Огляд

Що отримав Путін у Північній Кореї, а Україна планує почати влітку використовувати F-16. Акценти світових ЗМІ 20 червня

Андріана Стахів
20 червня, 2024 четвер
13:13

У фокусі міжнародних видань - результати поїздки Путіна до Північної Кореї, що саме йому вдалося отримати від КНДР, а також те, що вже цього літа Україна планує нарешті почати використовувати винищувачі F-16

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 20 червня.

Що отримав Путін у Північній Кореї

Перший за майже чверть століття візит Володимира Путіна до Північної Кореї був предметом пильної уваги в усьому світі. Росія знала, що Захід спостерігає за нею, і приціл був не надто прихованим, пише CNN.

Усе більш ізольованого Путіна зустріли із почестями у КНДР: діти розмахували російськими прапорами, а гігантське зображення Путіна прикрашало одну зі сторін площі Кім Ір Сена, в той час як кадри, що транслювалися російськими державними ЗМІ, показували плакати кремлівського лідера, що вишикувалися вздовж вулиць. Усе це стало сигналом для світу, що Путін не лише не ізольований, але і його покровительство все ще цінується в деяких частинах світу. І тут, на відміну від Китаю, ніхто не міг звинуватити його в тому, що він є молодшим партнером.

CNN підкреслює, що ані риторика двох лідерів, ані підписаний ними так званий "пакт про всеосяжне стратегічне партнерство" не залишили жодних сумнівів у тому, що головною метою було об'єднання зусиль проти того, що Путін назвав "імперіалістичною політикою Сполучених Штатів та їхніх сателітів".

Пакт містить пункт, схожий до статті 5 НАТО, що передбачає, за словами Путіна, "надання взаємної допомоги в разі агресії проти однієї зі сторін цієї угоди".

За текстом пакту стаття 4 передбачає, що якщо одна з країн "опиниться в стані війни внаслідок збройної агресії", інша "негайно надасть військову та іншу допомогу всіма засобами, що є в її розпорядженні". 

Після чого Путін звинуватив Захід у порушенні своїх "міжнародних зобов'язань" через постачання Україні винищувачів F-16 та іншої зброї, додавши, що тому Росія "не виключає розвитку військово-технічного співробітництва з КНДР відповідно до підписаного сьогодні документа".

"Іншими словами, обидві країни обіцяють військову допомогу одна одній в умовах ескалації протистояння з сусідами й Заходом. І це викликає великі питання", – зазначає видання.

І тут CNN ставить низку важливих запитань: якщо це пакт про колективну оборону, то чи поширюється тепер ядерне стримування Росії на Північну Корею і навпаки, чи включатиме це "військово-технічне партнерство" проведення спільних військових навчань і створення спільних сил для захисту їхніх кордонів, а також хто ще може приєднатися до цього пакту в майбутньому.

"У певному сенсі це викладення того, що вони вже створювали протягом останніх місяців і років", – говорить асоційований науковий співробітник Корейського інституту оборонного аналізу Джо Бі Юн. – Але, безумовно, я б сказав, що цей пункт дуже тривожний".

Існує також нагальніше занепокоєння, що "військово-технічна співпраця" може означати більше снарядів і ракет, які потрапляють з північнокорейських заводів на лінію фронту в Україні.

І Москва, і Пхеньян заперечують, що це відбувається, і все ж Росія, яка свого часу підтримала санкції ООН, що прямо забороняють Північній Кореї експортувати зброю, скористалася цією можливістю, щоб знову засудити "політично вмотивовану санкцію", нагадує CNN.

Ще в березні Росія вже використовувала свою позицію в Раді Безпеки ООН, щоб припинити мандат групи, яка відстежувала порушення Північною Кореєю санкцій.

Зустріч з Кім Чен Ином і цей "проривний" пакт відбуваються в той самий час, коли довгоочікувана американська зброя починає надходити в Україну і знімаються деякі обмеження на її використання для удару по Росії.

Росія також потребує зброї, щоб продовжувати свою стратегію виснаження і знищення України. Тому, підсумовує видання, хоча це все ще може не відповідати стратегічним інтересам Росії – надавати пряме фінансування або технології для розширення ядерного арсеналу свого непередбачуваного сусіда і ризикувати засмутити Китай, – вона принаймні може хотіти, щоб Захід повірив, що вона готова це зробити.

Росія з КНДР

Фото: gettyimages

Україна планує почати влітку використовувати F-16

Україна планує нарешті почати використовувати винищувачі F-16 цього літа, повідомляє The Guardians та уточнює, що після затримки з постачанням та підготовкою пілотів і наземного персоналу Нідерланди заявляють, що Україна має отримати перші літаки влітку.

На військовій базі на півдні Нідерландів командувач ВПС Нідерландів генерал Арнуд Сталлманн заявив, що очікує, що в певний момент цього літа винищувачі F-16 нарешті піднімуться в небо над Україною.

"Приблизно влітку все буде готово", – сказав він, стоячи перед двома винищувачами F-16 в ангарі на базі, де нещодавно завершилася програма підготовки інструкторів ВПС України з технічного обслуговування цих літаків.

The Guardin нагадує, що Бельгія, Данія, Нідерланди і Норвегія пообіцяли надати Україні близько 80 винищувачів F-16 американського виробництва, які українські ВПС просять вже понад рік, проте виникли труднощі через затримку підготовки екіпажів.

Генерал зазначає, що підготовка пілотів і наземного персоналу для експлуатації літаків є непростою: "Навчання потребують не лише пілоти, але й технічний персонал, який обслуговує літаки, також потребує ретельних інструктажів. Ми проводимо комплексну підготовку, щоб вони могли ефективно обслуговувати літаки. Отже, все повинно бути разом".

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен також заявила, що перші поставки літаків в Україну мають відбутися цього літа.

"F-16 дійсно набагато складніші, ніж системи, які досі використовували українські військово-повітряні сили... Ви не можете просто перестрибнути через кілька сходинок, ви повинні пройти всі етапи процесу, але також ми хочемо доставити їх якомога швидше", – пояснює вона.

Україна місяцями чекала на початок використання винищувачів і сподівається, що їхня поява змінить динаміку війни, змусивши Росію застосовувати більш консервативну тактику у своїх атаках на райони, розташовані ближче до кордону.

Авіаційний експерт, колишній український військовий льотчик Анатолій Храпчинський вважає, що росіяни будуть змушені змінити тактику: "Ми зможемо більш ефективно вражати їхні літаки і ракети, і їм буде дуже важко продовжувати використовувати керовані авіабомби (КАБ), які потрібно запускати з відстані 50-70 кілометрів".

Оллонгрен також зазначила, що Україна зможе використовувати винищувачі від Нідерландів для здійснення атак на території Росії за умови, що це буде зроблено в оборонних цілях і відповідатиме нормам міжнародного права. Данія також заявила, що Україні буде дозволено використовувати її винищувачі F-16 для атак на території Росії.

За словами авіаційного аналітика з аналітичного центру "Русі" Джастіна Бронка, тактика польотів на F-16 буде абсолютно новою для пілотів, які звикли літати на радянських МіГ-29 або Су-27. Ці літаки, як правило, літають з високим ступенем втручання з землі, коли командири дають дозвіл на застосування зброї з бази, що розташована на тисячі футів нижче пілота. Пілоти F-16, навпаки, мають набагато більше автономії в кабіні, і літаки, і зброя спроєктовані таким чином, щоб відображати це, сказав він.

Окрім пілотів, F-16 потребують складного режиму технічного обслуговування. Інструктори, які пройшли навчання в Нідерландах, тепер передаватимуть свої знання іншим в Україні.

Деякі експерти попередили, що використання F-16 буде пов'язане з певними проблемами, зазначивши, що військові НАТО не піднімають ці літаки без широкого спектру інших літаків, таких як новіші F-35.

Тут генерал Сталманн привітав рішення Швеції надати Україні два літаки-розвідники Saab, заявивши, що вони забезпечать важливий "нагляд у повітрі", який посилить можливості F-16. Він відмовився коментувати, якими саме ракетами будуть оснащені F-16, зазначивши лише, що винищувачі отримають "широкий спектр озброєння".

Росія намагатиметься знищити F-16, розміщені на аеродромах, на землі, що вимагає їх ретельного маскування і захисту протиракетними системами для уникнення серйозних втрат майже відразу після прибуття в країну.

Попри всі перешкоди, українські авіаційні експерти сподіваються, що F-16 змінять правила гри. 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
06:23
Оновлено
нічна атака "шахедів"
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі
06:20
міни, замінований пляж
Україна використовуватиме надані США протипіхотні міни лише на власній території, - Пентагон
05:55
Анонс
Карпати, УПЛ
УПЛ: розклад матчів і трансляцій 14-го туру
05:30
Анонс
Збірна України, Грузія - Україна
Жеребкування Ліги націй: де та коли дивитись. З ким може зіграти Україна
05:26
Дональд Трамп
Трамп обрав нову претендентку на посаду генпрокурора США
04:43
Володимир Путін
"У продовженні цієї війни зацікавлена лише РФ": МЗС України відреагувало на заяву Путіна щодо використання "Орешніка"
03:34
вогонь, полум'я, пожежа
Партизани допомогли знищити російський підрозділ БПЛА на Донеччині
03:07
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
Знаменитий тренер запропонував Роналду повернутись до європейського футболу
02:39
Покровськ
З початку доби 21 листопада на фронті відбулось 174 бойових зіткнення. Найважча ситуація на Покровському напрямку
01:27
Роман Яремчук (ліворуч), Албанія - Україна
Українського футболіста можуть вигнати з грецької команди після вдалого матчу за збірну
01:04
МЗС
"Вважаємо вибір Бразилії неправильним": МЗС України про відсутність запрошення на саміт G20
00:47
на фото Верховна Рада України
Засідання Верховної Ради 22 листопада скасували через загрозу удару, - нардеп Батенко
00:19
війна з Росією
Росія захопила Дальнє на Курахівському напрямку, - DeepState
2024, четвер
21 листопада
23:04
Володимир Зеленський
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
17:49
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пообіцяв посилити підтримку України через "дуже явну ескалацію з боку Путіна"
17:42
держдума РФ
Держдума РФ ухвалила трирічний бюджет із рекордними видатками на війну в 2025 році
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Залишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
Більше новин