Огляд

Українці отримають вилучену зброю іранського виробництва та в чому полягає справжня суть НАТО. Акценти світових ЗМІ 10 квітня

Ірина Запотічна
10 квітня, 2024 середа
11:24

У фокусі міжнародних видань передача іранської зброї українським військовим, обговорення, чи вдалося Девіду Кемерону переконати Трампа допомогти Україні та де лежить безпека союзників

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 10 квітня.

Український солдат зможе збити безпілотник іранського виробництва за допомогою пострілу з конфіскованого кулемета... іранського виробництва

Жінки в ЗСУ

Фото: Getty Images

У The Washington Post написали про вилучену зброю іранського виробництва, яку США відправлять до України. 

"Передача зброї є вражаючою подією, яка підкреслює намагання адміністрації підтримувати колись надійну систему допомоги США Україні, у той час, як офіційні особи попереджають, що політичний глухий кут у Палаті представників під керівництвом республіканців багато коштує Києву на полі бою. Те, що зброя фактично надходила з Ірану, також має важливе значення, оскільки Росія покладалася на режим для зміцнення свого військового потенціалу, а давня ворожнеча Вашингтона з Тегераном останніми днями знову наблизилася до точки кипіння", - пишуть у виданні. 

Центральне командування, яке посилило зусилля з перехоплення іранської зброї, що прямує до єменських хуситів під час багатомісячної атаки бойовиків на комерційні та військові судна, заявило, що тайника, надісланого в Україну, достатньо для забезпечення гвинтівками цілої бригади. Український командир оцінив, що півмільйона боєприпасів вистачить на місяць трьом батальйонам, що складають близько 600 солдатів

Важливо, що оприлюднений Центральним командуванням інвентар не включає артилерійські снаряди, які є одними з найбільш гострих потреб України на полі бою. Українські командири були змушені раціонувати обох, роблячи війська та цивільне населення дедалі вразливішими до атак Росії.

"Озброєння України іранською зброєю висвітлює незвичний сценарій сучасного конфлікту. Іран надав Росії значну кількість односторонніх ударних безпілотників, які були націлені на українські військові підрозділи та їх цивільну інфраструктуру. Поставка зброї, оголошена у вівторок, створює ймовірність того, що український солдат зможе збити безпілотник іранського виробництва за допомогою вдалого пострілу з конфіскованого кулемета іранського виробництва".

Спроба Девіда Кемерона переконати Дональда Трампа дозволити Конгресу США надати Україні військову допомогу провалилася

Фото: Michael McCoy/Reuters

Разом з тим, The Guardian опублікували текст під заголовком "Девіду Кемерону, схоже, не вдається переконати Трампа надати допомогу Україні".

Британському міністру закордонних справ Камерону навіть не дозволили зустрітися зі спікером Конгресу Майком Джонсоном, який теоретично міг би поставити цей пакет на голосування. 

Під час приватної вечері на базі Трампа у Флориді, Мар-а-Лаго, Кемерон закликав Трампа визнати, що в інтересах США, щоб Володимир Путін не отримав винагороду за захоплення землі в України. Він також наполягав на тому, що до саміту НАТО у Вашингтоні в липні цього року для кожного члена НАТО будуть розроблені плани досягнення або перевиконання цільових витрат на оборону. Він сподівався, що Трамп дасть сигнал про зміну курсу, принаймні полегшивши йому шлях до зустрічі з Джонсоном.

На спільній пресконференції у Вашингтоні у вівторок Кемерон і державний секретар США Ентоні Блінкен повторили свої давні заклики до Конгресу розблокувати допомогу. Кемерон наполягав, що він приїхав до США не для того, щоб читати лекції чи втручатися у внутрішню американську політику, але сказав, що він готовий відмовитися від "дипломації", тому що відчував необхідність США та Європи об’єднатися, щоб захистити Україну від російської агресії.

"Аргументи Кемерона – як раціональні, так і емоційні – здається, стикаються з триваючою боротьбою за владу всередині Республіканської партії, оскільки прихильники жорсткої лінії, які охололи щодо продовження фінансової підтримки України, погрожують усунути Джонсона, якщо він винесе пакет допомоги на голосування. коли Конгрес повернеться з двотижневої відпустки", - зазначають у виданні.

Кемерон пішов на розрахований ризик, прилетівши до Флориди, щоб спробувати переконати Трампа змінити курс, оскільки існує історія розбіжностей щодо Brexit (проти якого виступав колишній прем'єр-міністр, але який з ентузіазмом підтримав Трамп).
Кемерон захищав свою зустріч з Трампом як "цілком належну" зустріч з опозиційним діячем і заявив, що вона охоплювала "низку важливих геополітичних питань". 

Однак, як підсумовують у виданні, спроба Девіда Кемерона переконати Дональда Трампа дозволити Конгресу США надати Україні військову допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів, схоже, провалилася.

Безпека союзників лежить в основі безпеки Америки

Фото: ілюстративне

У POLITICO написали статтю під заголовком "НАТО — це безпека, а не долари та центи". Журналісти зазначають, що суть НАТО полягає не в тому, щоб йти на війну проти Росії, а в тому, щоб запобігти війні. І Північноатлантичний альянс, якому минулого тижня виповнилося 75 років, зробив це успішніше, ніж будь-який військовий альянс в історії.

В лютому Трамп сказав, що він сказав європейським союзникам, які витрачають недостатньо коштів на оборону, що він заохочуватиме росіян "робити все, що вони хочуть", якщо ці країни не будуть витрачати більше. І хоча пізніше він запевнив британську аудиторію, що "на 100 відсотків" утримає США в НАТО, він поставив це за умову, щоб союзники платили свою справедливу частку та грали чесно.

У лютому Столтенберг рекламував безпрецедентне зростання витрат на оборону: 18 союзників зараз витрачають на оборону 2 відсотки ВВП.

"У 2024 році члени НАТО в Європі інвестують в оборону загальну суму 380 мільярдів доларів США. Вперше це становить 2% від їхнього сукупного ВВП", – казав він. Неважливо, що Європа витрачала набагато більше на оборону під час холодної війни і все ще витрачала 2 відсотки в 2000 році — через 10 років після розпаду Радянського Союзу.

Серйозне зобов’язання витрачати гроші на оборону є важливим для забезпечення безпеки, але це не те, про що альянси суть виключно або навіть переважно. В основі альянсів лежить розуміння того, що безпека союзника має фундаментальне значення для власної безпеки.

"Збройний напад на одного або більше з членів Альянсу у Європі чи Північній Америці вважатиметься нападом на них усіх", — йдеться в статті 5 Північноатлантичного договору. Ця обіцянка колективної оборони робить НАТО силою миру. Будь-який супротивник, який має намір здійснити агресію проти країни-члена, повинен враховувати можливість, якщо не високу ймовірність, того, що він зустрінеться військовою відповіддю, спираючись на повний колективний потенціал усіх союзників, а не того, на кого він напав.

Для американців урок, отриманий з двох кривавих світових воєн — воєн, у яких військовослужбовцям доводилося перетинати океан, щоб битися на європейських пляжах і полях — полягав у тому, що їхня безпека залежала від безпеки Європи. Тому набагато краще запобігти війнам у Європі, зобов’язавшись захищати союзників із самого початку.

Розгортання американських військ поблизу лінії фронту та дозвіл деяким союзникам брати участь у ядерних місіях посилили стримування та діяли як гарантія.

"За своєю суттю альянси є взаємовигідними інституціями — безпека, яку вони створюють, взаємодоповнюється. Але Трамп і ті, хто думає, як він, живуть у світі безпрограшу, де єдиний спосіб виграти – це програш інших. І це світ, який перетворює альянси з установ безпеки на фінансові операції. Однак, зрештою, безпека союзників — це не питання доларів і центів — це також ключ до безпеки Америки", - зробили висновок журналісти.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.43
    Купівля 39.43
    Продаж 39.93
  • EUR
    Купівля 42.14
    Продаж 42.92
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
1 травня
10:35
У Харкові затримали жінку, яка збирала матеріали для сюжетів ток-шоу Скабєєвої та Соловйова
10:30
комендантська година, Великдень
У Кіровоградській області на Великдень змінили час комендантської години
10:25
Огляд
Карта. Авдіївка_3004
Карта бойових дій за період 24 квітня – 1 травня: втрата Очеретиного створила загрозу для Торецька й Костянтинівки
10:20
Огляд
Міжнародний день праці
1 травня - Міжнародний день праці: чи варто його відзначати, перенести чи забути?
10:12
Писанки
В Україні встановили рекорд з наймасовішого розпису писанок
10:08
OPINION
Михайло Басараб
Якби Ататюрк чекав змін знизу...
10:07
Оновлено
обстріл, ППО
Дрони ГУР атакували Рязанський нафтопереробний завод, - ЗМІ
10:01
Ексклюзив
Карта. ATACMS
Ворог почав перекидати авіацію далі від України, - Згурець про наслідки появи ATACMS у ЗСУ
09:50
Митрополит УПЦ МП Лука та Василь Ломаченко (праворуч)
СБУ проводить обшуки у митрополита УПЦ МП Луки, - ЗМІ
09:46
Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Білого дому
Безпекові гарантії США для України: у Білому домі розповіли про перебіг перемовин
09:37
ШІ-аватар Вікторія
МЗС представило ШІ-аватар, який коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ
09:30
Новини компаній
EVA увійшла до топ-15 незламних компаній-роботодавців України
09:22
Новонароджена дитина
На ТОТ Луганщині росіяни погрожують батькам без паспортів РФ не віддавати новонароджених дітей, - ОВА
09:03
Єнс Столтенберг
"Фронт ЗСУ ризикує розвалитися, тому Столтенберг прибув до Києва": РФ поширює новий фейк
08:56
Ексклюзив
Ворог активізував наступальні дії на Куп'янському напрямку, - начальник Куп'янської МВА Беседін
08:31
Перевірка документів і транспорту, обмеження руху: в центрі Києва СБУ проводить протидиверсійні заходи
08:23
підземна школа у Харкові
У Запорізькій області планують побудувати 5 підземних шкіл
08:20
санкції США
"Ми не збавляли темпів": у Держдепі запевнили, що США не пом'якшуватимуть санкції проти Росії
08:09
OPINION
Юрій Богданов
Що змінить і чого не змінить затвердження допомоги від США?
07:43
Нікополь
РФ увечері 30 квітня атакувала Нікополь: постраждала жінка
07:42
F-16
Втретє за пів року: у США розбився винищувач F-16
07:40
Норвегія
Норвегія виділила Україні $600 млн: на що підуть гроші
07:36
Інфографіка
втрати росіян
За добу війни в Україні РФ втратила 1120 військових, 5 танків та 21 бронемашину
07:01
Анонс
Кіліан Мбаппе, Матс Хуммельс, ПСЖ - Борусія Дортмунд, Ліга чемпіонів
"Борусія Дортмунд" - ПСЖ: де та коли дивитись півфінал Ліги чемпіонів
06:43
Роскомнагляд
РФ заблокувала сайт правозахисного проєкту з підтримки політв'язнів "Меморіал"
06:31
Ллойд Остін
Остін пообіцяв надати Україні "стільки ATACMS, скільки США зможуть" та закликав партнерів передавати Patriot
06:14
Ілюстративне фото
Перший у столиці: в Києві відкрили центр рекрутингу до Сил оборони
05:29
АЕС
Сенат США одноголосно ухвалив законопроєкт про заборону імпорту збагаченого урану з РФ
05:09
Оновлено
акції протесту Тбілісі
Сутички під час протестів у Тбілісі: силовики відступили, демонстранти повернулися до будівлі парламенту
04:55
окупанти орки танк рф
Російська армія сповільнює атаки навколо Авдіївки, водночас відновлюючи наступ на Часів Яр, - ISW
03:46
електроенергія
Держдеп США: заохочуємо усі країни зменшувати залежність від енергії РФ
03:02
ДТП
На вулиці Лос-Анджелеса поїзд метро зіткнувся з автобусом: щонайменше 55 постраждалих
02:46
Оновлено
ракета Х-59
Росіяни атакували Одесу балістикою: загинуло троє людей, ще троє поранені
01:42
Стефан Сежурне
Очільник МЗС Франції Сежурне назвав умови для миру в Ізраїлі й на Близькому Сході
01:25
У Вишгороді на Київщині з багатоповерхівки через займання покришки евакуювали 84 людей
01:02
Вірмено-азербайджанський кордон
МЗС України привітало делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією
00:58
Оновлено
Улан-Уде, пожежа
У Бурятії вирувала пожежа, згоріли дачні будинки, з частини Улан-Уде евакуювали жителів
00:43
НАТО, державний прапор України
Балтійські країни підтримують запрошення України до НАТО, - міністр оборони Литви
2024, вiвторок
30 квітня
23:53
Андрій Лунін, Реал, Ліга чемпіонів
"Реал" і "Баварія" зіграли внічию у першому півфіналі Ліги чемпіонів
23:43
Чанпен Чжао
Засновник криптовалютної біржі Binance Чжао сяде у в'язницю
Більше новин