На початку цього року Сенат схвалив пакет фінансування на 95,3 мільярда доларів. Багато сенаторів повторюють попередження Білого дому про те, що без свіжого надходження зброї зі Сполучених Штатів Україна ризикує поступитися війною Росії. 
 
Але Джонсон, на тлі шаленої опозиції з боку свого ультраправого флангу, досі відмовлявся винести пакет сенату на голосування в Палаті представників.


Конгресмен Френч Хілл, відвертий прихильник допомоги Україні від Республіканської партії, який є членом Комітету з розвідки Палати представників, натякнув у неділю, що Джонсон, ймовірно, представить версію додаткового пакета національної безпеки, яка включає додаткове положення про перенаправлення певних заморожених російських активів на оплату реконструкції України.
 

"Однак будь-які зміни до законодавства в Палаті вимагатимуть значних подальших затримок у наданні допомоги, змушуючи палати узгодити та затвердити розбіжності. Але Хілл сказав, що він вважає, що є широка двопартійна підтримка нового положення, відомого як Закон про РЕПО", - зазначили у виданні.

Спікер Палати представників Майк Джонсон може втратити свою посаду через рішення щодо допомоги Україні

Майк Джонсон

Фото: gettyimages

CNN опублікували статтю під заголовком "Джонсон стикається з найбільшою загрозою для своєї посади на сьогодні, коли назрівають ключові рішення щодо допомоги Україні".

"Спікер Палати представників Майк Джонсон зіткнувся з ще одним ключовим тижнем свого виступу, оскільки він протистоїть як загрозі усунення, так і зростаючому тиску, щоб вирішити, чи буде він нарешті рухатися вперед у наданні допомоги Україні, яку він обіцяв надавати протягом місяців", - пишуть у виданні. 

Журналісти додають, що проблема для Джонсона залишається в тому, що будь-яка допомога Україні потребуватиме великої кількості голосів демократів. Створення законодавства, яке могло б залучити достатню демократичну підтримку, щоб перевести Україну на фінішну пряму та включало б фінансування для Ізраїлю, може бути складним, особливо після ізраїльського страйку, в результаті якого минулого тижня загинули працівники гуманітарної організації World Central Kitchen.

Цього тижня Джонсон не займеться ухваленням допомоги Україні, натомість зосередиться на ухваленні законопроєкту про відновлення розділу 702 Закону про спостереження за іноземною розвідкою, але навіть ця спроба може бути насичена міжпартійними чварами та знову поставити спікера в суперечку з членами його правого флангу.

У березні Марджорі Тейлор Грін подала клопотання про усунення Джонсона в березні. Несподіваний крок стався на тлі гніву консерваторів через те, як спікер керував боротьбою за державне фінансування. Але цю пропозицію ще потрібно винести в зал, щоб змусити голосувати.

Для того, щоб усунути Джонсона, голосування в парламенті потребувало б більшості. Пропозиція про внесення — або відхилення — резолюції може бути запропонована та проголосована першою. Для цього також знадобиться лише проста більшість для успіху.

Загроза проти Джонсона виникла після того, як представник Республіканської партії Метт Гетц аналогічно виступив проти тодішнього спікера Кевіна Маккарті минулого року. Це спровокувало історичне та безпрецедентне голосування за усунення Маккарті, кинувши республіканців у Палату представників у тижні хаосу та потрясінь, коли вони намагалися обрати нового спікера.

"Зрештою, республіканці обрали Джонсона, лише для того, щоб тепер він зіткнувся з подібним викликом щодо свого спікерства — це остання ознака запеклих розбіжностей у Палаті представників Республіканської партії".

Буча два роки потому: життя тепер

Фото: Метью Годдард/BBC

Разом з тим, у BBC опублікували текст "Українська війна: рани Бучі ще гострі два роки потому".

Журналісти поговорили з мешканцями Бучі та розповіли їхні історії. 

"Коли російські солдати вбили чоловіка Людмили, їй довелося загорнути його в ковдру і поховати на задньому дворі їхнього саду. Тоді вона втекла з Бучі з донькою. Це був березень 2022 року. Росіяни окупували невелике містечко під Києвом і захопили будинок пенсіонерів. Солдати загнали танк у їхнє подвір'я, а будинок навпроти використовували як свій штаб".

Будівельні роботи є частиною зусиль з відновлення Бучі з руїн, залишених відступаючими російськими солдатами. Коли українські сили відбили місто, вони виявили розкидані тіла на вулиці Яблунській, де вони були розстріляні. Світ вперше дізнався про жахи, які пережила Буча за 33 дні окупації.

У 2022 році  після виходу росіян подвір’я Людмили все ще було завалено пляшками з-під алкоголя і обгортками від військових пайків росіян. Це були чоловіки, які вистрілили в голову чоловікові Людмили, коли той на мить виринув із підвалу, де переховувалося подружжя. Тієї ночі вона знайшла тіло Валерія обличчям вниз на їхньому ґанку.

Розслідування все ще відкрито, це одна із сотень підозрюваних у військових злочинах у Бучі. Нещодавно до Людмили зателефонувала поліція, яка знайшла нові записи камер відеоспостереження та сподівалася, що вона допоможе ідентифікувати солдатів на плівці.

За білими стінами Андріївської церкви, де багато хто був похований у братській могилі під час окупації, тепер стоїть меморіальна стіна з металевих плит. Наразі вона відображає 509 імен. Деякі квадрати досі порожні, тому що на міському кладовищі є понад 100 невпізнаних тіл, викопаних із неглибоких могил по всій Бучі та перепохованих. Спочатку взяли зразки ДНК, сподіваючись, що колись їх хтось прийде шукати.

Інші таблички на меморіальній стіні не мають дати смерті – лише березень місяць, коли Буча була під російською окупацією. Більшість довоєнного населення Бучі повернулася, в тому числі багато тих, хто втік з України як біженці.