Прем'єрка Естонії може змінити Борреля на посаді головного дипломата ЄС, - Politico
Прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас є кандидатом на посаду головного дипломата Євросоюзу після виборів. Зараз цей пост обіймає Жозеп Боррель
Про це пише Politico.
У матеріалі йдеться, що є сценарій, за яким головні інституції ЄС очолюватимуть жінки, у тому числі Кая Каллас.
Журналісти Politicо стверджують, що в кулуарних розмовах чутно імена чотирьох кандидаток. Зазначено, що посаду очільниці Єврокомісії, ймовірно, збереже за собою Урсула фон дер Ляєн, а президенткою Європарламенту залишиться Роберта Мецола.
Чинна прем’єрка Данії Метте Фредеріксен може стати президентом Європейської ради, тоді як Кая Каллас може обійняти посаду високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки.
Таким чином Єврокомісію та Європарламент продовжили б очолювати представники найчисленнішої групи - Європейської народної партії, посада голови Євроради дісталась би соціалістам, а лібералам - посада зовнішньодипломатичної служби ЄС.
Читайте також: Прихильники розвалу ЄС посилюються? Що відбувається у Європарламенті та що змінять вибори-2024
Естонську прем’єрку все частіше згадують як можливу наступницю Борреля, зокрема через географічний чинник. Адже у світлі нових геополітичних обставин, у тому числі війни РФ проти України, східноєвропейські лідери вважають, що представник цього регіону має отримати принаймні одну з головних посад.
Politico додає, що за таким географічним сценарієм Європа буде логічно представлена: Каллас зі сходу, фон дер Ляєн із заходу, Фредеріксен з півночі, а Мецола – з півдня.
Проте кандидатури Фредеріксен і Каллас у ЄС можуть не підтримати ті, на чию думку данська прем’єрка є "недостатньою соціалісткою" через її жорстку позицію в міграційному питанні, коли Каллас для деяких дипломатів була надто агресивною до РФ, аби призначати її на посаду головного дипломата Євросоюзу.
Зараз ідеться лише про можливі сценарії, тому в останній момент усе може змінитися, як колись це було з призначенням фон дер Ляєн.
Європейські вибори відбудуться в червні, після них посади президентів Єврокомісії, Євроради, Європарламенту та Європейської служби зовнішніх справ будуть розподілятися між основними політичними групами.18 січня стало відомо: найбільша група Європарламенту, Європейська народна партія, пропонує створити посаду комісара з оборони замість позиції головного дипломата, яку нині обіймає Жозеп Боррель.
- Актуальне
- Важливе