Огляд

Україна досі не виробила плану перемоги, а Лондон продовжує фінансувати Кремль через купівлю нафти. Акценти світових ЗМІ 25 квітня

Юрій Мартинович
25 квітня, 2024 четвер
11:23

У фокусі міжнародних видань - як допомога США допоможе Україні й чи достатньо цього для перемоги, враховуючи складну ситуацію на фронті, а також чому Велика Британія продовжує купляти російські нафтопродукти у посередників

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 25 квітня.

На фронті важка ситуація, а нові обіцянки США не гарантують перемоги Україні

ЗСУ генштаб війна з Росією

Фото: Генштаб ЗСУ

 

Попри оптимізм через затвердження США довгоочікуваної допомоги, на фронті ситуація виглядає вкрай складною, адже росіяни продовжують свій рух Донбасом на захід. У CNN пишуть, що, поки Україна чекає на військову допомогу США, Росія продовжує просуватися на сході. Село Очеретине залишається в центрі уваги російських військ, а українська моніторингова група DeepState показує майже щоденне просування росіян на захід уздовж височини в цій місцевості.

"Місцевість має центральне значення для лінії оборони України на цій ділянці фронту і є основною мішенню для російських військ після того, як вони захопили у лютому цього року промислове місто Авдіївка – приблизно за 16 кілометрів", - відзначають у CNN і додають, що Україна місяцями заявляла, що терміново потребує життєво важливих боєприпасів, у тому числі протиповітряної оборони та артилерії.

Останнє картування лінії фронту від DeepState показує, що центр Очеретиного, включно зі залізничною станцією, в руках росіян, а Україна також втрачає позиції в сусідньому селі Новобахмутівка, безпосередньо на півдні.

Український військовий блогер Богдан Мирошников написав: "У Новобахмутівці ворог просунувся в селі, просунувшись на глибину до 400 метрів. Раніше вони контролювали лише південно-східну частину села, а зараз контролюють майже 3/4 села".

Прямуючи на південь, наступними селами є Бердичі та Семенівка, і звідти також бачать, як російські війська намагаються просуватися вперед.

DeepState повідомляє, що спроби просунутися далі на захід вздовж лінії від Очеретиного були заблоковані завдяки успішній українській контратаці 100-ї бригади, але чітко наголошує, що Збройним Силам України потрібна військова допомога США, щоб та якомога швидше прибула на фронт.

Минулого тижня офіцер зі Східного командування України сказав CNN, якщо російським військам вдасться захопити й утримати Очеретине, це може відкрити життєво важливі українські матеріально-технічні маршрути, з’єднавши три ключові військові вузли - Костянтинівка, Покровськ і Велика Новосілка під вогневим контролем Росії.

Тим часом навколо Часового Яру, приблизно за 40 кілометрів на північ, як українські, так і російські звіти свідчать про те, що ЗСУ вдалося зупинити російське просування, принаймні на цей момент.

Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що, на його думку, Володимир Путін наказав захопити Часів Яр до 9 травня – дня, коли Росія святкує перемогу над нацистською Німеччиною в 1945 році.

Зеленський та Байден. Білий дім, 22 грудня 2022 року

Фото: president.gov.ua

 

Тим часом, як відзначають у Politico, мало чиновників або законодавців адміністрації президента США Джо Байдена кажуть, що пакет у 60 мільярдів доларів означає, що Україна може перемогти у цій війні. А деякі анонімно говорять, що цього недостатньо.

"Деякі чиновники адміністрації Байдена скептично ставляться до того, що Україні достатньо буде наданої допомоги для перемоги у дворічній війні з Росією. Динаміка бойових дій сильно змінилася за останні кілька місяців", - пишуть у виданні.

Росія зберігає перевагу в живій силі та озброєнні, і їй знадобиться ще багато солдатів і зброї, щоб продовжувати свою загарбницьку війну. Та офіційні особи США також ставлять запитання щодо власної тактики та пріоритетів України, особливо після того, як літній контрнаступ Києва провалився, що підірвало матеріальні сили та моральний дух.

"Найближча мета — зупинити українські втрати та допомогти Україні відновити оберти та переломити хід на полі бою. Після цього мета – допомогти Україні почати повертати свою територію", – сказав один із чиновників. "Чи матимуть вони те, що їм потрібно для перемоги? Зрештою, так. Але це не гарантія, що так і буде. Військові операції набагато складніші за це".

На Капітолійському пагорбі законодавці також висловлюють занепокоєння щодо того, чи може додаткова кількість зброї, наданої США, привести до перемоги України над Росією, чи цього достатньо, щоб тимчасово відбити вторгнення. "Це питання", — сказав старший помічник Демократичної партії Сенату.

У Politico пишуть, що відповідь на це питання має велике значення. Перемога над Росією означає, що Україна поверне більшу частину або всю свою територію після 10 років війни, останні два з яких пов’язані з тотальним нападом Володимира Путіна. Однак реальна картина виглядає, що Україна зможе утримати свої позиції та трохи просунутися, але не зможе повернути все те, що захопила Росія.

Конгресмен Білл Кітінг (штат Массачусетс), який зустрівся із Зеленським у Києві цього тижня, повторив занепокоєння, що Україні буде важко просуватися проти Росії: "Буде період, коли я не думаю, що будуть якісь серйозні зміни".

Речник Ради національної безпеки Джон Кірбі натякнув у вівторок, що Україна все ще не має повністю сформованого плану перемоги над Росією, хоча США будуть вести переговори, щоб допомогти його виробити.

"Ми зможемо продовжувати розмови з українцями про те, якою є їхня довгострокова стратегія відсічі російської агресії, а потім адаптувати [майбутні] пакети для задоволення цих потреб", — сказав він журналістам на борту Air Force One.

"Адміністрація Байдена довгий час стверджувала, що саме Київ вирішить, як закінчиться війна: чи відкинувши російські війська за свій кордон, чи вигідною угодою за столом переговорів. Але президент України Володимир Зеленський наполягає на тому, що його нація повинна воювати, поки Кримський півострів, східна територія Донбасу та інші частини країни повністю не повернуться під його контроль. Незалежно від того, позерство це чи ні, та ця позиція зобов’язує Сполучені Штати до набагато більш тривалого конфлікту без жодних гарантій, що Зеленський досягне своїх цілей", - констатують у Politico.

Макрон – президент-мрійник? Чи зможе він зміцнити оборону Європи та України

На фото: Емманюель Макрон

Фото: Instagram Соазіг де ла Муассонньєр

 

У The Bloomberg написали статтю про те, чи зможе президент Франції Емманюель Макрон реалізувати своє бачення сильнішої Європи, в центрі якої - обороноздатна Україна. Журналісти стверджують, що Макрон хоче створити основу для більш надійної європейської оборони та сприяти підтримці Києва, але йому потрібно боротися за досягнення результатів, щоб переконати виборців.

Французький президент окреслить своє бачення Європи в Сорбонському університеті в четвер, повторюючи знаменну промову, яку він виголосив там через кілька місяців після свого обрання на перший термін у 2017 році. Його тодішні заклики до створення спільних європейських сил оборони, бюджету та доктрин тепер здаються пророчими.

"46-річний лідер, який не може претендувати на третій мандат у 2027 році, сповнений рішучості справити тривалий вплив на ЄС, який він вважає невіддільною частиною своєї спадщини. Останнім часом Макрон зробив Україну центром своєї кампанії на виборах до Європейського парламенту в червні, хоча опитування все ще вказують на значну невдачу його центристського політичного альянсу проти ультраправої партії "Національне об’єднання" Марін Ле Пен", - пишуть у Bloomberg.

Перед промовою в університеті Макрон запросив експертів до президентського палацу для обговорення питань Європи, сказавши їм, що він здобув "ідеологічну перемогу" своїми недавніми заявами. Однак деякі з експертів закликали його запропонувати конкретні пропозиції допомоги Києву, а не просто викладати свої "грандіозні бачення".  

Один французький дипломат сказав Bloomberg, що дипломатичний досвід і популярність президента означають, що він має хороші можливості для захисту інтересів Європи, але вкрай важливо, щоб його ідеологічні перемоги перетворилися на відчутні дії.

Два місяці тому Макрон занепокоїв союзників, сказавши про можливість ввести війська в Україну. Це викликало дискусії про те, як протистояти Росії на тлі побоювань щодо можливого відходу США від НАТО та Європи під час другого президентства Трампа. Проте, як виявилося, це мало зворотний ефект, оскільки Німеччина та США публічно відкинули цю ідею.

Також Макрон підтримав чеську ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для Києва за кордоном, скасувавши попереднє небажання підтримувати обладнання, вироблене не в ЄС. Але Франція досі не повідомила, скільки вона візьме на себе зобов’язання щодо цього плану.

Незважаючи на те, що французька оборонна промисловість прискорила темпи виробництва, вона далека від "воєнної економіки", яку проголосив Макрон влітку 2022 року. До того ж, дані, зібрані Інститутом Кіля, показують, що зобов’язання Франції щодо України відстають від багатьох інших європейських країн.

Велика Британія досі купує російську нафту в посередників

Британія нафта

Фото: reuters

 

The Guardian написало, що Велика Британія, хоч є важливим стратегічним партнером Києва, та все ж "допомагає Росії оплачувати війну з Україною" через лазівку в імпорті очищеної нафти.

"Велику Британію звинувачують у допомозі Росії платити за війну з Україною, продовжуючи імпортувати рекордні обсяги очищеної нафти з країн, які переробляють кремлівське викопне паливо", - пишуть британські журналісти.

Урядові дані, проаналізовані екологічним новинним сайтом Desmog, показують, що імпорт очищеної нафти з Індії, Китаю та Туреччини склав 2,2 мільярда фунтів стерлінгів у 2023 році, порівняно з 434,2 мільйона фунтів стерлінгів у 2021 році.

Росія є найбільшим постачальником сирої нафти в Індію, Китай та Туреччину після того, як Кремль почав вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

У відповідь на вторгнення союзники України пообіцяли відмовитися від російської нафти та газу. Велика Британія офіційно заборонила імпорт російських нафтопродуктів з 5 грудня 2022 року. Однак через лазівку в законодавстві російська нафта продовжувала надходити до Великої Британії.

Поки російська нафта переробляється в іншій країні, вона більше не вважається такою, що походить з Росії, що дозволяє їй уникнути заборони на торгівлю. У результаті російська нафта продається в союзні країни для переробки перед експортом до Великобританії.

"Мільйони барелів палива, виготовленого з російської нафти, продовжують надходити до Великобританії. Поки уряд не закриє цю лазівку, Велика Британія допомагає Росії платити за війну проти України. Уряд повинен діяти зараз, щоб заборонити імпорт палива, виготовленого з російської нафти, і продемонструвати щиру підтримку України", - сказала Лела Стенлі, старший дослідник Global Witness.

За оцінками Global Witness, протягом 2023 року до Великобританії було імпортовано близько 5,2 мільйона барелів нафтопродуктів, вироблених з російської сирої нафти, причому більшість імпорту припадає на авіаційне паливо (4,6 мільйона барелів). За оцінками, російське паливо використовувалося в кожному 20-му польоті у Великобританії.

Читайте також: Як штучний інтелект допомагає ЗСУ та чому найбільша загроза для Європи не Путін, а ультраправі. Акценти світових ЗМІ 24 квітня

Теги:
Читайте також:
Київ
+13°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 39.87
  Купівля 39.87
  Продаж 40.38
 • EUR
  Купівля 43.09
  Продаж 43.84
 • Актуальне
 • Важливе
2024, неділя
26 травня
00:52
Артем Довбик, Жирона, Ла Ліга
Кращим був лише Роналду: Довбик показав шалений результат у Ла Лізі
00:10
OPINION
Тижневик Миколи Княжицького
Заборону РПЦ в Україні стримує корупція
2024, субота
25 травня
23:53
ЗРК "Бук"
Росіяни перекинули ЗРК "Бук" у напрямку аеродрому у Джанкої, - партизани
22:53
Оновлено
Росіяни поцілили КАБами у будівельний гіпермаркет в Харкові
Росіяни поцілили КАБами в "Епіцентр" у Харкові: підтверджено загибель 6 людей, 40 поранено
22:50
Володимир Зеленський
"Конгрес США визнав Зеленського диктатором": роспропаганда вигадала фейк
22:05
ЗСУ генштаб війна з Росією
Покровський напрямок залишається найгарячішою точкою всієї лінії фронту, - Генштаб
21:55
Інтерв’ю
Євген Хаустов
Харківський волонтер Хаустов розповідає про підлий удар росіян по "Епіцентру"
21:43
Алексія Путельяс, Барселона
"Барселона" виграла жіночу Лігу чемпіонів
21:41
Ексклюзив
Віталій Портников
Це пастка: журналіст Портников пояснив подальші дії РФ, якщо відбудуться мирні переговори
21:30
Посол РФ у США Анатолій Антонов
Шантаж від посла РФ у США Антонова: якщо не погодитеся на перемовини, Україна втратить ще більше територій
21:15
Ексклюзив
Китай
Китай намагається підгорнути Глобальний Південь під себе, - дипломат Хандогій
21:01
Дизпаливо
Експерт дав прогноз, чи зміниться ціна на паливо після підвищення акцизів
20:56
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 25 травня: як в обмінниках подорожчали долар та євро
20:52
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп визнав важливість України для США, - американський експерт Фрід
20:35
Інфографіка
Шахтар, Кевін і Георгій Судаков, УПЛ
УПЛ: який вигляд має фінальна турнірна таблиця сезону 2023/24
20:07
OPINION
Оксана Забужко
"Кликуни"
20:04
Оновлено
Росіяни вчетверте за 25 травня вдарили по Харкову: поранено 12 людей, серед них дитина
20:00
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Є нюанс, який багато хто з фахівців упускає: Безсмертний щодо обмеження України завдавати ударів по території РФ
19:56
Оновлено
"Полісся" - "Шахтар" 2:0 (25.05.2024)
"Полісся" розбило "Шахтар" і дебютує в єврокубках. Результати й розклад 30-го туру УПЛ
19:54
міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський
У п'ятницю цар "хоче миру", а в суботу бомбить гіпермаркет із цивільними: реакція Чехії на удар РФ по "Епіцентру" в Харкові
19:19
Польська поліція
Почерк як 9 травня у Києві: ЗМІ розповіли про затриманих у Польщі російських агентів-паліїв
19:14
Китай вивчає війну в Україні
"Створює ризик ескалації": США розкритикували військові навчання Китаю поблизу Тайваню
19:11
Ексклюзив
Російська опозиція має партизанити та закликати світ дозволяти бити по об'єктах РФ, - дослідник Магалецький
18:36
Відключень світла на 26 травня Укренерго не обіцяє
18:19
Ексклюзив
суд гаага
Гаага може розпочати справу й проти України, - сходознавець Якубович про прагнення одночасно заарештувати і прем'єра Ізраїлю, і ватажків ХАМАСу
18:11
Оновлено
Єнс Столтенберг
Столтенберг закликав НАТО дозволити Україні бити західною зброєю по військових цілях у Росії. В Італії відреагували
18:03
OPINION
Сергій Громенко
Чому я рішуче виступаю проти терміну "корейський сценарій"
17:52
збили російський Су-25
Вже 7-й за місяць на цьому напрямку: на Донеччині збили російський Су-25
17:25
Володимир Зеленський
Продовольчі хаби, вища освіта, електроенергетика. Зеленський пояснив, що Україна пропонує країнам Африки
16:32
Візуалізація реконструкції Центру ментального здоров'я НГУ
Нацгвардія презентувала проєкт Центру ментального здоров'я
16:30
Ексклюзив
Юрій Ніколов
Не назву це розкраданням, а маржею, яку б ми могли й не втратити: журналіст-розслідувач Ніколов про кошти, які були виділені на "велике будівництво"
16:07
Огляд
Артем Довбик, Жирона, Ла Ліга
Довбик перевершив Шевченка, а Усик найкращий боксер світу: головні новини українського спорту за тиждень
16:07
OPINION
Олег Манчура
Пам'яті Петлюри та Махна
16:04
мігранти
Від початку року понад 10 тис. африканських мігрантів дісталися на човнах до Британії
15:38
Ексклюзив
Американський експерт Фрід пояснив, чому ядерний шантаж Путіна не вплине на Захід
15:34
Командувач Обʼєднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі
Головнокомандувач НАТО Каволі оцінив військовий потенціал Альянсу у випадку прямої конфронтації з РФ
15:20
Belarus ID
Білоруси вперше обирають опозиційний парламент
15:05
Sea Baby
Морські дрони Sea Baby, які були оснащені РСЗВ "Град", можуть знищувати наземні цілі, - Малюк
14:55
Алар Каріс - єдиний кандидат на посаду президента Естонії
"Сама Україна поки що не бачить потреби": президент Естонії про відправку військ в Україну
14:47
Ексклюзив
Вже ініціатива в наших руках: офіцер Нацгвардії Литвин про ситуацію на півночі Харківщини
Більше новин