Огляд

Як штучний інтелект допомагає ЗСУ та чому найбільша загроза для Європи не Путін, а ультраправі. Акценти світових ЗМІ 24 квітня

Юрій Мартинович
24 квітня, 2024 середа
11:15

У фокусі міжнародних видань, як сучасні технології допомагають на полі бою та чому традиційні методи війни ще 19 століття досі домінують, а також, що є найбільшою загрозою Європи на думку євродепутатів

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 24 квітня.

Як штучний інтелект та сучасна зброя допомагають перемогти у війні

штучний інтелект

Фото: gettyimages

 

У The New York Times написали про проєкт Maven, який має на меті революціонізувати сучасну війну. Однак, як відзначають журналісти, конфлікт в Україні підкреслив, наскільки важко отримати дані 21-го століття в ровах 19-го століття.

Цікаво, що ідею проєкту почали розробляти в Google, де через неї виникло багато дискусій.

Шість років тому гігант Кремнієвої долини підписав невеликий контракт на суму 9 мільйонів доларів США, щоб використати навички кількох своїх найбільш інноваційних розробників для створення інструменту штучного інтелекту, який допоможе військовим виявляти потенційні цілі на полі бою за допомогою запису дрона.

Однак інженери та інші співробітники Google стверджували, що компанія не повинна мати нічого спільного з проєктом Maven. Резонанс змусив компанію відмовитися від проєкту, та Maven не загинув — він просто перейшов до інших підрядників.

"Тепер це переросло в амбітний експеримент, який випробовується на передовій в Україні, утворюючи ключовий компонент зусиль американських військових з надання своєчасної інформації солдатам, які борються з російськими загарбниками", - підкреслюють журналісти і додають, що американці використовують військові дії, як лабораторію для досліджень проєкту Maven.

Незважаючи на перші занепокоєння Google щодо участі в проєкті, деякі з найвидатніших діячів галузі працюють над питаннями національної безпеки, підкреслюючи, як Сполучені Штати використовують свою конкурентну перевагу в технологіях, щоб зберегти перевагу над Росією та Китаєм у епоху відновлення суперництва наддержав. Показово, що серед них є Ерік Шмідт, який 16 років був виконавчим директором Google і зараз черпає уроки з України, щоб розробити нове покоління автономних дронів, які могли б революціонізувати військові дії.

"Але якщо жорстокий напад Росії на Україну був випробувальним полігоном для Пентагону, щоб застосувати передові технології, він також став підбадьорливим нагадуванням про обмеження технологій, які можуть переломити війну. Адже, можливо, здатність України відбити вторгнення більше залежить від відновлення поставок основної зброї та боєприпасів, особливо артилерійських снарядів. Перші два роки конфлікту також показали, що Росія набагато швидше, ніж очікувалося, адаптується до технології, яка дала Україні початкову перевагу", - відзначають у The New York Times.

У перший рік війни Росія практично не використовувала свої засоби радіоелектронної боротьби. Сьогодні вона сповна користується ними. Навіть страхітливі ракети HIMARS, які мали мати величезне значення на полі бою, інколи були спрямовані неправильно, оскільки росіяни навчилися втручатися в системи наведення.

Всі ці відкриття вливаються в серію досліджень "засвоєних уроків", які проводяться в Пентагоні та штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, на випадок, якщо війська НАТО коли-небудь опиняться в прямому бою з силами диктатора Володимира Путіна.

"Серед них відкриття, що коли нова технологія зустрічається з жорстокістю старомодної окопної війни, результати рідко виявляються такими, як очікували планувальники Пентагону. … Попри нову багатомільярдну допомогу Києву, залишається питання, чи вистачить нових технологій, щоб допомогти змінити хід війни", - констатують у виданні.

Тим часом основні американські оборонні фірми посилено рекламують свої послуги, оскільки продажі зброї зростають на тлі глобальної напруженості, пишуть у The Guardian. RTX і Lockeed Martin перевершують очікування Уолл-стріт за останній квартал на тлі війни в Газі та Україні.

"Зростаюча нестабільність геополітичного середовища в сучасному світі робить важливим для промисловості та уряду зміцнення можливостей нашої країни для стримування та захисту від подальшої агресивної поведінки проти США та наших союзників", — сказав Джим Тайклет, голова та виконавчий директор Lockheed.

Минулого року світові військові витрати досягли рекордного рівня в 2440 мільярдів доларів. Дохід Raytheon, оборонного підрозділу RTX, зріс на 6% до 6,66 мільярда доларів в останньому кварталі на тлі високого попиту на систему протиракетної оборони Patriot. А Lockheed виявив, що продажі його підрозділу ракет і управління вогнем зросли на 25% до 2,99 мільярда доларів.

Припинення консульських послухів для закордонних ухилянтів

Західні ЗМІ не оминули увагою питання про чоловіків призовного віку, які знаходяться за кордоном та коли їм припинять консульські послуги за неявку в ТЦК. У CNN написали, що Україна посилює тиск на чоловіків призовного віку, які проживають за кордоном, призупиняючи їхні консульські послуги на тлі перегляду мобілізаційних правил країни, спрямованих на посилення її захисту від вторгнення Росії.

Зокрема, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив про нові правила, зазначивши, що це необхідно для "відновлення справедливого ставлення" до мобілізації.

"В умовах повномасштабної агресії Росії головним пріоритетом є захист нашої Батьківщини від знищення", — зазначив Кулеба у соцмережі, додавши, що перебування за кордоном "не звільняє громадянина від його чи її обов’язків перед Батьківщиною".

Міністерство закордонних справ надасть "додаткові роз’яснення щодо процедури отримання консульських послуг" за кілька днів до вступу в силу нового закону, який змінює процедури мобілізації в країні, "а також після того, як він набуде чинності".

Президент України Володимир Зеленський підписав новий закон 16 квітня після того, як до проєкту законодавці внесли понад 4000 правок, що свідчить про те, наскільки політично важко було розробити закон.

Українська влада все ще працює над усіма розгалуженнями цього закону, який має набути чинності 18 травня. Згідно з положеннями нового закону, всі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні стати на військовий облік і постійно мати при собі облікові документи. Закон також передбачає, що українські чоловіки віком від 18 до 60 років, які проживають за кордоном, повинні будуть пред'явити оновлені версії своїх реєстраційних документів під час відновлення паспорта.

У The Washington Post додали, що тисячі українських чоловіків покинули свою країну, щоб не ризикувати бути призваними для захисту від триваючого вторгнення Росії, хоча воєнний стан забороняє виїзд за кордон чоловікам віком від 18 років. Та коли Росія вторглася в лютому 2022 року, десятки коли не сотні тисяч інших українських чоловіків вже жили за кордоном, як правило, щоб працювати чи навчатися.

Новий закон покликаний допомогти Україні подолати гостру нестачу солдатів на передовій, зокрема шляхом розширення резерву чоловіків, які підлягають призову.

Найбільша загроза для Європи не Путін, а ультраправі

вибори у Європарламент

Фото: gettyimages

 

У Європі ж занепокоєні посиленням ультраправих, відзначать у Politico. Згідно з опитуванням законодавців ЄС, поглинання ультраправими є найбільшою загрозою для майбутнього Європи.

Члени Європарламенту, які брали участь в опитуванні, назвали зрушення Європи вправо та зростання популізму як найбільші виклики, з якими стикається континент.

Зміна клімату та війна Росії проти України також посіли високе місце, затьмаривши традиційні гарячі питання, такі як міграція та стан економіки.

У той час як законодавці соціал-демократи у своїх відповідях наголошували на правому популізмі, кліматичній кризі та соціальній нерівності, депутати Європарламенту від правоцентристської Європейської народної партії частіше згадували війну в Україні та безпеку блоку як свої головні проблеми.

Війна в Україні помітно відсутня у відповідях правих євродепутатів від Ідентичності та демократії та Європейських консерваторів і реформістів.

Читайте також: Допомога США вже на складах Німеччини й Польщі, коли чекати нового контрнаступу ЗСУ. Акценти світових ЗМІ 23 квітня

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
03:49
Оновлено
нічна атака "шахедів"
Росія запустила "шахеди". Ситуація у ніч на 22 листопада
03:34
вогонь, полум'я, пожежа
Партизани допомогли знищити російський підрозділ БПЛА на Донеччині
03:07
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
Знаменитий тренер запропонував Роналду повернутись до європейського футболу
02:39
Покровськ
З початку доби 21 листопада на фронті відбулось 174 бойових зіткнення. Найважча ситуація на Покровському напрямку
01:27
Роман Яремчук (ліворуч), Албанія - Україна
Українського футболіста можуть вигнати з грецької команди після вдалого матчу за збірну
01:04
МЗС
"Вважаємо вибір Бразилії неправильним": МЗС України про відсутність запрошення на саміт G20
00:47
на фото Верховна Рада України
Засідання Верховної Ради 22 листопада скасували через загрозу удару, - нардеп Батенко
00:19
війна з Росією
Росія захопила Дальнє на Курахівському напрямку, - DeepState
2024, четвер
21 листопада
23:04
Володимир Зеленський
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
17:49
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пообіцяв посилити підтримку України через "дуже явну ескалацію з боку Путіна"
17:42
держдума РФ
Держдума РФ ухвалила трирічний бюджет із рекордними видатками на війну в 2025 році
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Залишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
17:02
Віктор Ляшко
У бюджеті заклали 190 млн грн на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців, - Ляшко
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
Більше новин