Перемога Усика як символічне досягнення для країни та наслідки вторгнення росіян у Харківську область. Акценти світових ЗМІ 20 травня
У фокусі міжнародних видань ситуація на Харківщині, через що з області виїхали майже 10 тисяч мешканців, та що для українців означає перемога Олександра Усика
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 20 травня.
Вторгнення в Харківську область розкриває виклики, з якими стикаються втомлені та малорозвантажені сили України, коли Росія нарощує літній наступ
Фото: Валентин Огіренко/Reuters
Прорив російських військ на північному кордоні України змусив тікати сотні людей, що нагадує перші дні війни. Росіяни, які переходили через кордон, мали величезну перевагу в артилерійських снарядах і використовували повітряні сили, включаючи винищувачі та важкі плануючі бомби, що призвело до катастрофічних наслідків, не перешкоджаючи виснаженій українській ППО, пишуть у The New York Times."Найбільший виклик для українських сил – це люди. Українська армія, розбита за понад два роки війни, намагається зібрати достатню кількість солдатів, щоб ефективно захистити лінію фронту протяжністю 600 миль, незважаючи на те, що російські сили поповнилися тисячами щойно мобілізованих військових".
Станом на суботу з Харківщини, за словами губернатора області, втекли від боїв майже 10 тисяч мешканців, а жителі повідомляли, що знищені цілі села. У міру просування російських військ існують побоювання, що вперше за майже два роки вони можуть підійти в радіус артилерійського обстрілу Харкова, другого за величиною міста України.
Деякі українські чиновники заявили, що укріплення районів поблизу кордону практично неможливе через обстріли з боку Росії. Мер Вовчанська Тамаз Гамбарашвілі в інтерв'ю наполягав, що його місто було готове до вторгнення.
"Я був у цьому місті весь час і можу сказати, що ми були готові до приходу росіян, і укріплення були зроблені", — сказав він в інтерв’ю минулого тижня.
Укріплення, за його словами, не будували з бетону, тому що Росія постійно обстрілювала все, що будували.
"Офіційні особи та військові аналітики кажуть, що у Росії, ймовірно, недостатньо сил, щоб взяти Харків. Після майже двох років відносного спокою тепер щодня відбуваються ракетні обстріли на великій відстані, вбиваючи та завдаючи поранень мирних жителів. Росія, схоже, покладається на свою чисельну перевагу, щоб розтягнути українські сили до крайньої межі".
Села та селища регіону тривалий час зазнавали періодичних обстрілів з боку Росії, багато жителів розбіглися. Проте ті, хто залишився, кажуть, що їх застав зненацька штурм і швидке просування російських військ.
"Люди готувалися до літа, доглядали городи, доглядали худобу. Ніхто не думав, що буде наступ, – розповідає в інтерв’ю депутатка Липцівської сільської ради Христина Гавран.
Польща зміцнює кордон з Росією та Білоруссю
Фото: rbc.ua
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск назвав фінансування у зміцнення кордону "інвестицією в безпеку, і перш за все в безпечний східний кордон". За його словами, країна інвестує 2,3 мільярда євро в посилення безпеки вздовж свого східного рубежу з Росією та Білоруссю, пише POLITICO.
У виданні зазначають, що кордон Польщі з Білоруссю був гарячою точкою протягом кількох років через збільшення кількості іммігрантів, які прагнули перетнути польський кордон.
"У 2021 році Варшава звинуватила Мінськ у пропуску тисяч мігрантів без документів через кордон до ЄС, а Білорусь заперечувала ці звинувачення. Минулими вихідними Туск підтвердив свою віру в те, що режим прем’єр-міністра Олександра Лукашенка в Білорусі "співорганізує цю практику", оскільки Мінськ демонструє все більш агресивну позицію щодо Польщі".
План, який отримав назву "Східний щит", включатиме будівництво нових укріплень, огорож, зміни рельєфу та спеціальні ліси вздовж 400 кілометрів (249 миль) сухопутного кордону. Уряд вже розпочав роботу над проєктами, зазначили в The Bloomerg.
Журналісти також додали, що Туск очікує, що в понеділок Європейський інвестиційний банк оголосить про виділення 500 мільйонів злотих на витрати країни на інструменти супутникового моніторингу. Очікується, що система стане частиною європейської системи протиповітряної оборони типу "Залізний купол", за яку виступає Польща.
Перемогу Усика відзначають як символічне досягнення для країни
Фото: Getty Images
The Guardian опублікували текст, де резюмують, що новини про перемогу Олександра Усика над Тайсоном Ф’юрі принесли втомленим від війни українцям рідкісний і дуже бажаний момент перемоги та свята.
У Харкові, місті, яке зазнало інтенсивного бомбардування останніми тижнями, багато людей залишалися допізна, щоб подивитися на бій.
"Дуже важливо було бачити перемогу Усика в цьому бою, і особливо приємно бачити, як кримський українець демонструє такий чудовий приклад", — сказав 32-річний Євген Наволокін.
Своєю чергою президент Зеленський додав, що успіх Усика показав, що "українська витривалість і сила народжують українську перемогу". Мер Києва Віталій Кличко, ексчемпіон світу з боксу у важкій вазі, також зазначив, що Усик показав світові, що українці здатні перемогти сильного суперника у важкому бою.
Його молодший брат, Володимир Кличко – ще один колишній чемпіон світу у важкій вазі – був біля рингу в Саудівській Аравії та повторив слова свого брата.
"Ви можете уявити, який тиск відчував цей чоловік останні тижні і тут, на цьому рингу? Програш не був варіантом", - сказав він Sky Sports.
У виданні зазначають, що тріумф Усика також може допомогти пом'якшити частину критики, яку він викликав у минулому за свою прихильність до Української православної церкви. У 2021 році його розкритикували за те, що він знявся в документальному фільмі про Печерську Лавру, старовинний Київський монастир, який тоді заселяли ченці під владою Московського патріархату.
"Він також викликав гнів багатьох українців відразу після вторгнення Росії тим, що, схоже, використовував братську риторику, яку любив Володимир Путін, коли закликав Росію припинити наступ, "якщо ви вважаєте нас братерським народом", - зазначили американські журналісти.
- Актуальне
- Важливе