Огляд

Що отримав Путін у Північній Кореї, а Україна планує почати влітку використовувати F-16. Акценти світових ЗМІ 20 червня

Андріана Стахів
20 червня, 2024 четвер
13:13

У фокусі міжнародних видань - результати поїздки Путіна до Північної Кореї, що саме йому вдалося отримати від КНДР, а також те, що вже цього літа Україна планує нарешті почати використовувати винищувачі F-16

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 20 червня.

Що отримав Путін у Північній Кореї

Перший за майже чверть століття візит Володимира Путіна до Північної Кореї був предметом пильної уваги в усьому світі. Росія знала, що Захід спостерігає за нею, і приціл був не надто прихованим, пише CNN.

Усе більш ізольованого Путіна зустріли із почестями у КНДР: діти розмахували російськими прапорами, а гігантське зображення Путіна прикрашало одну зі сторін площі Кім Ір Сена, в той час як кадри, що транслювалися російськими державними ЗМІ, показували плакати кремлівського лідера, що вишикувалися вздовж вулиць. Усе це стало сигналом для світу, що Путін не лише не ізольований, але і його покровительство все ще цінується в деяких частинах світу. І тут, на відміну від Китаю, ніхто не міг звинуватити його в тому, що він є молодшим партнером.

CNN підкреслює, що ані риторика двох лідерів, ані підписаний ними так званий "пакт про всеосяжне стратегічне партнерство" не залишили жодних сумнівів у тому, що головною метою було об'єднання зусиль проти того, що Путін назвав "імперіалістичною політикою Сполучених Штатів та їхніх сателітів".

Пакт містить пункт, схожий до статті 5 НАТО, що передбачає, за словами Путіна, "надання взаємної допомоги в разі агресії проти однієї зі сторін цієї угоди".

За текстом пакту стаття 4 передбачає, що якщо одна з країн "опиниться в стані війни внаслідок збройної агресії", інша "негайно надасть військову та іншу допомогу всіма засобами, що є в її розпорядженні". 

Після чого Путін звинуватив Захід у порушенні своїх "міжнародних зобов'язань" через постачання Україні винищувачів F-16 та іншої зброї, додавши, що тому Росія "не виключає розвитку військово-технічного співробітництва з КНДР відповідно до підписаного сьогодні документа".

"Іншими словами, обидві країни обіцяють військову допомогу одна одній в умовах ескалації протистояння з сусідами й Заходом. І це викликає великі питання", – зазначає видання.

І тут CNN ставить низку важливих запитань: якщо це пакт про колективну оборону, то чи поширюється тепер ядерне стримування Росії на Північну Корею і навпаки, чи включатиме це "військово-технічне партнерство" проведення спільних військових навчань і створення спільних сил для захисту їхніх кордонів, а також хто ще може приєднатися до цього пакту в майбутньому.

"У певному сенсі це викладення того, що вони вже створювали протягом останніх місяців і років", – говорить асоційований науковий співробітник Корейського інституту оборонного аналізу Джо Бі Юн. – Але, безумовно, я б сказав, що цей пункт дуже тривожний".

Існує також нагальніше занепокоєння, що "військово-технічна співпраця" може означати більше снарядів і ракет, які потрапляють з північнокорейських заводів на лінію фронту в Україні.

І Москва, і Пхеньян заперечують, що це відбувається, і все ж Росія, яка свого часу підтримала санкції ООН, що прямо забороняють Північній Кореї експортувати зброю, скористалася цією можливістю, щоб знову засудити "політично вмотивовану санкцію", нагадує CNN.

Ще в березні Росія вже використовувала свою позицію в Раді Безпеки ООН, щоб припинити мандат групи, яка відстежувала порушення Північною Кореєю санкцій.

Зустріч з Кім Чен Ином і цей "проривний" пакт відбуваються в той самий час, коли довгоочікувана американська зброя починає надходити в Україну і знімаються деякі обмеження на її використання для удару по Росії.

Росія також потребує зброї, щоб продовжувати свою стратегію виснаження і знищення України. Тому, підсумовує видання, хоча це все ще може не відповідати стратегічним інтересам Росії – надавати пряме фінансування або технології для розширення ядерного арсеналу свого непередбачуваного сусіда і ризикувати засмутити Китай, – вона принаймні може хотіти, щоб Захід повірив, що вона готова це зробити.

Росія з КНДР

Фото: gettyimages

Україна планує почати влітку використовувати F-16

Україна планує нарешті почати використовувати винищувачі F-16 цього літа, повідомляє The Guardians та уточнює, що після затримки з постачанням та підготовкою пілотів і наземного персоналу Нідерланди заявляють, що Україна має отримати перші літаки влітку.

На військовій базі на півдні Нідерландів командувач ВПС Нідерландів генерал Арнуд Сталлманн заявив, що очікує, що в певний момент цього літа винищувачі F-16 нарешті піднімуться в небо над Україною.

"Приблизно влітку все буде готово", – сказав він, стоячи перед двома винищувачами F-16 в ангарі на базі, де нещодавно завершилася програма підготовки інструкторів ВПС України з технічного обслуговування цих літаків.

The Guardin нагадує, що Бельгія, Данія, Нідерланди і Норвегія пообіцяли надати Україні близько 80 винищувачів F-16 американського виробництва, які українські ВПС просять вже понад рік, проте виникли труднощі через затримку підготовки екіпажів.

Генерал зазначає, що підготовка пілотів і наземного персоналу для експлуатації літаків є непростою: "Навчання потребують не лише пілоти, але й технічний персонал, який обслуговує літаки, також потребує ретельних інструктажів. Ми проводимо комплексну підготовку, щоб вони могли ефективно обслуговувати літаки. Отже, все повинно бути разом".

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен також заявила, що перші поставки літаків в Україну мають відбутися цього літа.

"F-16 дійсно набагато складніші, ніж системи, які досі використовували українські військово-повітряні сили... Ви не можете просто перестрибнути через кілька сходинок, ви повинні пройти всі етапи процесу, але також ми хочемо доставити їх якомога швидше", – пояснює вона.

Україна місяцями чекала на початок використання винищувачів і сподівається, що їхня поява змінить динаміку війни, змусивши Росію застосовувати більш консервативну тактику у своїх атаках на райони, розташовані ближче до кордону.

Авіаційний експерт, колишній український військовий льотчик Анатолій Храпчинський вважає, що росіяни будуть змушені змінити тактику: "Ми зможемо більш ефективно вражати їхні літаки і ракети, і їм буде дуже важко продовжувати використовувати керовані авіабомби (КАБ), які потрібно запускати з відстані 50-70 кілометрів".

Оллонгрен також зазначила, що Україна зможе використовувати винищувачі від Нідерландів для здійснення атак на території Росії за умови, що це буде зроблено в оборонних цілях і відповідатиме нормам міжнародного права. Данія також заявила, що Україні буде дозволено використовувати її винищувачі F-16 для атак на території Росії.

За словами авіаційного аналітика з аналітичного центру "Русі" Джастіна Бронка, тактика польотів на F-16 буде абсолютно новою для пілотів, які звикли літати на радянських МіГ-29 або Су-27. Ці літаки, як правило, літають з високим ступенем втручання з землі, коли командири дають дозвіл на застосування зброї з бази, що розташована на тисячі футів нижче пілота. Пілоти F-16, навпаки, мають набагато більше автономії в кабіні, і літаки, і зброя спроєктовані таким чином, щоб відображати це, сказав він.

Окрім пілотів, F-16 потребують складного режиму технічного обслуговування. Інструктори, які пройшли навчання в Нідерландах, тепер передаватимуть свої знання іншим в Україні.

Деякі експерти попередили, що використання F-16 буде пов'язане з певними проблемами, зазначивши, що військові НАТО не піднімають ці літаки без широкого спектру інших літаків, таких як новіші F-35.

Тут генерал Сталманн привітав рішення Швеції надати Україні два літаки-розвідники Saab, заявивши, що вони забезпечать важливий "нагляд у повітрі", який посилить можливості F-16. Він відмовився коментувати, якими саме ракетами будуть оснащені F-16, зазначивши лише, що винищувачі отримають "широкий спектр озброєння".

Росія намагатиметься знищити F-16, розміщені на аеродромах, на землі, що вимагає їх ретельного маскування і захисту протиракетними системами для уникнення серйозних втрат майже відразу після прибуття в країну.

Попри всі перешкоди, українські авіаційні експерти сподіваються, що F-16 змінять правила гри. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+19°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.01
    Купівля 41.01
    Продаж 41.5
  • EUR
    Купівля 45.78
    Продаж 46.44
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
28 вересня
07:47
Росіяни обстріляли з артилерії Нікопольщину: є постраждалі і руйнування
07:41
НАТО в Іраку
США заявили про завершення військової місії в Іраку
06:50
Віктор Орбан
Орбан запропонував себе як посередника між Північною Македонією та Болгарією
06:26
Оновлено
нічна атака "шахедів"
Росіяни запустили "шахеди" з декількох напрямків: на Київщині працювала ППО, у столиці впали уламки дронів
06:22
TikTok
TikTok за рівнем поширення дезінформації небезпечніший за Telegram, - РНБО
04:17
Ентоні Блінкен
Блінкен заявив, що слова Китаю про мир в Україні не збігаються з діями
03:40
Оновлено
Ізраїль, ЦАХАЛ
ЦАХАЛ вдарив по головній штаб-квартирі "Хезболли" в Бейруті
02:42
діти, злочини росії
Дітей-сиріт з ТОТ Луганщини до кінця 2024 року внесуть до російського реєстру, - Нацспротив
01:54
Оновлено
Павло Поляруш
Вилучили пістолет і виявили зв'язок із ОП: у Києві п'яний чиновник НБУ за кермом Lexus конфліктував із військовим
01:27
вогонь, полум'я, пожежа
Чоловік підпалив себе у приміщенні Полтавської ОВА: поліція з'ясовує мотиви
01:00
україна німеччина
У Німеччині зросла кількість біженців з України, які влаштувалися на роботу
00:34
президент Фінляндії Александр Стубб
Президент Фінляндії відповів, чи реалістично очікувати, що Україна отримає запрошення в НАТО до кінця року
00:00
Тео Ернандес і Рафа Леао, Мілан, Серія А
"Мілан" у меншості розгромив "Лечче" в Серії А
2024, п'ятниця
27 вересня
23:42
Кирило Буданов
"Спецслужби погодили кандидатуру Буданова на пост президента України": роспропаганда вигадала новий фейк
22:59
Війна з Росією, ЗСУ
З початку доби на фронті зафіксували 170 боєзіткнень: найгарячіша ситуація на Покровському й Курахівському напрямках
22:59
Оновлено
Ураган
На південному сході США вирує ураган "Гелен": кількість загиблих зросла до 40
22:38
Оновлено
фото зруйнованих міст України для реклами
Прем'єр Грузії Кобахідзе прокоментував використання світлин зруйнованих міст України в передвиборчій рекламі
22:35
Ексклюзив
У Києво-Печерській Лаврі відкрили виставку до Дня Маріуполя
З нагоди Дня міста Маріуполь у Києво-Печерській Лаврі відкрили виставку "Хрест і надія: священна спадщина греків Маріуполя"
22:26
Ексклюзив
Києво-Печерська лавра
"Феміда не відчуває того, що ми знаходимося на духовній війні": гендиректор Лаври розповів, що ситуація з судами УПЦ МП докорінно не змінилась
22:20
Ексклюзив
F-16
Авіаексперт Романенко розповів про бомби для F-16 з нового пакету допомоги від США
21:58
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Трамп може здати Україну, а натомість розповідати, що врятував світ від ядерної війни, - журналіст Яніцький
21:56
Володимир Зеленський
"Усе ключове для України – на столі у партнерів": Зеленський підсумував візит до США
21:48
Угорщина
Угорщина отримала від Німеччини танки Leopard 2A7HU нової версії
21:28
Крим, окупанти
Росіяни бояться і готуються до можливої висадки українського десанту в Криму, - "Атеш"
21:28
Ексклюзив
Генерал-майор ЗСУ Сергій Кривонос
РФ повторює маневри армії СРСР 1943 року у Покровську та Кураховому, - генерал Кривонос
21:16
жінки ЗСУ
У лавах ЗСУ служать 68 тис. жінок, - Міноборони
21:03
Хассан Насралла
Ізраїль вдарив по головному штабу "Хезболли", очільник угруповання Насралла - живий
20:56
вогонь, полум'я, пожежа
Росіяни 27 вересня просунулись у 5 населених пунктах, - DeepState
20:48
Оновлено
Ван Ї
Китай заявив про намір створити платформу "політичного врегулювання" війни в Україні "Друзі миру": у ній візьме участь Угорщина
20:32
Оновлено
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Зеленський під час зустрічі з Трампом у Нью-Йорку представив йому План перемоги та запросив відвідати Україну
20:18
Оновлено
Георгій Судаков, Верес - Шахтар, УПЛ
"Шахтар" втратив очки у матчі з "Вересом" в УПЛ. Розклад і результати 8-го туру
20:05
У Молдові облили фарбою будівлю уряду та міністерства праці: підозрювані кажуть, що їх найняла РФ
20:00
OPINION
Трамп не з тих, хто ділиться перемогами
19:55
Оновлено
Наслідки ворожої атаки по Одещині
Удар РФ дронами по Ізмаїлу: загинули троє людей, кількість постраждалих зросла до 16
19:42
медичний канабіс
В Україні затвердили список хвороб і станів, за яких призначатимуть медичний канабіс
19:30
Оновлено
У США заявили, що новітній атомний ударний підводний корабель Китаю затонув під час його будування
19:26
Огляд
Mегалополіс
Коли Араґорн з "Володаря перснів" з Україною "До кінця світу": що подивитися на вихідних
19:26
Александар Вучич
Президент Сербії Вучич припустив, що війна в Україні може завершитися за корейським сценарієм
19:24
Хасиди
До Умані прибула група поліцейських Ізраїлю на час святкування Рош га-Шана
19:19
Україна повернула додому 9 дітей та 20-річного хлопця
Більше новин