Огляд

Путін їде до головного постачальника зброї – Північної Кореї, а в'єтнамська громада боронить Україну. Акценти світових ЗМІ 18 червня

Андріана Стахів
18 червня, 2024 вiвторок
12:07

У фокусі міжнародних видань майбутній візит Путіна до свого головного постачальника зброї – Північної Кореї, а також те, як в'єтнамська громада боронить Україну та вважає країну своєю батьківщиною

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 18 червня.

Путін їде до головного постачальника зброї – Північної Кореї

Росії потрібні звичайні озброєння, такі як артилерійські снаряди і ракети, які Північна Корея могла б надати, щоб отримати перевагу у війні на виснаження в Україні, пише The New York Times.

Тож Володимир Путін вирушає до Північної Кореї з дводенним візитом, щоб зустрітися з одним із головних постачальників зброї для війни проти України.

Як нагадує NYT, у серпні минулого року Білий дім попередив, що Путін і північнокорейський лідер Кім Чен Ин ведуть переговори про постачання зброї, а у вересні Кім Чен Ин відвідав Путіна на сході Росії. Всього через кілька тижнів американські чиновники заявили, що Північна Корея відправила до Росії понад 1 тисячу контейнерів зі зброєю для використання у війні в Україні. До березня, за словами офіційних осіб, Північна Корея відправила до Росії близько 7 тисяч контейнерів зі зброєю. Тим часом північнокорейський міністр Шин Вок Сік минулого тижня оцінив кількість відправлених до Росії морських контейнерів у 10 тисяч. Крім того, у січні Білий дім заявив, що Росія почала запускати балістичні ракети, вироблені в Північній Кореї. 

Натомість і Москва, і Пхеньян заперечують торгівлю зброєю, яка заборонена санкціями Організації Об'єднаних Націй, накладеними на Північну Корею.

NYT також аналізує, наскільки важливою є ця зброя від Північної Кореї, наголошуючи, що війна в Україні – це війна на виснаження, де Росія і Україна намагаються перевершити одна одну в озброєнні, випускаючи тисячі артилерійських снарядів, ракет і реактивних снарядів щодня. Це означає, що всі боєприпаси, які надає Північна Корея, допомагають Росії зберігати перевагу над Україною.

Ракети серії Hwasong-11A, зокрема, мають високий ступінь точності і їх важко збити, кажуть експерти. Але принаймні деякі інші види зброї вважаються застарілими або з інших причин дещо неефективними. Минулої осені тодішній високопоставлений військовий чиновник США генерал Марк Міллі сказав, що сумнівається в тому, що 152-міліметрові снаряди, надані Північною Кореєю, матимуть "вирішальний" вплив на полі бою.

The Guardian своєю чергою зазначає, що Путін похвалив Північну Корею за "тверду підтримку" війни Москви в Україні, написавши, що він планує підняти відносини з Пхеньяном на вищий рівень.

Видання також підкреслює, що це рідкісна поїздка за кордон для Путіна, який обмежив свої міжнародні пересування дружніми країнами з того часу, як почав повномасштабне вторгнення і став об'єктом ордера на арешт, виданого міжнародним кримінальним судом за масову депортацію дітей з України в Росію.

КНДР, Північна Корея

Фото: Getty Images

В'єтнамська громада боронить Україну

Люди по всій Україні об'єдналися перед обличчям російської загрози, і в'єтнамська громада не є винятком, розповідає The Guardian.

Коли два роки тому почалося повномасштабне російське вторгнення до Україн, Тунг Нгуєн вивіз своїх батьків з їхнього будинку в Чернігові до кордону з Польщею. Потім він повернувся до Києва і почав займатися волонтерством – возив їжу та медикаменти до блокадного Чернігова. А вже незабаром став до лав української армії.

Деякі в'єтнамці виїхали з України після російського вторгнення, але інші залишилися, особливо представники молодого покоління, багато з яких народилися в Україні і є українськими громадянами.

Нгуєн виріс у Ханої з бабусею та дідусем, але у 18 років приїхав до батьків у Чернігів. Навчався у Києві, там почав працювати фітнес-тренером і бодібілдером. У 2019 році виграв всеукраїнський чемпіонат і отримав громадянство, щоб виступати за країну на міжнародній арені.

"Україна дала мені багато - я тут навчався, працював, одружився з українкою. Я навіть не можу сказати, що це моя друга батьківщина, це просто моя батьківщина", – каже в'єтнамець.

У травні минулого року він був поранений під час відступу українських військ з Бахмута, коли під покровом ночі витягував поранених товаришів з лінії фронту. Артилерійський обстріл приніс йому порізи та сильну внутрішню кровотечу, в результаті Тунг Нгуєн провів місяць у лікарні. Він повернувся на фронт і був знову поранений у грудні, після чого йому знадобилося ще два місяці на відновлення. Зараз знову воює.

За два роки повномасштабної війни українці з усієї країни об'єдналися перед лицем російської загрози, і в'єтнамська громада країни не стала винятком. Щонайменше один український солдат в'єтнамського походження вже загинув на війні, і Нгуєн каже, що громада згуртувалася в знак солідарності, коли він був поранений.

"До початку повномасштабної війни я не знав багато в'єтнамців, але зараз вони мене дуже підтримують. Багато в'єтнамців писали мені повідомлення з підтримкою, люди приносили їжу в госпіталь", – розповідає Нгуєн.

До повномасштабного російського вторгнення в'єтнамська громада в Україні налічувала близько 100 тисяч осіб. А одна із найбільших громад була у Харкові. Як розповідає The Guardian, в'єтнамські торговці домінують на великому харківському ринку Барабашово, окрім того, у місті є й буддійський храм, який використовується громадою, хоча ченці залишили його після початку великої війни.

Ринок неодноразово страждав від російських ударів, частина в'єтнамців виїжджала з міста, проте згодом багато із них повернулися, а один із торговців пояснює це так: "Покупців зараз не так багато, стало набагато гірше, але це мій дім, і я не планую їхати знову".

На іншому кінці міста, пише видання, Нгуєн Тхі Тхань Нхан розповіла, як вона переїхала до Харкова понад двадцять років тому, вийшовши заміж за чоловіка з її рідного міста, який вже тоді працював на ринку. Після багатьох років роботи на ринку сім'я вирішила відкрити ресторан в'єтнамської кухні. У той час як вона розмовляє лише в'єтнамською, її син, Тран Мінь Дук, вільно володіє українською, російською та англійською мовами, а також рідною мовою сім'ї. Вдень він вивчає радіоелектроніку, а ввечері працює позмінно в ресторані.

Оскільки Харків був на лінії фронту в перші місяці війни, сім'я переїхала до Німеччини і знайшла роботу через знайомих у в'єтнамському ресторані в Кельні. Молодші діти навіть почали ходити до школи, але через кілька місяців всі дуже скучили за Харковом, тому повернулися додому.

"Ми любимо Україну і не хотіли бути ніде більше", – каже Нхан.

Вони знову відкрили ресторан у червні 2022 року, коли Харків ще був містом-привидом. Першими клієнтами були переважно поліцейські та військові.  Але незабаром життя повернулося до міста, і ресторан був зайнятий сімейними вечерями та побаченнями в один з останніх понеділкових вечорів. Навіть попри нещодавнє збільшення кількості ракетних обстрілів Харкова, Тран каже, що їхня сім'я не планує знову виїжджати звідси.

Теги:
Читайте також:
Київ
+25°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 40.39
    Купівля 40.39
    Продаж 40.89
  • EUR
    Купівля 43.29
    Продаж 44.01
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
26 червня
20:56
Євро-2024, збірна Словаччини, збірна Румунії, Раду Дрегушін
Словаччина та Румунія зіграли внічию у матчі суперників України на Євро-2024
20:54
Оновлено
Георгій Судаков та Кевін Де Брюйне (ліворуч), Україна - Бельгія, Євро-2024
Україна зіграла внічию проти Бельгії, але вилетіла з Євро-2024
20:54
Live
Роман Яремчук (праворуч), Україна - Бельгія, Євро-2024
Україна - Бельгія 0:0: онлайн-трансляція вирішального матчу Євро-2024
20:48
кібератака
Кіберфахівці ГУР атакували російських інтернет-провайдерів в окупованому Криму
20:44
Ексклюзив
Морський порт Одеси
Світовий лідер морських перевезень скасував рейс до Одеси, журналіст Ніколов припустив корупцію на митниці
20:24
ЛГБТ
Байден помилував американських ветеранів, засуджених через військову заборону на ЛГБТ-стосунки
20:04
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Зберегти життя солдата - критерій, який дійсно має визначати ефективність дій командирів. Колонка Сергія Згурця
20:04
OPINION
Радомир Мокрик
Тищенко – це ганьба нас як спільноти
20:03
Дмитро Лубінець
Цифри не остаточні: Лубінець окреслив масштаби злочинів РФ проти медіа в Україні
20:00
переможні новини
Переможні новини 854-го дня війни: Сили оборони знищили сім човнів окупантів, США можуть дозволити своїм підрядникам обслуговувати американську зброю в Україні
19:56
Папа Франциск зустрівся з родичами українських військовополонених – захисників Маріуполя
19:54
Оновлено
ЗСУ
Кількість боєзіткнень на фронті зросла до 99. Найгарячіше на Покровському напрямку й на Харківщині
19:46
Володимир Зеленський
Спрощення процедури надання статусу УБД та е-квитки в громадському транспорті: Зеленський підписав низку законів
19:44
Маргарита Симоньян
Росія запустила фейк про отруєння бійців 95-ї Поліської бригади
19:39
Регулярні фізичні вправи можуть запобігти когнітивним розладам
19:01
ПАРЄ визнала геноцидний намір Росії у знищенні української культурної спадщини й ідентичності
18:54
Деніл Кастільо
Данський клуб заплатив за футболіста "Шахтаря" 4 млн євро
18:53
Оновлено
Обстріл міста Дергачі 26 червня 2024 року
Росіяни вдарили з авіації по Харківському району: серед поранених - троє дітей
18:45
Кримінал
Перевезли до прикордонного пункту з Латвією і наказали йти пішки до кордону: судитимуть двох росіян, які депортували жителя ТОТ
18:45
РФ понад 20 разів за день атакувала Нікопольщину: поранено 18-річну дівчину
18:40
Ексклюзив
Микола Тищенко, суд
"Це шоу, а не боротьба з корупцією": журналіст Ніколов про справу Тищенка
18:38
Петер Пеллегріні і Роберт Фіцо
Словаччина бере участь у реалізації ініціативи Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України, - президент Пеллегріні
18:30
Ексклюзив
окупант
Небезпека не в масі, а в тому, що вони будуть ефективнішими, - експерт Киричевський про 51-шу армію РФ
18:24
"Арена Люблін"
"Динамо" обрало країну, де гратиме матчі єврокубків
18:18
Податки нерухомість
Податкова служба отримає інформацію про стан банківських рахунків українців за кордоном
18:12
Bring Kids Back UA: перед матчем з Бельгією Андрій Шевченко закликав підтримати ініціативу з повернення в Україну депортованих дітей 
18:01
діти, злочини росії
Окупанти створили у Бердянську дитбудинок, вихованців якого зможуть незаконно усиновлювати росіяни, - голова МВА
18:01
OPINION
Микола Княжицький
В Україні має бути окрема державна програма демографічного розвитку
17:57
хакери
Керівництво "ДНР" на нараді слухало гімн України завдяки Руху опору, - Спротив
17:56
Ексклюзив
ЗСУ
Через 7-10 днів у Торецьку вже можуть іти міські бої, - військовий експерт Кевлюк
17:50
Болгарія
Єврокомісія визнала Болгарію найбільш підготовленою до переходу на євро
17:48
Оновлено
Збірна України, Євро-2024
Україна - Бельгія: Ребров обрав склад на вирішальний матч Євро-2024
17:47
Ексклюзив
Марк Рютте
"Треба двосторонній рух": експерт Киричевський про завдання для України після призначення Рютте генсеком НАТО
17:39
Графіки відключень світла 27 червня діятимуть протягом усієї доби
17:36
Стефан Романів
У Варшаві помер перший віцепрезидент СКУ, представник української діаспори Стефан Романів
17:34
Ґітанас Науседа
Литва спрямує 0,25% ВВП на підтримку України
17:30
Штучний інтелект, ШІ
Мінцифри презентувало Білу книгу – пропозиції щодо регулювання ШІ в Україні
17:27
Митрополит УПЦ МП Іонафан (Єлецьких)
У межах обміну Росії передали засудженого в Україні митрополита УПЦ МП Іонафана. Подробиці
17:21
Фінляндія
Фінляндія вперше підтвердила, що проводила навчання військових ЗСУ на своїй території
17:15
Ексклюзив
українські військові
"Інформаційний спротив": українське командування могли замінити через події на Торецькому напрямку
Більше новин