Інтерв’ю

Тайвань, разом із Польщею та Чехією, планує відбудовувати Україну – міністр Джозеф Ву

Віталій Портников
24 жовтня, 2022 понедiлок
19:17

Міністр закордонних справ республіки Тайвань Джосеф Ву на телеканалі "Еспресо" дав перше інтерв'ю українському ЗМІ, в якому розповів про глобальну загрозу від Китаю та Росії, а також про перспективи співпраці між країнами

Зміст

Чи бачите Ви паралелі між ситуацією в Україні напередодні повномасштабного російського вторгнення та нинішніми погрозами Китайської Народної Республіки біля кордонів Тайваню?

Ми вважаємо, що війна в Україні -  трагедія. Ми бачили як Росія розпочала війну проти України 24 лютого. Це повністю суперечить найважливішому принципу Організації Об’єднаних Націй. Такі дії є звірством проти невинних людей в Україні, а також порушенням всіх міжнародних правових норм. Цього  ми ніколи не схвалимо. Ми разом з українцями будемо боротися з агресією.

Як Ви охарактеризуєте безпекову ситуацію навколо Тайваню зараз? Країну відвідали високопоставлені політики США. Зокрема,  спікерка палати представників Ненсі Пелосі. З іншого боку – днями ми чули нові погрози застосувати силу з боку голови КНР Сі Цзіньпіна під час з’їзду комуністичної партії Китаю. Як Ви вважаєте – наскільки це серйозно і як на ці події впливає війна в Україні?

Війна в Україні впливає на наші думки тут, на Тайвані. Ми побачили, що авторитарна країна може зробити з миролюбною демократією. Ми стали свідками того, як авторитарна країна  виявила зневагу до суверенітету і територіальної цілісність іншої країни. Наші люди бачать, що відбувається в Україні. Ми  розуміємо: це може статися і з нами. Саме тому тайванці відчувають, що повинні триматися разом з хоробрим українським народом. Ви ж бачите потужну підтримку, яка надходить до України від нас. Ми не тільки засуджуємо дії Росії, але й у майбутньому продовжуватимемо з українцями боротися пліч-о-пліч проти будь-якої агресії. Ми також стикаємося з агресією з боку китайського авторитарного режиму. Вони погрожують нам так само, як росіяни погрожують Україні. Ми сподіваємося, що зможемо навчитися в України, як захищатися. Висновки, які ми зробили з вашої війни, є неоціненними. Ми зрозуміли, що дуже важливою є - рішучість. Для нас стала несподіванкою воля до самозахисту, яку продемонстрували українці. Це відгукнулося міжнародною підтримкою України. Вона також дозволяє українцям протистояти російській агресії. Я радий спостерігати за тим, як українці витісняють росіян зі своєї території, дюйм за дюймом, місто за містом. З часом українці зможуть витіснити росіян зі своєї території взагалі. Якщо тайванці будуть такими ж наполегливими  - зможуть протистояти будь-якій агресії з протилежного боку Тайванської протоки.

Чи можете Ви розповісти нам про позицію Тайваню після нападу Росії на Україну в лютому 2022 року? Наскільки Ви поділяєте слова спікерки палати представників американського конгресу пані Ненсі Пелосі? Слова, які вона сказала перед тим як прибути до Тайбею, що ця війна є частиною конфлікту між демократіями і диктатурами?

Що ж, зараз у світі ми бачимо таку зростаючу тенденцію: Демократія - з одного боку, авторитаризм - з іншого.  Авторитарні країни стають агресивнішими, ніж раніше. Вони об'єднують свої зусилля для співпраці. Ми бачимо це на прикладі Росії і Китаю. Росіяни вдавалися  до конкретних дій, щоб піти війною  проти українського народу. А ще ми стали свідками звірства та  жорстокості проти невинних людей. По цю сторону світу Китай стає дуже агресивним не лише щодо Тайваню, а в усьому регіоні. Зокрема, щодо Східно-Китайського та Південно-Китайського морів. Китайці під час останніх військових навчань проникли аж до Першого острівного ланцюга, вглиб Тихого океану.  У червні Китай підписав угоду про безпеку з Соломоновими Островами, які дуже далеко від Китаю, але дуже близько до Австралії та Нової Зеландії. Але китайський авторитаризм накинув оком не лише на цю частину світу, він також приглядається до регіону Індійського океану. Китайці виступають з широкою ініціативою створити свої військово-морські порти вздовж Індійського океану. Це свідчить про амбіції Китаю щодо експансії по всьому світу. На наш погляд, Китай з його потужністю може бути більш небезпечним ніж Росія. Він має здатність проектувати свою філософію та авторитаризм, змінювати правила базового міжнародного порядку. Зараз ми бачимо, що Китай і Росія, співпрацюють один з одним. Це дуже небезпечна тенденція. Я думаю, що у відповідь країни демократії повинні співпрацювати, щоб запобігти подальшому поширенню авторитаризму.

Пане міністре, яку допомогу Тайвань надає і може надати Україні в ці непрості для нашої держави часи?

Починаючи з 24 лютого народ Тайваню висловив величезну підтримку Україні. Ми засуджуємо агресію Росії і суголосні зі США, Європою, Японією щодо запровадження і посилення санкцій проти Росії. Наступного місяця ми надамо гуманітарну допомогу українським біженцям, які проживають у Східній Європі – Польщі, Чехії, Словаччині, країнах Балтії. Ми зібрали гуманітарний вантаж для України – 562 тони. І продовжуватимемо це робити. Особисто я спілкувався з деякими мерами міст, зокрема, Києва, Харкова, Бучі. Ми зателефонували їм і передали допомогу з Тайваню. Це наша підтримка Україні. В майбутньому, коли війна закінчуватиметься, Тайвань разом із Польщею, Словаччиною, Чехією працюватиме над відновленням вашої прекрасної країни. Найважливіше, на мою думку, що Тайванський народ у цій боротьбі підтримує Україну. Це те, що ми сподіваємося, український народ розуміє.

Поговоримо про контакти, які сьогодні Тайвань підтримує в Україні, і контакти, які хотів би підтримувати. Ви вже казали про зв’язки з представниками місцевого самоврядування. Скажімо, ви мали розмову з мером української столиці. Ми знаємо про контакти із предстоятелем Православної церкви України. Наскільки я розумію зараз готується візит українських парламентарів у Тайвань, і в Верховній Раді створено групу співпраці з Китайською Республікою. Як, на Вашу думку, виглядає весь цей рівень контактів. Що б Ви хотіли покращити? Чого досягти в цій ситуації?

Дуже дякую за це запитання. Народ Тайваню та наш уряд підтримують Україну. Це не тому, що у нас раніше були хороші стосунки чи ми щось просимо натомість. Ми підтримуємо український народ, бо вважаємо: «це правильно». Зараз ми підтримуємо зв’язок з деякими містами України, а також бачимося з деякими парламентарями. Вони об’єдналися в тайванську групу дружби, і приїдуть відвідати Тайвань. Ми щиро раді цьому. Поки є українці, які хочуть налагоджувати контакти з Тайванем, ми більш ніж раді цьому. У нас є офіційні особи, наші дипломати в Польщі, які залишаються на зв’язку з людьми в Україні щоб дві сторони могли продовжувати діалог одна з одною. Це та допомога, якої потребує Україна і яку може надати Тайвань. Голова комітету закордонних справ у Верховній Раді дуже скоро прибуде в Тайвань. Я сподіваюся, матиму можливість обговорити нашу підтримку  один одного та решту світу.

Якими  Ви бачите перспективи економічних взаємин між Україною і Тайванем? Ви вже говорили про необхідність відбудови України. Реконструкція, звичайно ж, пов'язана з інвестиціями. Інвестиції - із нормальним економічним кліматом в Україні. Наскільки євроінтеграція України вплине на рівень інвестицій у нашу країну? Що Україна має ще зробити, щоб зацікавити ваших підприємців і щоб бути безпечним інвестиційним регіоном?

Я думаю, в довгостроковій перспективі ми  зможемо вести бізнес та торгівлю з Україною. Ми обговорюємо створення для цього спеціального офісу в Тайвані. Насправді у нас уже є торговельний представник.  Зараз він тимчасово проживає в Польщі, але збирається повертатися до Києва і налагоджуватиме контакти з бізнесменами в Україні. Я впевнений, сектори економіки Тайваню і України доповнять один одного. Україна така багата, з потужною індустрією і значним сільськогосподарським виробництвом. Тайвань процвітає у секторі ІКТ (інформаційних та комунікаційних технології). Тому я вважаю, що ми взаємодоповнюємо один одного. Якщо ми думаємо про майбутнє – обидві сторони можуть отримати  спільну вигоду від співпраці, але нам потрібно почекати, поки війна закінчиться. Треба чекати, поки Україна переможе росіян щоб ми могли більш детально обговорити, як нам працювати один з одним. Але повірте мені, тайванці щиро думають про ведення бізнесу з Україною. Я точно знаю – це буде взаємовигідно.

Я хотів би, пане міністре, попросити Вас звернутись до наших глядачів, до українського народу. Що б Ви сказали сьогодні українцям через 8 місяців цієї виснажливої війни, яку переживає український народ?

Мої дорогі українські друзі. Я знаю, що війна все ще триває, і я знаю про  біль і страждання, які росіяни принесли Україні. Але тайванський народ і тайванський уряд будуть твердо стояти разом з Україною. Ми бачили вашу хоробрість і рішучість. Ви врешті-решт виграєте війну. Я бачу, що ви виганяєте  росіян. Дюйм за дюймом, миля за милею, місто за містом. Ви, безумовно, виграєте цю війну і зможете відбудувати свою прекрасну країну за допомогою багатьох інших демократичних країн. Тайвань завжди буде підтримувати вас. Тайвань буде вашим справжнім другом, який зробить свій внесок у процес відбудови вашої прекрасної країни.

Теги:
Читайте також:
Київ
+16°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.2
    Купівля 41.2
    Продаж 41.71
  • EUR
    Купівля 45.9
    Продаж 46.63
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
21 вересня
23:42
Оновлено
вогонь, полум'я, пожежа
Росіяни вдарили КАБами по Харкову, приліт у багатоповерхівку
23:37
Гірник, Донецька область
Російська армія готується зайти у місто Гірник Донецької області, - DeepState
22:46
Михайло Мудрик, Челсі, АПЛ
Мудрик прийняв доленосне рішення щодо свого майбутнього в "Челсі", - інсайдер
22:00
Польські гусари
Цей день в історії: коаліція Речі Посполитої та запорожців узяла Москву
21:59
Суджа, РФ, Курська область
РФ перекидає десантників зі Запоріжжя на Курщину
21:53
Дональд Трамп та Камала Гарріс, дебати
Камала Гарріс погодилась на ще одні дебати з Трампом у жовтні
21:40
Руслан Малиновський, Дженоа
"Перелом і вивих суглоба": Малиновський отримав жахливу травму у матчі Серії А
21:22
Марія Захарова
МЗС РФ: "Ми в жодних самітах брати участі не будемо"
21:11
ЦАХАЛ за один вечір знищив верхівку спецназу "Хезболли"
ЦАХАЛ за один вечір знищив верхівку спецназу "Хезболли"
20:59
Збірна України, футзал
Україна перемогла Афганістан і вийшла в 1/8 фіналу ЧС з футзалу
20:57
У Нікополі росіяни вбили дроном жінку й дитину в автівці
20:47
Можливості та інвестиції: ЄС відкрив Офіс оборонних інновацій в Україні
20:32
Володимир Зеленський
Наступний тиждень може стати багато в чому визначальним, щоб зупинити агресію РФ, - Зеленський
20:27
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 21 вересня: скільки коштує долар, євро та злотий
20:20
Ексклюзив
Віталій Портников
"Це одна з його головних цілей у цій війні": Портников пояснив, за яких умов Путін погодиться на вступ України до ЄС та НАТО
20:08
OPINION
Англізація: старі та нові граблі
19:53
повінь
Шторм "Борис" дійшов до Італії: у декількох провінціях оголосили надзвичайний стан
19:53
Ексклюзив
"Чорноморець" - "Карпати" 0:1
"Динамо" не подужало "Рух", а "Чорноморець" програв "Карпатам": результати та розклад матчів і трансляцій 7-го туру УПЛ
19:36
Зеленський: православним України потрібен власний патріархат
19:31
Ексклюзив
Володимир Путін
Малоймовірним виглядає, що Росія здатна завершити війну на своїх умовах, - Брайза
19:22
Каховське водосховище
Полтавщина щороку втрачає від 3 до 4 м землі через руйнування берега Кременчуцького водосховища
19:10
Ексклюзив
Ізраїль, ЦАХАЛ
Фактично Ізраїль уже в стані війни, - журналістка Глаз
19:08
У Харкові демонтували пам’ятники персонажам роману "12 стільців"
19:00
Партнерський матеріал
Відбудова Харківщини: обсяги завданих збитків та основні виклики відновлення
18:55
Оновлено
Суми
Росіяни вдарили по Сумах КАБами 21 вересня: поранено людину, знеструмлено один з районів міста
18:43
Ексклюзив
Україна ЄС
Україна виконала велику частину вимог ЄС щодо членства, - нардепка Іонова
18:34
Україна відкриє нові консульства у Словаччині та Румунії
18:12
зерно, зернова угода
Україна зазнала збитків на понад 30 млрд грн через привласнення Росією зерна, - Офіс генпрокурора
18:02
OPINION
Помилка президента
17:57
Борис Пісторіус
Підтримка України коштує дорого, але поразка обійдеться набагато дорожче, - міністр оборони Німеччини Пісторіус
17:52
шпигун
Росія використовує Мексику як центр шпигування за США, - NBC
17:35
Від ракетного удару на Донеччині загинув ексрадник Залужного Олександр Никитюк
17:30
Ексклюзив
Курська область
Путіну треба виходити з війни, головним завданням є витиснути ЗСУ з Курської області, - політолог Орєшкін
17:04
ЗСУ війна фронт
Від початку доби на фронті відбулося 81 боєзіткнення: росіяни атакують КАБами Курщину
17:02
повінь
Від шторму "Борис" у Польщі постраждали 57 тисяч осіб
16:51
росія Китай флот
У Тихому океані розпочалися військові навчання Росії та Китаю
16:45
У Південній Африці випало до двох метрів снігу
16:24
Ексклюзив
Це політтехнологія, аби інсталювати розмову про перемогу у виборчу кампанію США: політолог Саакян про План перемоги України
16:15
АЕС
Росія готує удари по системі передачі електроенергії з українських АЕС, - МЗС
16:14
військовий квиток, мобілізація
Як ТЦК перевірятиме документи у військовозобов'язаних: Лубінець пояснив зміни до законодавства
Більше новин