"З нагоди річниці фальшивих виборів": Канада, Британія та США оголосили про нові санкції проти Білорусі
У четверту річницю президентських виборів у Білорусі, які відбулися 9 серпня 2020 року, Велика Британія, США та Канада запровадили нові санкції проти білоруських фізичних та юридичних осіб
Про це йдеться на сайті уряду Великої Британії.
Згідно з повідомленням, цей крок є частиною координаційних зусиль із міжнародними партнерами та спрямований на притягнення до відповідальності режиму Лукашенка за порушення прав людини та підтримку російського вторгнення в Україну.
"Сьогодні (9 серпня), у четверту річницю глибоко недосконалих президентських виборів 2020 року в Білорусі, Велика Британія в координації з міжнародними партнерами запровадила санкції проти ще 7 фізичних та юридичних осіб, в результаті чого загальна кількість санкцій проти Білорусі перевищила 200", - зазначили в уряді Великої Британії.
Нові санкції стосуються чотирьох начальників виправних колоній, які безпосередньо причетні до репресій проти політичних в'язнів, а також трьох білоруських компаній, які підтримують російську військову машину.
Обмеження стосуються фізичних та юридичних осіб, серед яких:
- Денис Толстенков, командир виправної колонії №4
- Андрій Пальчик, колишній комендант виправної колонії №1
- Пилип Стурчанка, комендант виправної колонії №3
- Олексій Лазаренко, комендант виправної колонії №15
- ВАТ "СтанкоГомель", білоруський виробник верстатів, що експортує товари в Росію для використання в російському військово-промисловому комплексі
- ВАТ "НИЕВМ", афілійована з урядом Білорусі організація, що здійснює діяльність в оборонному комплексі країни
- ТОВ "Рухсервомотор", білоруський виробник верстатів, що експортує товари в Росію для використання в російському військово-промисловому комплексі.
"Через чотири роки після жорстоких подій, свідками яких ми стали в Білорусі, нещадні репресії Лукашенка проти громадянського суспільства не демонструють жодних ознак послаблення, - заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі. - Ми підтримуємо народ Білорусі та його прагнення до свободи й демократії та закликаємо режим негайно і беззастережно звільнити всіх політичних в'язнів".
Нові санкції проти Білорусі з боку США та Канади
Міністерство фінансів США в п'ятницю, 9 серпня, також запровадило санкції проти фізичних та юридичних осіб з Білорусі у відповідь на підтримку війни Росії проти України шляхом виробництва військових ресурсів та постачання товарів, передає Reuters.
Міністерство фінансів США запровадило санкції проти 19 фізичних, 14 юридичних осіб та одного літака. Санкції спрямовані на осіб, причетних до виробництва військових ресурсів та постачання товарів для російської армії, а також на ухилення від санкцій від імені білоруських оборонних підприємств та отримання доходів для людей з найближчого оточення президента Олександра Лукашенка.
Серед об'єктів санкцій - "Пеленг", провідна білоруська компанія, яка виробляє компоненти для космічних кораблів, супутників та військової техніки. Міністерство фінансів США назвало "Пеленг" важливим промисловим партнером Росії.
Своєю чергою Канада запровадила санкції проти 10 фізичних та шести юридичних осіб за їхню причетність до систематичних порушень прав людини в Білорусі. До санкційного списку потрапив і молодший син Лукашенка - Микола.
Оттава також запровадила санкції проти суб'єктів, які беруть участь у виробництві й ремонті військової техніки, що використовується під час російського вторгнення в Україну, та державних підприємств Білорусі, які залякували й звільняли працівників, які брали участь у мирних протестах після виборів 2020 року.
Зокрема, під обмеження потрапили "Мінський електротехнічний завод", Конструкторське бюро "Дисплей", "Мінський науково-дослідний приладобудівний інститут", "Науково-дослідний інститут електронних обчислювальних машин", а також "Планар" і "Гомсільмаш".
-
Рада Європейського Союзу в понеділок, 5 серпня, запровадила обмежувальні заходи ще щодо 28 осіб за їхню роль у репресіях і порушеннях прав людини в Білорусі.
- Актуальне
- Важливе