У Молдові підрахували 100% протоколів у першому турі президентських виборів та референдумі щодо вступу в ЄС
20 жовтня 2024 року у Молдові відбувався загальнонаціональний референдум щодо вступу в ЄС та президентські вибори. До другого туру виборів виходять чинна президентка Мая Санду і колишній генпрокурор Олександр Стояногло, а на референдумі перемогли прихильники вступу до ЄС
Про це свідчать результати молдовського ЦВК.
Результати першого туру президентських виборів
Станом на 18:30 у Молдові опрацювали 100% протоколів на президентських виборах та референдумі.
Згідно з результатами, Мая Санду (націонал-ліберальна партія "Дія і справедливість") набрала 42,45%, а її найближчий конкурент Олександр Стояногло (проросійська Соціалістична партія) - 25,98%.
Другий тур відбудеться 3 листопада.
Загалом у Молдові та за кордоном (зокрема, у Москві) працювало 2219 виборчих дільниць.
Результати референдуму
На референдумі щодо закріплення у конституції шляху до ЄС з мінімальною перевагою перемогли прихильники Євросоюзу.
Євроінтеграцію Молдови підтримало 50,46%, а проти виступили — 49,54%.
Санду заявила про безпрецедентні фальсифікації
Чинна президентка вважає, що на виборах та референдумі у Молдові не було чесного політичного процесу.
Санду стверджує, що влада має докази масштабної купівлі голосів.
"У нас є докази та інформація, що кримінальне угруповання збиралося купити 300 тис. голосів. Це безпрецедентне шахрайство, яке має на меті скомпрометувати демократію.", – заявила вона, назвавши це "шахрайством безпрецедентного масштабу".
У промові Мая Санду наголосила, що "сьогодні, як і в останні місяці, свобода і демократія в Молдові зазнали безпрецедентної атаки. Кримінальні угруповання, об'єднавшись з іноземними силами, атакували нашу країну брехнею та пропагандою".
Вибори президента Молдови й референдум щодо вступу до Євросоюзу визнані такими, що відбулися
Станом на 18:00 неділі, 20 жовтня 2024 року, своїм правом голосу на референдумі щодо євроінтеграції у Молдові скористалися 42,44% виборців. Таким чином, його можна вважати таким, що відбувся, повідомляє кишинівський телеканал TV8.
Зазначається, що за даними ЦВК, свої голоси вже віддали 1,22 млн громадян.
Попередні результати про те, скільки людей підтримали референдум, а скільки виступили проти, стануть відомі після закриття виборчих дільниць, додають у виданні.
Читайте також: Операція впливу Росії в Молдові: які основні наративи проти референдуму про вступ до ЄС
Як попередньо повідомляв інформаційний портал Știri.md із посиланням на ЦВК країни, станом на 14:00 своїм правом голосу на президентських виборах у Молдові скористалися трохи понад 33% виборців, що зареєстровані у виборчих списках. Таким чином, вибори президента 20 жовтня визнані такими, що відбулися.
Зазначалося, що менш ніж за сім годин до закриття виборчих дільниць понад 930 тисяч громадян із приблизно 2,7 мільйона виборців реалізували своє право голосу.
Читайте також: На виборах у Молдові росіяни хочуть здолати Санду електоральним спамом, - журналістка Присяжнюк
Загалом виборців очікують на 2219 виборчих дільницях, з яких 1988 відкриті на території Республіки Молдова, включно із 30 дільницями для мешканців лівого берега Дністра.
Для довідки. Згідно з чинним законодавством Молдови вибори та референдуми в країні вважаються дійсними, якщо явка на них подолала мінімальний поріг у 33,33% зареєстрованих виборців.
У Молдові 20 жовтня відбувається перший тур виборів президента та конституційний референдум щодо євроінтеграції. На посаду глави держави претендують 11 кандидатів.
Під час проведення першого туру президентських виборів у Молдові екзитполів не буде, повідомили у центрвиборчкомі.
- Актуальне
- Важливе