Топ-10 золотих надій України на Олімпіаді-2020
Еспресо.TV розповідає про головних претендентів на медалі літніх Олімпійських ігор у Токіо у складі національної команди України
Жан Беленюк
Греко-римська боротьба
Вагова категорія до 87 кг
Getty Images
Жан Беленюк став однією з головних зірок українського спорту в 2016 році, коли здобув срібло на Олімпіаді-2016. У фіналі проти Давіта Чакветадзе з Росії українця відверто "пограбували". Минулі п'ять років Беленюк виходив на килим з однією метою - відновити справедливість та довести на Іграх у Токіо, що саме він - найсильніший.
На заваді ледве не стала політична кар'єра - після обрання до Верховної Ради від "Слуги народу" Беленюк змушений поєднувати спорт з депутатством.
Восени 2019 року це не перешкодило йому вдруге у кар'єрі перемогти на чемпіонаті світу. Проте, у квітні 2021 року Жан Беленюк програв Зурабу Датунашвілі із Сербії у чвертьфіналі чемпіонату Європи та у підсумку задовольнився лише бронзою.
Ще однієї осічки борцю-нардепу не пробачать. Тим більше, що залишився вдома та не поїхав на Ігри його конкурент по збірній у вазі до 87 кг - Семен Новіков, який у 2019 році став чемпіоном Європи та також претендував на поїздку до Токіо.
Еліна Світоліна
Теніс
Одиночний та парний розряди
Getty Images
Прорив Еліна Світоліної до світової тенісної еліти стався на Олімпіаді-2016, коли вона у 1/8 фіналу сенсаційно перемогла головну фаворитку Ріо та тодішню першу ракетку світу - американку Серену Вільямс. Тоді українка зупинилася у чвертьфіналі та зараз не приховує, що приїхала до Токіо за олімпійською нагородою. Медаль вона виборюватиме в одиночному та парному розряді, де виступить разом з Даяною Ястремською.
З тим фактом, що українка є тенісисткою топ-рівня, вже давно ніхто не сперечається, але великих перемог Світоліній все ж бракує. Їй поки так і не підкорився жоден з турнірів "Великого шолому" - Australian Open, Ролан Гаррос, Wimbledon та US Open. А найбільший титул перша ракетка України здобула у 2018 році на підсумковому турнірі WTA (Жіночої тенісної асоціації) у Сінгапурі, де грали 8 найкращих тенісисток сезону.
Олімпійське золото у колекції Еліни Світоліною було б доречним.
Ольга Харлан
Фехтування
Шабля
Getty Images
Для Ольги Харлан Олімпіада у Токіо буде вже четвертою у кар'єрі. З жодних попередніх Ігор українська шаблістка не поверталася без медалей. У Пекіні-2008 вона разом з Галиною Пундик, Оленою Хомровою та Ольгою Жовнір здобула золото у командних змаганнях. За чотири роки у Лондоні стала третьою в індивідуальній першості, а з Ріо-де-Жанейро у 2016 році привезла одразу дві нагороди - ще одну особисту бронзу та срібло у командних змаганнях, яке вона виграла разом з Оленою Вороніною, Аліною Комащук та Оленою Кравацькою.
У командній першості українки на Олімпіаду в Токіо не відбиралися. Тому в Японії в цій дисципліні честь української шаблі захищатиме лише Ольга Харлан в особистому турнірі. У ньому наша фехтувальниця спробує нарешті здобути омріяне індивідуальне олімпійське золото. Харлан, яка знову завершила минулий сезон на першій позиції у світовому рейтингу, буде головною фавориткою Ігор.
Дар'я Білодід
Дзюдо
Вагова категорія до 48 кг
Getty Images
Дар'я Білодід гучно заявила про себе ще у 2018 році, коли у 17 років стала наймолодшою в історії дзюдо чемпіонкою світу. З того часу в категорії до 48 кг українці немає рівних. Вона повторила свій успіх на ЧС-2019, здобула золото чемпіонату Європи-2019, а у 2020 році була визнана найкращою дзюдоїсткою світу.
У 2021 році Білодід вперше за останні роки повернулася з великого турніру без золота. Українка у квітні вийшла до фіналу чемпіонату Європи, але знялася з вирішальної сутички. Боротися вона відмовилася через травму, яку їй у півфіналі завдала росіянка Ірина Долгова, що провела больовий прийом після фінальної сирени в поєдинку. Тож, формально Дар'я Білодід фінішувала другою, слідом за косоваркою Дістрією Краснікі, але ж ми знаємо, хто насправді найсильніший. У Токіо українці це треба буде ще раз довести.
Ярослава Магучіх
Легка атлетика
Стрибки у висоту
Getty Images
Ярослава Магучіх підійшла до Олімпіади у Токіо у статусі однієї з головних зірок сучасної легкої атлетики. Вона увірвалася до світової еліти ще у 2019 році, коли на чемпіонаті світу в Досі (Катар) несподівано здобула срібло. 18-річна українка стрибнула на 2,04 м та побила молодіжний світовий рекорд.
У чудовій формі Магучіх підходить й до Олімпіади у Токіо. У липні на етапі "Діамантової ліги" вона перемогла з результатом 2,03 м та показала найкращий результат сезону в світі.
Українка не приховує, що їде на Олімпійські ігри за золотом та прагне побити один із найстаріших світових рекордів, який ще у 1987 році встановила болгарка Стефка Костадінова, що стрибнула на 2,09 м.
Олександр Хижняк
Бокс
Вагова категорія до 75 кг
Getty Images
Олександр Хижняк зараз є, безумовно, найкращим боксером-любителем в Україні та одним із найперспективніших бійців світу. 25-річного українця вже давно вмовляють перейти в професіонали, а українська промоутерська компанія K2 Promotions, головним "активом" якої є Олександр Усик, навіть запропонувала йому контракт. Хижняк, зі своїм надзвичайно видовищним стилем боксу, за який його прозвали "танком", серед профі просто приречений на успіх.
Проте талановитий боєць про це поки навіть не хоче чути, адже не досягнув своєї головної мети на аматорському рингу - олімпійського золота. Решта досягнень йому вже підкорилися - у 2017 році він виграв чемпіонат світу та Європи, а у 2019-му переміг на Європейських іграх.
Олена Костевич
Кульова стрільба
Пневматичний пістолет, 10 м та 25 м
Getty Images
Олена Костевич уже майже 20 років виступає на найвищому рівні - з часу, коли вона у 2002 році виграла чемпіонат світу в стрільбі з пневматичного пістолета на 10 м. Найбільший успіх до українки прийшов на Олімпіаді-2004, де вона здобула у цій дисципліні золото, а з Ігор-2012 у Лондоні привезла одразу дві бронзи - у стрільбі на 10 м та 25 м.
Після невдачі на Олімпіаді-2016, Костевич довела, що її рано скидати з рахунків та показала свій рівень на чемпіонаті світу-2018, де здобула золото у стрільбі з пневматичного пістолета на 25 м.
У Токіо Олена Костевич разом із фехтувальником Богданом Нікішиним буде прапороносцем збірної України на церемонії відкриття Олімпійських ігор, 23 липня. Тож їй належить подолати сумну традицію, яку назвали "прокляттям прапороносців", за яким вони неодмінно повертається з Ігор без медалей.
Марина Бех-Романчук
Легка атлетика
Стрибки у довжину
Getty Images
Марина Бех-Романчук уже кілька сезонів поспіль є однією з найкращих легкоатлеток світу в стрибках у довжину. У 2019 році українка здобула срібло чемпіонату світу, лише на 2 см поступившись Малайці Міхамбо з Німеччини, яка перемогла з результатом 6,75 м.
Напередодні Олімпіади у Токіо Бех-Романчук випередила Міхамбо на заключному перед Іграми етапі "Діамантової ліги" з показником 6,67 м. Найкращим у 2021 році в українки є стрибок на 6,79 м. Щоправда, лідери світового сезону стрибають набагато далі - найкращий результат належить нігерійці Есе Бруме - 7,17 м.
Михайло Романчук
Плавання
800 м та 1500 м вільним стилем
Getty Images
Михайло Романчук з двох останніх чемпіонатів світу повертався з медалями. У 2017 році у Будапешті (Угорщина) та 2019-му в Кванджу (Південна Корея) він ставав другим на дистанції 1500 м.
А безпосередньо перед Олімпіадою, у травні 2021 року, на чемпіонаті Європи Романчук зробив "золотий дубль" та переміг одразу на двох дистанціях - 800 м та 1500 м.
Тож у збірної України вперше з 2004 року є шанс здобути на Іграх медалі у плаванні, та перший після 4-разової олімпійської чемпіонки Яни Клочкової та Дениса Силантьєва спортсмен світового рівня.
Станіслав Горуна
Карате
До 75 кг
Getty Images
Станіслав Горуна вже багато років належить до лідерів світового карате у дисципліні куміте. Відтоді, як він у 2014 році здобув бронзову нагороду чемпіонату світу. Проте, на Олімпіаді титулований українець виступить вперше, адже карате у Токіо дебютує в олімпійській програмі.
До головного турніру в кар'єрі Горуна підійшов у відмінній формі - у травні українець став чемпіоном Європи. У фінальній сутичці в Поречі (Хорватія) він переміг найтитулованішого каратиста в історії - 5-разового чемпіона світу та 11-разового чемпіона Європи Рафаеля Агаєва з Азербайджану.
Сам Станіслав Горуна категоричний та заявляє, що їде до Токіо за золотом.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе