, які приїхали з Києва на чолі із заступниками Нацполіції та СБУ. Призначена низка експертиз, серед яких і балістична.
Всеукраїнське об'єднання "Свобода" оголосило про фінансову винагороду за будь-яку інформацію, яка допоможе знайти нападника на мовознавицю Ірину Фаріон. За словами Наталії Ющук, осередок ВО Свобода в США оголошує винагороду у розмірі $10,000 за інформацію, яка допоможе затримати вбивцю Ірина Фаріон.
У понеділок, 22 липня, на Личаківському цвинтарі у Львові поховали Ірину Фаріон. Віддати їй останню шану зібралися тисячі людей.
Наразі єдиним підозрюваним у вбивстві Ірини Фаріон є молодик з міста Дніпро В'ячеслав Зінченко, який впродовж двох тижнів стежив за екснардепкою біля її будинку.
Своєї провини хлопець не визнає. Його батько винайняв приватного адвоката Ігоря Сулиму, що має досвід судового захисту обвинувачуваних у держзраді.
Увечері 24 липня у соцмережах РФ поширили інформацію, що відповідальність за вбивство мовознавиці взяли на себе російські "націонал-соціалісти" з неонацистського руху NS/WP.
Расистськими та антисемітськими ідеями, як свідчать оприлюднені правоохоронцями скріншоти, захоплювався і Зінченко.
- Актуальне
- Важливе