Реакція на прийняття законопроєкту про допомогу Україні та що відбувається з українськими полоненими, які повернулися додому. Акценти світових ЗМІ 1 травня
У фокусі міжнародних видань - як виборці республіканців сприйняли їхнє рішення проголосувати за надання пакета допомоги Україні та реабілітація українських військовополонених
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 1 травня.
Допомога Україні: опір виборців був не таким пристрасним, як повстання навколо законопроєкту
Фото: Кенні Холстон/The New York Times
The New York Times написали текст під назвою "Після голосування щодо допомоги Україні республіканці, які готувалися до негативної реакції, не отримали її".
Так конгресмен Макс Міллер, який проголосував за виділення Україні 60,8 мільярда доларів допомоги, вийшов на сцену центру виконавських мистецтв у своєму окрузі в штаті Огайо, готуючись до негативної реакції. Натомість на зустрічі в місті Солон його зустріли аплодисментами. Кілька присутніх встали, щоб публічно подякувати йому за його голос, а потім вишикувалася черга з місцевих жителів, щоб потиснути йому руку.
В Айова-Сіті, представниця Маріаннетт Міллер-Мікс, республіканка, яка виграла у своєму окрузі з перевагою в шість голосів у 2020 році, пережила подібний досвід.
Одразу після голосування на минулих вихідних представниця Джорджії Марджорі Тейлор Грін, права республіканка, яка погрожувала вигнати пана Джонсона за те, що він дозволив провести голосування, передбачила, що її колеги, які підтримали цей захід, матимуть неабиякі проблеми.
"Я насправді збираюся відпустити моїх колег додому і вислухати їхніх виборців", - сказала вона тоді. За словами пані Грін, вашингтонські законодавці були настільки "одержимі голосуванням за іноземні війни", що втратили з поля зору, наскільки розлючені американці. Вона очікувала, що її колеги-республіканці приєднаються до її наполягань на відставці пана Джонсона після того, як почують про це від своїх виборців.
Конгресмен Ешлі Хінсон, республіканка від Айови, сказала, що виявила, що виборці змінили свою думку, коли вона пояснила, чому проголосувала за допомогу Україні після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Києві.
"Люди розуміють, особливо чуючи, як хтось на зразок Майка Джонсона говорить про те, як усі ці речі взаємопов’язані між собою: Росія, Іран і Китай", – сказала вона.
Навіть противники законопроєкт відзначали, що опір виборців був не таким пристрасним, як повстання навколо нього на Капітолійському пагорбі.
Конгресмен Тоні Гонзалес, республіканець від Техасу, який також голосував за законопроект про допомогу Україні, сказав у неділю в ефірі CNN: "Я працюю зі справжніми покидьками".
Він мав на увазі представників Метта Гетца з Флориди та Боба Гуда з Вірджинії, які обидва відкрито виступили проти допомоги Україні. Гонзалес також розкритикував сенатора Джей Д. Венса з Огайо, одного з найвідоміших республіканців, який закликав своїх колег виступати проти допомоги Україні.
Своєю чергою член Палати представників США та спікер Палати представників Майк Джонсон назвав виділення Україні допомоги "історичним моментом".
"Це має сенс для людей. Думаю, вони зрозуміли", - зазначив він.
У багатьох українських військовополонених є ознаки травм і сексуального насильства
Фото: Брендан Хоффман для The New York Times
The New York Times зазначають, що український морський піхотинець пережив дев'ять місяців фізичних і психологічних тортур, будучи російським військовополоненим, але йому дали лише три місяці відпочинку та реабілітації, перш ніж його відправили назад у свою частину.Колишні полонені, чиновники та психологи, знайомі з окремими випадками кажуть, що Україна тільки починає розуміти довготривалі наслідки травм, отриманих її військовополоненими в російському полоні, але вона не надає їм належного лікування і занадто рано повертає їх на службу.
У вересні генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що близько 90 відсотків українських військовополонених піддалися тортурам, зґвалтуванням, погрозам сексуального насильства чи іншим формам жорстокого поводження.
Російські військові не відповіли на запит щодо коментарів від американських журналістів щодо звинувачень у жорстокому поводженні з українськими військовополоненими.
Деякі з російських підрозділів, які охороняли або допитували в’язнів, були гіршими, ніж інші, сказали двоє колишніх в’язнів в коментарі виданню, але в більшості місць ув’язнення щоранку б’ють під час перекличок і катують. Допити тривали 40 хвилин і часто включали ураження електричним струмом, удари по голові та сексуальне насильство, реальне чи погрозливе.
Повернувшись додому, важкі випробування для колишніх в’язнів аж ніяк не закінчилися.
"Найскладніше, коли навколо занадто багато людей. Усі мирно гуляють у парку, а ти все ще боїшся, що хтось слухає, або що тебе можуть штовхнути або сказати щось не те", - каже один з військовослужбовців.
Як наслідок, багатьом колишнім в’язням легше повернутися на передову, ніж повернутися до цивільного життя, і лише ті, хто вижив, справді розуміють, через що вони проходять.
Пережити другу війну: українка долає милі під обстрілами, щоб втекти від російських військ
Фото: Національна поліція України
Багато уваги від світових ЗМІ отримала історія Лідії Степанівни Луміковської, яка пройшла близько 6 миль, щоб врятуватися від окупантів."Одягнена в сіре пальто великого розміру, з шарфом на волоссі та в синіх домашніх капцях на ногах, Луміковська на відео розповіла, що робила перерви, щоб відпочити та поспати. Вона додала, що кілька разів падала від виснаження", - пишуть у NBC News.
Пенсіонерка сказала, що пережила Другу світову війну і тепер мусить пережити ще одну.
Після того як жінку доставили до евакуаційного притулку, вона возз’єдналася зі своєю онукою, яка евакуювалася з Очеретиного кількома тижнями раніше, на тлі запеклих боїв у регіоні протягом останніх тижнів.
"Росія заявила про свої права на село Семенівка, яке розташоване менш ніж за 5 миль на південь від Очеретиного, у понеділок, через день після того, як український головнокомандувач Олександр Сирський заявив, що його війська повинні відступити з трьох сіл у цьому районі", - пояснюють журналісти.
Це відбулося трохи більше, ніж через тиждень після того, як Палата представників США схвалила пакет допомоги Україні на майже 61 мільярд доларів після місяців опору з боку жорстких республіканців. Однак політичні суперечки призвели до серйозної нестачі боєприпасів в Україні, залишивши її оборонні лінії небезпечно оголеними по всій лінії фронту протяжністю 600 миль, і Росія використала затримки, щоб просуватися на нові землі на Донеччині.
У той час як Україна заохочує всіх у селах і містах поблизу лінії фронту евакуюватись, багато людей, особливо літніх людей, відмовилися залишати свої домівки і не підуть, поки бойові дії не закінчаться.
Війна, яка триває вже третій рік, завдала великих збитків мирному населенню України.
Хоча точних цифр немає, останні підтверджені дані про жертви, оприлюднені Організацією Об’єднаних Націй у лютому, свідчать про те, що у війні загинуло понад 10 000 цивільних осіб, хоча ця цифра, ймовірно, буде набагато більшою.
- Актуальне
- Важливе