Огляд

Трамп – козир Путіна, для України 2024 може стати роком оборони й розробки дронів. Акценти світових ЗМІ 21 грудня

Юрій Мартинович
21 грудня, 2023 четвер
10:55

У фокусі міжнародних ЗМІ аналіз того, що може принести наступний рік Україні та чому боротьба з корупцією є ключовою для продовження отримання коштів на відбудову країни

Зміст

Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 21 грудня.

Москва хоче повернути Трампа у Білий Дім

Дональд Трамп

Фото: reuters

 

У США сенатори так і не змогли знайти порозуміння щодо закону про кордон з Мексикою, відповідно, не змогли проголосувати за пакет багатомільярдної допомоги Україні. Як пише CNN, у середу сенатори "помчали на свята і залишили позаду гору проблем, які Конгрес повинен вирішити негайно в січні в міру наростання внутрішньої та міжнародної кризи".

У новому році Конгрес повинен буде також визначити, як фінансувати уряд за лічені дні, щоб уникнути припинення роботи частини федерального уряду. Менш ніж через два тижні після цього загрожує ще одне припинення роботи решти уряду.

Крім того, існують глибокі розбіжності щодо того, як впоратися з кризою на південному кордоні, перш ніж США зможуть прийти на допомогу двом союзникам — Україні та Ізраїлю, які перебувають у стані війни.

"Існують і внутрішні розбіжності в кожній партії. Лідери республіканців у Палаті представників і Сенаті різко розходяться щодо стратегії витрат. І все більше число демократів хочуть висунути умови щодо допомоги Ізраїлю та грошей для переміщених палестинців на тлі гуманітарної кризи в Газі та на тлі зростаючого розриву з Білим домом щодо переслідування війни Ізраїлем. Майбутня буря змушує законодавців від обох партій боятися, що історично непродуктивний 118- й  Конгрес ще глибше занурить країну в кризу", - кажуть американські журналісти.

Коли законодавці повернуться в новому році, буде дев’ять законодавчих днів, щоб уникнути часткового припинення роботи уряду до 19 січня. Другий термін припинення роботи решти федерального уряду припадає на кілька тижнів пізніше, 2 лютого.

За лаштунками сенатори та Білий дім намагалися досягти згоди щодо рівня витрат на наступний рік, але джерела, залучені до цих переговорів, кажуть, що переговори не принесли жодних проривів.

А The Guardian написали статтю про те, чому Росія хоче знову бачити президентство Дональда Трампа. Колишній експерт Білого дому з питань Росії Фіона Хілл заявила, що Володимир Путін "знає рівень Дональда Трампа… знає, як ним маніпулювати", і все ще вважає його "активом", обговорюючи російського лідера та лідера президентських перегонів від Республіканської партії.  

"Трамп - буквально козир [Путіна] ", — сказала Хілл, коли її запитали, чи думає вона, що російський президент, який загруз у війні в Україні, робить ставку на те, що наступного року Трамп переможе Джо Байдена і повернеться до влади.

Вона додала: "Очікування того, що Трамп повернеться, є благом для Путіна… він може з цим пограти. Він може використати це як своєрідне попередження… налякати українців, європейців, решту світу. Путін досить упевнений, враховуючи його досвід спілкування з Трампом у минулому, що Трамп швидко спробує вирішити … війну в Україні на його користь".

Хілл сказала, що, очевидно, у Путіна вже деякий час є номер Трампа і "він знає, як ним маніпулювати… він дуже добре вміє лестити Трампу, він вважає Трампа активом у багатьох відношеннях".

Майбутній шлях України у боротьбі з Росією - це розробка власної інноваційної зброї

Морський дрон

Фото: Армія Інфо

 

У New York Times присвятили статтю тому, що Україні слід у 2024 році зосередитися на розробці власних дронів та виробництві артилерії. Американські журналісти кажуть, що успішне використання морських безпілотників підкреслює майбутній шлях України у боротьбі з Росією, який пропагує Білий дім і підтримується українським керівництвом.

"Ідея полягає в тому, щоб доповнити озброєння, надане західними партнерами, озброєнням, виробленим в Україні, зокрема інноваційними системами, такими як морський флот безпілотників", - йдеться у статті.

Зіштовхнувшись із перешкодами, щодо надання нової допомоги Україні, адміністрація Байдена сприяє створенню спільних підприємств між американськими та українськими виробниками зброї. Президент України Володимир Зеленський, який рекламує Україну як "центр" для виробництва зброї та випробувань на полі бою, зустрівся з керівниками військових підрядників США під час візиту до Вашингтона минулого тижня.

Дехто в американській армії хоче, щоб Україна дотримувалася стратегії "тримай і будуй" — зосередилася на утриманні території, яка у неї є зараз, і створенні здатності виробляти власну зброю протягом 2024 року.

"З огляду на те, що український наступ зупинився, а шанси для просування по суші невеликі, мета полягала б у тому, щоб створити достатню реальну загрозу за допомогою безпілотників і ракет далекого радіусу дії, щоб була можливість для змістовних переговорів з Росією наприкінці наступного року. або в 2025 році", - пишуть у New York Times.

У заяві Білого дому після скликання цього місяця конференції про українську оборонну промисловість зазначено, що метою є "розвиток надійної та самозабезпеченої української оборонно-промислової бази, яка відображає інноваційну культуру України та постачає матеріал для нагальних військових потреб". Держдепартамент відправить радника до Міністерства оборони України для контролю за співробітництвом, йдеться у повідомленні.

"Розгалужені військові заводи в Україні колись були наріжним каменем радянської військової промисловості, створюючи літаки та міжконтинентальні балістичні ракети. Багато з цих заводів вийшли з ужитку наприкінці холодної війни та після здобуття Україною незалежності від Радянського Союзу", - пишуть журналісти.

Україна виробляє зараз бронетехніку і танки, самохідні гаубиці, артилерійські снаряди і протитанкові ракети з лазерним наведенням. Однак найбільший потенціал бачать у бойових випробуваннях інноваційних систем, вважають військові експерти.

А у The Washington Post відзначили, що Японія готує суттєві зміни в правилах оборонного експорту, які дозволять Вашингтону передати Києву додаткові ракети Patriot.

"Зіткнувшись із небезпечною нестачею протиповітряної оборони України та нелегким вирішенням проблеми з фінансуванням у Конгресі, Вашингтон все більше покладається на союзників, щоб надати термінову підтримку озброєнням. Тепер допомога може надходити від важливого партнера за межами Європи", - пишуть журналісти.

Очікується, що цього на днях Японія офіційно оформить зміни в політиці, які дозволять їй експортувати кілька десятків ракет Patriot до Сполучених Штатів, що поповнить запаси Вашингтона. Це дало б Вашингтону можливість надіслати більше складних засобів протиповітряної оборони в Україну.

Японія самостійно виробляє ракети для Patriot, головної системи протиповітряної оборони США, за ліцензією Raytheon.

Боротьба з корупцією є ключовою для відбудови України

корупція

Фото: gettyimages

 

У BBC присвятили статтю боротьбі України з корупцією, яка важлива для відновлення країни. Адже західні донори пообіцяли виділити мільярди, щоб допомогти відбудувати Україну, незважаючи на те, що країна має репутацію високого рівня корупції.

"Очікується, що реконструкція стане найбільшою з часів Другої світової війни. Але уряд сподівається, що головний проєкт у Бучі, місті, зруйнованому на початку війни, продемонструє встановлення нових стандартів прозорості. За оцінками, в Україні пошкоджено або зруйновано щонайменше 245 000 будівель, у тому числі багато будинків у Бучі неподалік від Києва. Майже два роки тому це місто стало синонімом деяких із найгірших звірств повномасштабного вторгнення Росії. Російські окупаційні війська звинувачують у вбивстві близько 500 осіб", - пишуть британські журналісти.

У лютому цього року Світовий банк підрахував, що відбудова України коштуватиме 411 мільярдів доларів. І відтоді було набагато більше руйнувань.

Міжнародні донори висловили занепокоєння щодо того, чи кошти будуть належним чином обліковуватися. Європейський Союз зробив боротьбу з корупцією центральною частиною прагнення України вступити до ЄС. Однак Україна посіла 116 місце зі 180 країн у рейтингу сприйняття корупції за 2022 рік, який проводить організація Transparency International. Тому ставки високі, якщо міжнародна спільнота побачить, що гроші йдуть не в ті кишені, фінансування може припинитися.

"Зусилля України по боротьбі з корупцією за останні роки починають приносити зміни. Це одна з 10 країн, які стабільно піднімаються в рейтингу Transparency International, піднявшись на 28 позицій за десятиліття. Відбулася низка гучних звільнень, пов’язаних з антикорупційною кампанією президента Володимира Зеленського", - оптимістично кажуть у BBC.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.74
    Купівля 41.74
    Продаж 42.28
  • EUR
    Купівля 43.55
    Продаж 44.23
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
24 грудня
05:27
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія атакує Україну дронами: на Київщині спрацювала ППО
05:22
Білл Клінтон
Експрезидент США Клінтон потрапив до лікарні
04:30
Україна Польща
В Україну надходить 45-й пакет допомоги від Польщі, - посол Боднар
03:51
Андрюс Кубілюс
ЄС у 2025 році планує збільшити виробництво артснарядів до 2 млн, - єврокомісар Кубілюс
03:13
Вишеградська група, Польща, Анджей Дуда
Президент Польщі Дуда підтримав проведення нових виборів у Грузії
02:59
Метт Гетц
Гроші на жінок і наркотики, секс із неповнолітньою: у Конгресі США представили звіт щодо екскандидата Трампа у генпрокурори Метта Гетца
01:50
Honda
Японські автовиробники Honda і Nissan планують об'єднатися у спільний холдинг
01:43
Зеленський зустрівся з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій
01:24
Безпрецедентний випадок: у Харкові прооперували бійця, який вижив після 36 днів із турнікетом на нозі
00:36
Ілюстративне фото
Ударив ножем по животу та шиї: в Одесі затримали чоловіка, який напав на військового
2024, понедiлок
23 грудня
23:55
Оновлено
ЗСУ
Від початку доби на фронті сталося 235 боєзіткнень: найбільше окупанти атакують на Времівському і Курахівському напрямках
23:40
Румунія, прапор Румунії
Парламент Румунії затвердив склад нового уряду
23:30
Італія
Уряд Італії підтримав продовження постачання зброї Україні
23:02
міністр оборони Ізраїлю Ізраель Кац
Ізраїль уперше підтвердив свою причетність до вбивства лідера ХАМАС Ганії
22:42
Франція
У Франції оголосили склад нового уряду на чолі з прем'єром Байру
22:28
Координаційний штаб
З початку масштабної війни в полоні РФ померли щонайменше 184 українці
22:28
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп зберігатиме невизначену позицію щодо врегулювання війни, зараз його заяви не несуть загроз Україні, - політолог Саакян
22:21
азов
Бригада "Азов" оголосила про набір іноземців
22:10
"У морі мазут і Путін нічого не робить": Зеленський відреагував на аварію нафтових танкерів РФ у Керченській протоці
21:37
Микита Василенко
Професор КНУ ім. Шевченка Василенко в ефірі у роспропагандиста образив українських жінок: студенти та Лубінець відреагували
21:36
Ексклюзив
Карта бойових дій за 11-18 грудня
Ворог за тактичні успіхи платить стратегічними втратами, - голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ
21:04
Ростовська область
У Ростовській області РФ лунають вибухи поблизу аеродрому: влада заявляє про атаку безпілотників
20:39
Окупанти вдарили КАБами по Степногірську на Запоріжжі: постраждала жінка
20:35
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Новий пакет військової допомоги від Німеччини, КНДР продовжує підтримувати Росію. Колонка Сергія Згурця
20:12
Заманюють "безкоштовною" преміумпідпискою: ЦПД попереджає про нову шахрайську схему в Telegram
20:11
Ексклюзив
Бізнес, економіка під час війни
Економіст Пендзин назвав обсяг макроекономічного фінансування, який потрібен Україні у 2025 році
20:03
OPINION
"Make Russia small again" і знахар Гаврило
19:55
Василь Ломаченко
"Дивіться в бік отців, які віддають славу Господу, а не людям, країні та державі": Ломаченко про вибір між ПЦУ і УПЦ МП
19:47
опалення
У Кривому Розі завершили роботу бригади, які ремонтували опалення: до тепла підключено всі будинки
19:44
Володимир Зеленський
Зеленський прийняв вірчі грамоти послів Китаю, Сербії та Саудівської Аравії
19:40
новини Львівщини
Євросоюз виділив €65 млн на харчування школярів в Україні
19:29
комендантська година
Кабмін пропонує ВР посилити відповідальність за порушення комендантської години
19:27
армія КНДР
Спецслужби США вважають, що відправити війська в РФ було ідеєю КНДР, - NYT
19:10
Європейський інвестиційний банк
Укренерго отримало 86 млн євро кредиту на будівництво антидронового захисту на підстанціях
18:56
Оновлено
світло
Аварійні відключення світла скасували в усіх регіонах України
18:47
Оновлено
Молдова
РФ звинуватила Молдову в розробці плану операції в окупованому Придністров'ї. В адміністрації Санду відреагували
18:39
Британська система RFDEW
У Британії вперше успішно випробували радіочастотну зброю, яка здатна знищувати дрони
18:28
обстріл Білозерки, Херсонщина
Армія РФ атакувала Херсонщину: є загиблий, двоє поранених
18:19
Піарить TikTok Бойка: СБУ перевірить YouTube-канал "Лана ТУТ", ведуча якого працювала на проросійських медіа
18:17
Оновлено
Володимир Зеленський
"Хоче допомогти РФ витіснити газ від США та інших партнерів з Європи": Зеленський про зустріч Фіцо з Путіним
Більше новин