Інтерв’ю

Тайвань, разом із Польщею та Чехією, планує відбудовувати Україну – міністр Джозеф Ву

Віталій Портников
24 жовтня, 2022 понедiлок
19:17

Міністр закордонних справ республіки Тайвань Джосеф Ву на телеканалі "Еспресо" дав перше інтерв'ю українському ЗМІ, в якому розповів про глобальну загрозу від Китаю та Росії, а також про перспективи співпраці між країнами

Зміст

Чи бачите Ви паралелі між ситуацією в Україні напередодні повномасштабного російського вторгнення та нинішніми погрозами Китайської Народної Республіки біля кордонів Тайваню?

Ми вважаємо, що війна в Україні -  трагедія. Ми бачили як Росія розпочала війну проти України 24 лютого. Це повністю суперечить найважливішому принципу Організації Об’єднаних Націй. Такі дії є звірством проти невинних людей в Україні, а також порушенням всіх міжнародних правових норм. Цього  ми ніколи не схвалимо. Ми разом з українцями будемо боротися з агресією.

Як Ви охарактеризуєте безпекову ситуацію навколо Тайваню зараз? Країну відвідали високопоставлені політики США. Зокрема,  спікерка палати представників Ненсі Пелосі. З іншого боку – днями ми чули нові погрози застосувати силу з боку голови КНР Сі Цзіньпіна під час з’їзду комуністичної партії Китаю. Як Ви вважаєте – наскільки це серйозно і як на ці події впливає війна в Україні?

Війна в Україні впливає на наші думки тут, на Тайвані. Ми побачили, що авторитарна країна може зробити з миролюбною демократією. Ми стали свідками того, як авторитарна країна  виявила зневагу до суверенітету і територіальної цілісність іншої країни. Наші люди бачать, що відбувається в Україні. Ми  розуміємо: це може статися і з нами. Саме тому тайванці відчувають, що повинні триматися разом з хоробрим українським народом. Ви ж бачите потужну підтримку, яка надходить до України від нас. Ми не тільки засуджуємо дії Росії, але й у майбутньому продовжуватимемо з українцями боротися пліч-о-пліч проти будь-якої агресії. Ми також стикаємося з агресією з боку китайського авторитарного режиму. Вони погрожують нам так само, як росіяни погрожують Україні. Ми сподіваємося, що зможемо навчитися в України, як захищатися. Висновки, які ми зробили з вашої війни, є неоціненними. Ми зрозуміли, що дуже важливою є - рішучість. Для нас стала несподіванкою воля до самозахисту, яку продемонстрували українці. Це відгукнулося міжнародною підтримкою України. Вона також дозволяє українцям протистояти російській агресії. Я радий спостерігати за тим, як українці витісняють росіян зі своєї території, дюйм за дюймом, місто за містом. З часом українці зможуть витіснити росіян зі своєї території взагалі. Якщо тайванці будуть такими ж наполегливими  - зможуть протистояти будь-якій агресії з протилежного боку Тайванської протоки.

Чи можете Ви розповісти нам про позицію Тайваню після нападу Росії на Україну в лютому 2022 року? Наскільки Ви поділяєте слова спікерки палати представників американського конгресу пані Ненсі Пелосі? Слова, які вона сказала перед тим як прибути до Тайбею, що ця війна є частиною конфлікту між демократіями і диктатурами?

Що ж, зараз у світі ми бачимо таку зростаючу тенденцію: Демократія - з одного боку, авторитаризм - з іншого.  Авторитарні країни стають агресивнішими, ніж раніше. Вони об'єднують свої зусилля для співпраці. Ми бачимо це на прикладі Росії і Китаю. Росіяни вдавалися  до конкретних дій, щоб піти війною  проти українського народу. А ще ми стали свідками звірства та  жорстокості проти невинних людей. По цю сторону світу Китай стає дуже агресивним не лише щодо Тайваню, а в усьому регіоні. Зокрема, щодо Східно-Китайського та Південно-Китайського морів. Китайці під час останніх військових навчань проникли аж до Першого острівного ланцюга, вглиб Тихого океану.  У червні Китай підписав угоду про безпеку з Соломоновими Островами, які дуже далеко від Китаю, але дуже близько до Австралії та Нової Зеландії. Але китайський авторитаризм накинув оком не лише на цю частину світу, він також приглядається до регіону Індійського океану. Китайці виступають з широкою ініціативою створити свої військово-морські порти вздовж Індійського океану. Це свідчить про амбіції Китаю щодо експансії по всьому світу. На наш погляд, Китай з його потужністю може бути більш небезпечним ніж Росія. Він має здатність проектувати свою філософію та авторитаризм, змінювати правила базового міжнародного порядку. Зараз ми бачимо, що Китай і Росія, співпрацюють один з одним. Це дуже небезпечна тенденція. Я думаю, що у відповідь країни демократії повинні співпрацювати, щоб запобігти подальшому поширенню авторитаризму.

Пане міністре, яку допомогу Тайвань надає і може надати Україні в ці непрості для нашої держави часи?

Починаючи з 24 лютого народ Тайваню висловив величезну підтримку Україні. Ми засуджуємо агресію Росії і суголосні зі США, Європою, Японією щодо запровадження і посилення санкцій проти Росії. Наступного місяця ми надамо гуманітарну допомогу українським біженцям, які проживають у Східній Європі – Польщі, Чехії, Словаччині, країнах Балтії. Ми зібрали гуманітарний вантаж для України – 562 тони. І продовжуватимемо це робити. Особисто я спілкувався з деякими мерами міст, зокрема, Києва, Харкова, Бучі. Ми зателефонували їм і передали допомогу з Тайваню. Це наша підтримка Україні. В майбутньому, коли війна закінчуватиметься, Тайвань разом із Польщею, Словаччиною, Чехією працюватиме над відновленням вашої прекрасної країни. Найважливіше, на мою думку, що Тайванський народ у цій боротьбі підтримує Україну. Це те, що ми сподіваємося, український народ розуміє.

Поговоримо про контакти, які сьогодні Тайвань підтримує в Україні, і контакти, які хотів би підтримувати. Ви вже казали про зв’язки з представниками місцевого самоврядування. Скажімо, ви мали розмову з мером української столиці. Ми знаємо про контакти із предстоятелем Православної церкви України. Наскільки я розумію зараз готується візит українських парламентарів у Тайвань, і в Верховній Раді створено групу співпраці з Китайською Республікою. Як, на Вашу думку, виглядає весь цей рівень контактів. Що б Ви хотіли покращити? Чого досягти в цій ситуації?

Дуже дякую за це запитання. Народ Тайваню та наш уряд підтримують Україну. Це не тому, що у нас раніше були хороші стосунки чи ми щось просимо натомість. Ми підтримуємо український народ, бо вважаємо: «це правильно». Зараз ми підтримуємо зв’язок з деякими містами України, а також бачимося з деякими парламентарями. Вони об’єдналися в тайванську групу дружби, і приїдуть відвідати Тайвань. Ми щиро раді цьому. Поки є українці, які хочуть налагоджувати контакти з Тайванем, ми більш ніж раді цьому. У нас є офіційні особи, наші дипломати в Польщі, які залишаються на зв’язку з людьми в Україні щоб дві сторони могли продовжувати діалог одна з одною. Це та допомога, якої потребує Україна і яку може надати Тайвань. Голова комітету закордонних справ у Верховній Раді дуже скоро прибуде в Тайвань. Я сподіваюся, матиму можливість обговорити нашу підтримку  один одного та решту світу.

Якими  Ви бачите перспективи економічних взаємин між Україною і Тайванем? Ви вже говорили про необхідність відбудови України. Реконструкція, звичайно ж, пов'язана з інвестиціями. Інвестиції - із нормальним економічним кліматом в Україні. Наскільки євроінтеграція України вплине на рівень інвестицій у нашу країну? Що Україна має ще зробити, щоб зацікавити ваших підприємців і щоб бути безпечним інвестиційним регіоном?

Я думаю, в довгостроковій перспективі ми  зможемо вести бізнес та торгівлю з Україною. Ми обговорюємо створення для цього спеціального офісу в Тайвані. Насправді у нас уже є торговельний представник.  Зараз він тимчасово проживає в Польщі, але збирається повертатися до Києва і налагоджуватиме контакти з бізнесменами в Україні. Я впевнений, сектори економіки Тайваню і України доповнять один одного. Україна така багата, з потужною індустрією і значним сільськогосподарським виробництвом. Тайвань процвітає у секторі ІКТ (інформаційних та комунікаційних технології). Тому я вважаю, що ми взаємодоповнюємо один одного. Якщо ми думаємо про майбутнє – обидві сторони можуть отримати  спільну вигоду від співпраці, але нам потрібно почекати, поки війна закінчиться. Треба чекати, поки Україна переможе росіян щоб ми могли більш детально обговорити, як нам працювати один з одним. Але повірте мені, тайванці щиро думають про ведення бізнесу з Україною. Я точно знаю – це буде взаємовигідно.

Я хотів би, пане міністре, попросити Вас звернутись до наших глядачів, до українського народу. Що б Ви сказали сьогодні українцям через 8 місяців цієї виснажливої війни, яку переживає український народ?

Мої дорогі українські друзі. Я знаю, що війна все ще триває, і я знаю про  біль і страждання, які росіяни принесли Україні. Але тайванський народ і тайванський уряд будуть твердо стояти разом з Україною. Ми бачили вашу хоробрість і рішучість. Ви врешті-решт виграєте війну. Я бачу, що ви виганяєте  росіян. Дюйм за дюймом, миля за милею, місто за містом. Ви, безумовно, виграєте цю війну і зможете відбудувати свою прекрасну країну за допомогою багатьох інших демократичних країн. Тайвань завжди буде підтримувати вас. Тайвань буде вашим справжнім другом, який зробить свій внесок у процес відбудови вашої прекрасної країни.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.1
    Продаж 43.87
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
23 листопада
01:37
Оновлено
Едіє Муслімова
У Криму ФСБ затримала головну редакторку дитячого кримськотатарського журналу "Арманчыкъ" Едіє Муслімову
01:24
Ілюстративне
Викинула з 8 поверху: киянку засудили за вбивство кота
00:56
Бердянськ
У районі порту в Бердянську пролунав вибух
00:38
так званий міністр юстиції "ДНР" Юрій Сироватка
В Україні заочно засудили так званого міністра юстиції "ДНР"
00:38
Bloomberg оприлюднив дані розвідки США про вбивства опонентів Путіна за кордоном
00:17
Оновлено
шахеди, ППО, ЗСУ
Росія атакувала Україну "шахедами". Ситуація у ніч на 23 листопада
00:04
Дмитро Медведєв
Медведєв заявив, що Трамп може "завершити конфлікт в Україні"
2024, п'ятниця
22 листопада
23:39
Росіяни найактивніше атакують на Покровському й Курахівському напрямках, на Курщині українські бійці тримають оборону
23:37
OPINION
Мігранти в Україні: зрада чи порятунок економіки?
23:21
Оновлено
Оборонна співпраця й посилення санкційного тиску на РФ: Сибіга і Шмигаль зустрілися в Києві з очільником МЗС Чехії Ліпавським
23:11
Запорізька область
РФ обстріляла Запоріжжя та область: пошкоджено будинки, ферму та склади
23:03
Конор Макгрегор
Ірландського бійця UFC Макгрегора визнали винуватим у зґвалтуванні жінки у 2018 році
22:50
вогонь, полум'я, пожежа
Росіяни мають значне просування на відтинку Кліщіївка - Андріївка, - DeepState
22:45
Петер Сіярто
Сіярто заявив, що санкції США проти Газпромбанку "є атакою на суверенітет" Угорщини
22:37
Представник ГУР Вадим Скібіцький
У ГУР підтвердили, що Росія розробляла план з поділу України на три частини
22:23
Оновлено
Кім Чен Ин інспектує війська КНДР
В ОТУ "Харків" заперечили, що на Харківському напрямку помітили північнокорейських військових
22:08
Володимир Зеленський
Робота над Планом стійкості триває, її мають завершити в грудні, - радник Зеленського Литвин
21:26
Ексклюзив
Контратенор Андреас Шолль виступив на закритті Міжнародного фестивалю барокової музики в Києві
21:24
Дональд Туск
"Відчуваємо, що наближається невідоме": Туск про ймовірність глобального конфлікту з Росією
21:09
Ексклюзив
Валентин Наливайченко
Росія модернізує радянський мотлох, американці знають, як із цим боротися, - ексголова СБУ Наливайченко
20:56
Дональд Трамп
Винесення вироку Трампу в справі про підкуп порноакторки відклали на невизначений термін
20:52
Херардо Мартіно та Ліонель Мессі
Команда Мессі та Кривцова залишилась без головного тренера
20:50
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Нові подробиці щодо удару по Дніпру та чим зумовлене просування росіян на Донеччині. Колонка Сергія Згурця
20:39
Огляд
Не загубіть "Сімейний альбом": що подивитися на вихідних
20:19
ЗРК NASAMS
До України прибула система ППО NASAMS від Канади
20:01
OPINION
День поцілунків
19:54
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Карпати" перемогли "Колос" в УПЛ. Результати та розклад 14-го туру
19:54
ППО THAAD
Україна веде переговори з партнерами щодо нових систем ППО, які здатні захистити від нових ризиків, - Зеленський
19:46
Ламін Ямаль (ліворуч), Монако - Барселона
"Барселона" і 17-річний футболіст домовилися про контракт із відступними в 1 млрд євро
19:42
Володимир Зеленський
Інформацію про загрози не потрібно сприймати як дозвіл на вихідний, – Зеленський
19:40
путін
"Викликає гордість і захоплення": Путін заперечив, що "Орешник" є модернізованою радянською ракетою
19:40
Кароль Навроцький
У Польщі опозиційна партія "Право і справедливість" підтримає на виборах президента безпартійного кандидата Навроцького
19:00
Оновлено
Росія атакувала Україну "шахедами": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
18:57
Ексклюзив
РФ нічого не стримує завдати ядерного удару, - Defense Express
18:56
Іспанія
В Іспанії розробляють план цивільної оборони на випадок війни, - ЗМІ
18:55
Волейбол, "Решетилівка"
Троє волейболістів клубу "Решетилівка" не повернулись в Україну після виїзних матчів у Європі
18:47
Юлія Саніна з The Hardkiss озвучила персонажку в "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля"
18:45
рубль долар
Російський рубль упав до найнижчого рівня відносно долара з березня 2022 року
18:42
PR
Гривня, гривні, гроші
"Ми повинні стати нацією інвесторів", - керівник проєкту АУБ про фінансову грамотність Юрій Борщ
18:41
Оновлено
Екстрене засідання НАТО через удар РФ новою балістичною ракетою відбудеться 26 листопада, - Reuters
Більше новин