Огляд

Як Кремль змусив тисячі мігрантів воювати проти України та посилення тиску росіян на Сході. Акценти світових ЗМІ 10 червня

Ірина Запотічна
10 червня, 2024 понедiлок
11:07

У фокусі міжнародних видань - як чиновники РФ погрожують іноземним студентам, якщо ті не погодяться приєднатися до армії та ситуація на східному напрямку фронту

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 10 червня.

Росія взяла на озброєння тактику, вперше використану групою Вагнера

Фото: Середньоазіатські мігранти в Москві, квітень. Фотограф: Contributor/Getty Images

 

Журналісти Bloomerg написали про те, як Росія використовує тисячі мігрантів та іноземних студентів воювати разом з російськими військами у війні проти України.

Таким чином наслідуючи тактику з "вагнерівцями", російські чиновники все частіше погрожують не продовжувати візи африканським студентам і молодим працівникам, якщо вони не погодяться приєднатися до армії. До війни залучають також засуджених зі своїх в'язниць, тоді як деякі африканці в Росії з робочими візами були затримані та змушені вирішувати між депортацією чи бойовими діями.

Посилаючись на українську розвідку, Росія бере участь у глобальній кампанії вербування іноземних найманців щонайменше у 21 країні, включаючи кілька країн Африки. Тим, хто приєднається як солдат за контрактом, пропонують вигідні бонуси та зарплати. Вербувальники також націлювалися на мігрантів і студентів, які раніше шукали роботу в Росії, і в деяких випадках заманювали інших обіцянками прибуткової роботи, перш ніж змусити їх навчатися та відправляти на фронт.

Цього року уряд Катманду заявив, що йому відомо про близько 400 молодих непальських чоловіків, які були завербовані Росією, але набагато більше людей, ймовірно, зареєструвалися без відома уряду. Рішення Індії припинити вербування непальських гуркхів до своєї армії, поклавши край 200-річній традиції, могло спонукати непальців шукати роботу в Росії та інших країнах.

Минулого року агентство Reuters повідомляло, що група найманців Вагнера завербувала кількох африканських громадян у рамках операції з вербування засуджених із російських в’язниць для своїх сил в Україні. Інформаційне агентство відслідкувало історію трьох чоловіків із Танзанії, Замбії та Кот-д’Івуару.

"Здатність Росії мобілізувати значно більшу кількість військ може стати значущим фактором у війні, оскільки президент Володимир Путін прагне отримати вигоду від зміни імпульсу цього року", - зазначають у виданні.

Прагнучи зберегти громадську підтримку в Росії, Путін досі чинив опір повномасштабній мобілізації, і Росія каже, що вона змогла компенсувати значну частку своїх втрат — з погляду чисельності, якщо не стандарту військ — через добровільний набір, який залучив десятки тисяч людей.

Україна стикається з новим тиском на сході

Фото: Валентин Огіренко/Reuters

У CNN пишуть, що українській війська стабілізували ситуацію на північному напрямку фронту після того, як Москва почала наступ місяць тому, завдяки більшій кількості зброї та дозволу використовувати її для націлювання на позиції всередині Росії. Але її сили розташовані деінде вздовж лінії фронту протяжністю 1000 км (620 миль) і беззахисні перед авіаційними плануючими бомбами Росії.

Оскільки європейські країни, включаючи Францію та Німеччину, дозволили Україні завдавати ударів по цілях у Росії, а потім США дали дозвіл на використання Україною своєї зброї навколо Харкова, ситуація з Харківським наступом змінилася.

Через загрозу ураження HIMARS росіяни почали набагато менше використовувати ракетні комплекси С-300 і С-400 для обстрілу Харківської області, але плануючі бомби залишаються проблемою. Їх скидають з такої висоти, що вони поза межами української оборони.

"На жаль, ми поки не маємо дозволу вражати російські літаки на аеродромах американською зброєю і не маємо дозволу використовувати ракети ATACMS на території Росії. Через це ми поки що не змогли вирішити проблему ударів плануючими бомбами по нашій території. Харків та інші прикордонні райони все ще потерпають від бомбардувань, гине багато мирних жителів", - говорить заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернієв.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) зафіксувала "значне зростання" (на 31%) загиблих цивільних осіб в Україні в травні порівняно з квітнем. За даними ММПЛУ, більша частина втрат сталися на новому північному фронті та через "скинуті з повітря бомби та ракети в населених пунктах, таких як громади поблизу лінії фронту та місто Харків".

Україні доводиться залучати людей і зброю з інших ділянок лінії фронту в Донецькій і Луганській областях. Головною метою Росії було встановлення повного контролю над двома східними регіонами. І саме тут, за словами Волошина, Росія тисне досить активно.

На сході Москва закріпилася у місті Часів Яр Донецької області. Російські війська досягли певних успіхів. Далі на південь уздовж східної лінії фронту росіяни просунулися на захід від міста Авдіївка, яке було захоплене російськими військами в лютому.

"Росіяни намагаються використати імпульс, оскільки погода та денний час роблять умови більш сприятливими для наземних операцій. Вони також змагаються з часом до того, як від українських партнерів надійде більше зброї, особливо тому, що Захід повільно починає дозволяти Україні використовувати цю зброю на території Росії".

Дискусія на заході в Берліні про довгострокову реконструкцію може здатися неактуальною на тлі відключень електроенергії

відсутність світла

Фото: GettyImages

Тривалі літні відключення електроенергії, а також підвищення цін на внутрішньому ринку вже вражають Україну, а тому державні органи змушені скоротити споживання енергії, що додає гостроти закликам посилити протиповітряну оборону, зазначають у The Guardian.

Пошкодження російської енергомережі України призвело до закликів до конференції з відновлення, яка розпочнеться у Берліні. Тут оприлюднять 95 інвестиційних проєктів, які потребують західного фінансування, а також низку звітів про хід виконання понад 200 цілей реформ, встановлених ЄС та багатосторонніми банками.

Українські НУО висловлюють побоювання, що дводенна дискусія щодо плану реконструкції після наразі теоретичної російської військової поразки може здатися невідповідною для негайної потреби у посиленні стійкості.

Заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова заявила, що терористичні атаки Росії на українську енергомережу знищили 8 гігават потужності, змусивши знизити прогноз ВВП з 4,6% до 3,5%. Реставрація була головним пріоритетом.

Своєю чергою Джеффрі Пайєтт, голова координаційної групи з енергетики G7+, заявив, що енергетична система України перебуває в "надзвичайно крихкому стані" внаслідок російських атак на енергетичну інфраструктуру. Керівники Європейського банку реконструкції та розвитку відвідали Київ цього тижня, щоб підписати план про надання нового фінансування в розмірі 300 мільйонів євро (250 мільйонів фунтів стерлінгів) державним компаніям енергетичного сектора України та вивчити подальшу підтримку енергетичного сектора.

До слова, Берлін планував конференцію протягом кількох місяців і окреслив чотири широкі теми, включаючи мобілізацію приватного сектору для реконструкції та економічного зростання, соціальний і людський капітал для майбутнього України, відновлення муніципалітетів і регіонів і, нарешті, необхідні внутрішні реформи, щоб відповідати критеріям вступу до ЄС, включаючи оновлення Верховного суду для викорінення корупції.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.04
    Купівля 41.04
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.49
    Продаж 45.18
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 липня
06:56
Дональд Трамп
Трамп заявив, що повернеться на місце замаху для вшанування убитого прихильника та поранених під час стрілянини
06:36
балтійський флот росії
"Розглядається як провокація": Ризька дума заборонила захід, присвячений російському флотові
06:20
окупанти
ISW: Росіяни намагаються тиснути по всьому фронту, щоб не дозволити Україні перехопити ініціативу на полі бою
05:34
15 пересувних автотранспортних майстерень
Підрозділи ДСНС отримали 15 пересувних автотранспортних майстерень
04:06
замах на Трампа
Замах на Трампа: у ФБР підтвердили, що колишнього президента США поранила куля
03:35
Дмитро Пєсков
Пєсков пригрозив, що рішення ЄС спрямувати Україні €1,5 млрд доходів від активів РФ, не залишиться без відповіді
03:08
школа в окупації
Росіяни склали список пропагандистської літератури, який буде обов’язковим для шкіл та бібліотек на ТОТ, - Нацспротив
02:31
На фото: Меланія та Дональд Трамп
Дружина Трампа Меланія заявила, що випустить мемуари
01:49
безпілотник, дрон
У РФ заявили про масовану атаку безпілотників на Брянську область
01:25
Румунія, прапор Румунії
Інциденти з російськими "шахедами" в Румунії: прем'єр Чолаку пояснив, чому їх не можуть збивати
00:45
Мін'юст провів перевірку законності нових правил вступу в аспірантуру
00:33
Олімпіада-2024, Париж, Ейфелева вежа
Олімпіада-2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття Ігор у Парижі
00:22
фейк
"Україна не може перемогти, не спровокувавши ядерну війну": маніпуляції світових ЗМІ за 26 липня
2024, п'ятниця
26 липня
23:50
Збірна України, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
У Парижі відкрилися XXXIII літні Олімпійські ігри
23:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Від початку доби на фронті відбулося 107 боєзіткнень: ворог концентрується на Курахівському і Покровському напрямках
23:01
Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді
Прем'єр Індії Нарендра Моді може здійснити візит до України в серпні, - ЗМІ
22:49
Міністр фінансів США Єллен
Міністерка фінансів США Єллен розповіла, коли G7 погодить умови кредиту Україні на $50 млрд
22:23
Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
Леді Гага виступила на церемонії відкриття Олімпіади в Парижі та виконала пісню французькою мовою
21:58
Дональд Трамп
Деякі республіканці незадоволені вибором Венса кандидатом у віцепрезиденти від Трампа, - The Hill
21:53
Вільям Бернс
Шеф ЦРУ зустрінеться з представниками Ізраїлю, Катару та Єгипту для обговорення питань щодо Гази
21:35
Володимир Зеленський
Має бути зроблене все, щоб посилити наші позиції, - Зеленський про ситуацію на Покровському напрямку
21:28
Ексклюзив
Володимир Огризко
Китайці продовжують гратися з нами, - дипломат Огризко про невідповідність слів та дій Пекіну
21:23
Оленівка - наша Катинь
Військовополонені азовці вперше звернулись до президента України з полону, дружини вимагають їхнього звільнення
21:20
ЛУКОЙЛ
Російський "Лукойл" через зупинку нафтопроводу "Дружба" збільшив експорт нафти морем
21:11
US Department of Defense
Маркарова розповіла, коли F-16 будуть застосовані на полі бою
20:48
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ситуація на фронті та як протидіяти розвідувальним безпілотникам ворога. Воєнні підсумки тижня
20:32
москва червона площа
На Красній площі в Москві хотів вчинити самопідпал співробітник НДІ, що працює на міноборони РФ
20:15
У матчі між "Епіцентром" і "Минаєм" визначили другого претендента на вихід в УПЛ
20:04
Оновлено
метро Харків
Деімперіалізація та деколонізація: у Харкові перейменували 3 станції метро та 48 вулиць
20:01
OPINION
Борислав Береза
Історія з Чирковим ганебна, але ілюстративна
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 884-го дня війни:  удари по аеродрому в окупованому Криму, ЄС виділив Україні 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ
19:37
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ можна підвантажувати актуальні дані про бронювання: кому доступна послуга
19:36
Лукойл
Припинення транзиту нафти "Лукойл": Словаччина заявила, що запропонувала Україні технічне рішення
19:10
Оновлено
дрон, БПЛА
Росіяни атакували з дронів Херсон і Кіндійку: поранено 6 людей
19:05
Податки нерухомість
У Мінфіні пояснили, чи можна підвищити в Україні ПДВ замість військового збору
18:59
Ексклюзив
Не схоже на робочий зразок морського дрона: Defense Express про гідроцикл з вибухівкою біля Стамбула, який нібито належить Україні
18:58
ракета "Довгий Нептун"
Російські ракети й дрони містять іноземні компоненти з понад 20 країн, - Інститут судекспертиз
18:55
санкції проти Ірану
Україна та Молдова приєдналися до рішення Ради ЄС продовжити санкції проти Ірану
18:52
безпілотник, дрон
Росія використовує дешеві дрони для виявлення української ППО, - Reuters
18:41
РФ здійснила майже два десятки атак на Нікопольський район за день: тяжко поранено людину
Більше новин