Огляд

Путін їде до головного постачальника зброї – Північної Кореї, а в'єтнамська громада боронить Україну. Акценти світових ЗМІ 18 червня

Андріана Стахів
18 червня, 2024 вiвторок
12:07

У фокусі міжнародних видань майбутній візит Путіна до свого головного постачальника зброї – Північної Кореї, а також те, як в'єтнамська громада боронить Україну та вважає країну своєю батьківщиною

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 18 червня.

Путін їде до головного постачальника зброї – Північної Кореї

Росії потрібні звичайні озброєння, такі як артилерійські снаряди і ракети, які Північна Корея могла б надати, щоб отримати перевагу у війні на виснаження в Україні, пише The New York Times.

Тож Володимир Путін вирушає до Північної Кореї з дводенним візитом, щоб зустрітися з одним із головних постачальників зброї для війни проти України.

Як нагадує NYT, у серпні минулого року Білий дім попередив, що Путін і північнокорейський лідер Кім Чен Ин ведуть переговори про постачання зброї, а у вересні Кім Чен Ин відвідав Путіна на сході Росії. Всього через кілька тижнів американські чиновники заявили, що Північна Корея відправила до Росії понад 1 тисячу контейнерів зі зброєю для використання у війні в Україні. До березня, за словами офіційних осіб, Північна Корея відправила до Росії близько 7 тисяч контейнерів зі зброєю. Тим часом північнокорейський міністр Шин Вок Сік минулого тижня оцінив кількість відправлених до Росії морських контейнерів у 10 тисяч. Крім того, у січні Білий дім заявив, що Росія почала запускати балістичні ракети, вироблені в Північній Кореї. 

Натомість і Москва, і Пхеньян заперечують торгівлю зброєю, яка заборонена санкціями Організації Об'єднаних Націй, накладеними на Північну Корею.

NYT також аналізує, наскільки важливою є ця зброя від Північної Кореї, наголошуючи, що війна в Україні – це війна на виснаження, де Росія і Україна намагаються перевершити одна одну в озброєнні, випускаючи тисячі артилерійських снарядів, ракет і реактивних снарядів щодня. Це означає, що всі боєприпаси, які надає Північна Корея, допомагають Росії зберігати перевагу над Україною.

Ракети серії Hwasong-11A, зокрема, мають високий ступінь точності і їх важко збити, кажуть експерти. Але принаймні деякі інші види зброї вважаються застарілими або з інших причин дещо неефективними. Минулої осені тодішній високопоставлений військовий чиновник США генерал Марк Міллі сказав, що сумнівається в тому, що 152-міліметрові снаряди, надані Північною Кореєю, матимуть "вирішальний" вплив на полі бою.

The Guardian своєю чергою зазначає, що Путін похвалив Північну Корею за "тверду підтримку" війни Москви в Україні, написавши, що він планує підняти відносини з Пхеньяном на вищий рівень.

Видання також підкреслює, що це рідкісна поїздка за кордон для Путіна, який обмежив свої міжнародні пересування дружніми країнами з того часу, як почав повномасштабне вторгнення і став об'єктом ордера на арешт, виданого міжнародним кримінальним судом за масову депортацію дітей з України в Росію.

КНДР, Північна Корея

Фото: Getty Images

В'єтнамська громада боронить Україну

Люди по всій Україні об'єдналися перед обличчям російської загрози, і в'єтнамська громада не є винятком, розповідає The Guardian.

Коли два роки тому почалося повномасштабне російське вторгнення до Україн, Тунг Нгуєн вивіз своїх батьків з їхнього будинку в Чернігові до кордону з Польщею. Потім він повернувся до Києва і почав займатися волонтерством – возив їжу та медикаменти до блокадного Чернігова. А вже незабаром став до лав української армії.

Деякі в'єтнамці виїхали з України після російського вторгнення, але інші залишилися, особливо представники молодого покоління, багато з яких народилися в Україні і є українськими громадянами.

Нгуєн виріс у Ханої з бабусею та дідусем, але у 18 років приїхав до батьків у Чернігів. Навчався у Києві, там почав працювати фітнес-тренером і бодібілдером. У 2019 році виграв всеукраїнський чемпіонат і отримав громадянство, щоб виступати за країну на міжнародній арені.

"Україна дала мені багато - я тут навчався, працював, одружився з українкою. Я навіть не можу сказати, що це моя друга батьківщина, це просто моя батьківщина", – каже в'єтнамець.

У травні минулого року він був поранений під час відступу українських військ з Бахмута, коли під покровом ночі витягував поранених товаришів з лінії фронту. Артилерійський обстріл приніс йому порізи та сильну внутрішню кровотечу, в результаті Тунг Нгуєн провів місяць у лікарні. Він повернувся на фронт і був знову поранений у грудні, після чого йому знадобилося ще два місяці на відновлення. Зараз знову воює.

За два роки повномасштабної війни українці з усієї країни об'єдналися перед лицем російської загрози, і в'єтнамська громада країни не стала винятком. Щонайменше один український солдат в'єтнамського походження вже загинув на війні, і Нгуєн каже, що громада згуртувалася в знак солідарності, коли він був поранений.

"До початку повномасштабної війни я не знав багато в'єтнамців, але зараз вони мене дуже підтримують. Багато в'єтнамців писали мені повідомлення з підтримкою, люди приносили їжу в госпіталь", – розповідає Нгуєн.

До повномасштабного російського вторгнення в'єтнамська громада в Україні налічувала близько 100 тисяч осіб. А одна із найбільших громад була у Харкові. Як розповідає The Guardian, в'єтнамські торговці домінують на великому харківському ринку Барабашово, окрім того, у місті є й буддійський храм, який використовується громадою, хоча ченці залишили його після початку великої війни.

Ринок неодноразово страждав від російських ударів, частина в'єтнамців виїжджала з міста, проте згодом багато із них повернулися, а один із торговців пояснює це так: "Покупців зараз не так багато, стало набагато гірше, але це мій дім, і я не планую їхати знову".

На іншому кінці міста, пише видання, Нгуєн Тхі Тхань Нхан розповіла, як вона переїхала до Харкова понад двадцять років тому, вийшовши заміж за чоловіка з її рідного міста, який вже тоді працював на ринку. Після багатьох років роботи на ринку сім'я вирішила відкрити ресторан в'єтнамської кухні. У той час як вона розмовляє лише в'єтнамською, її син, Тран Мінь Дук, вільно володіє українською, російською та англійською мовами, а також рідною мовою сім'ї. Вдень він вивчає радіоелектроніку, а ввечері працює позмінно в ресторані.

Оскільки Харків був на лінії фронту в перші місяці війни, сім'я переїхала до Німеччини і знайшла роботу через знайомих у в'єтнамському ресторані в Кельні. Молодші діти навіть почали ходити до школи, але через кілька місяців всі дуже скучили за Харковом, тому повернулися додому.

"Ми любимо Україну і не хотіли бути ніде більше", – каже Нхан.

Вони знову відкрили ресторан у червні 2022 року, коли Харків ще був містом-привидом. Першими клієнтами були переважно поліцейські та військові.  Але незабаром життя повернулося до міста, і ресторан був зайнятий сімейними вечерями та побаченнями в один з останніх понеділкових вечорів. Навіть попри нещодавнє збільшення кількості ракетних обстрілів Харкова, Тран каже, що їхня сім'я не планує знову виїжджати звідси.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
07:00
Жаір Болсонару
Експрезидента Бразилії Болсонару звинуватили в спробі держперевороту у 2022 році
07:00
Оновлено
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
06:48
Ілон Маск
Ілон Маск розкритикував закон Австралії про заборону соцмереж для дітей молодших 16 років
06:41
Олаф Шольц
Шольц має намір балотуватися на другий термін від СДПН, - DW
06:31
Оновлено
Ракетоносій "калібрів"
Армія РФ утримує у Чорному морі 6 ракетоносіїв: загальний залп - до 23 "калібрів"
06:20
міни, замінований пляж
Україна використовуватиме надані США протипіхотні міни лише на власній території, - Пентагон
05:55
Анонс
Карпати, УПЛ
УПЛ: розклад матчів і трансляцій 14-го туру
05:30
Анонс
Збірна України, Грузія - Україна
Жеребкування Ліги націй: де та коли дивитись. З ким може зіграти Україна
05:26
Дональд Трамп
Трамп обрав нову претендентку на посаду генпрокурора США
04:43
Володимир Путін
"У продовженні цієї війни зацікавлена лише РФ": МЗС України відреагувало на заяву Путіна щодо використання "Орешніка"
03:34
вогонь, полум'я, пожежа
Партизани допомогли знищити російський підрозділ БПЛА на Донеччині
03:07
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
Знаменитий тренер запропонував Роналду повернутись до європейського футболу
02:39
Покровськ
З початку доби 21 листопада на фронті відбулось 174 бойових зіткнення. Найважча ситуація на Покровському напрямку
01:27
Роман Яремчук (ліворуч), Албанія - Україна
Українського футболіста можуть вигнати з грецької команди після вдалого матчу за збірну
01:04
МЗС
"Вважаємо вибір Бразилії неправильним": МЗС України про відсутність запрошення на саміт G20
00:47
на фото Верховна Рада України
Засідання Верховної Ради 22 листопада скасували через загрозу удару, - нардеп Батенко
00:19
війна з Росією
Росія захопила Дальнє на Курахівському напрямку, - DeepState
2024, четвер
21 листопада
23:04
Володимир Зеленський
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
Більше новин