"Ця площа для мене - священне місце. Тут я отримав значок "жовтеняти", піонера, а потім і комсомольця". Цитати з виступу мера Полтави Мамая на 9 травня
9 травня 2021 року у Полтаві кілька сотень людей прийшли, щоб покласти квіти до Вічного вогню на Меморіалі Солдатської Слави з нагоди 76-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
На заході були присутні не лише ветерани (до слова, в більшості це були не лише учасники Другої світової війни). Вшанувати пам'ять загиблих прийшли міський голова Полтави, колишній член партії регіонів Олександр Мамай, депутати, духовенство, розповідає подробиці Еспресо.TV.
Мамай у своїй промові говорив про війну як про Велику Вітчизняну, про своє комсомольске минуле, про "переписування історії", "справжніх" та не "справжніх", на його думку, патріотів.
Топ-цитати з виступу міського голови оприлюднив полтавський портал Коло:
"Декілька років ми слухали пісню "День Победы" і виходили з портретами наших дідів. Що змінилося сьогогодні? А ось що: намагання розставити невірні акценти і викривити правду нашого з вами життя".
"Зараз діє термін Друга світова війна. Але у мене запитання. Всі, хто відстоює цей термін, знають точний термін її початку і закінчення? Чи співпадає ця дата із початком Великої Вітчизняної війни? Для мене особисто це була Велика Вітчизняна війна".
Читайте також: За наказом мера-ексрегіонала Полтави Мамая комунальники намагалися зняти синьо-жовтий та червоно-чорний прапори з монументу Слави
"Ця площа для мене - священне місце. Тут я отримав значок "жовтеняти", піонера, а потім і комсомольця".
"Ми демократичним шляхом обираємо владу, яка не завжди виправдовує наших сподівань, указуючи нам, як ставитися до 9 травня. Змушуючи перейменовувати вулиці, насаджуючи нових героїв, які для наших предків були ворогами. Проти яких вони воювали".
Читайте також: На параді в Москві Путін сказав про "збіговисько недобитих карателів"
"Як нам нині має бути соромно за нинішню наругу і трактування Дня Перемоги певними політичними силами. Скажу чесно - мені соромно".
"Сьогодні історію писати мають право тільки ті, хто обороняє нашу державу. А не псевдопатріоти, єдиний подвиг яких - майоріння прапором України та одягання вишиванки".
Учора, 8 травня, з нагоди для пам'яті та примирення, полтавці теж приносили квіти до Меморіального комплексу Солдатської слави.
За даними журналістів з Полтави, ветеранів Другої світової сьогодні прийшло лише два, загалом у місті серед живих їх залишилось близько 50.
Довідка
Традиція на державному рівні відзначати "День Перемоги" за підсумками Другої світової війни бере свій початок з СРСР доби Леоніда Брежнєва. Саме тоді 9 травня стало державним вихідним, а святкування використовувалося для творення історичних міфів, приховування достовірних фактів й творення нової людської спільноти під назвою "радянський народ" з нібито спільним минулим.
При цьому за правління Володимира Путіна 9 травня перетворилося на де-факто головне пропагандистське військово-політичне свято країни-агресора.
Після перемоги Революції Гідності Україна офіційно перейшла на загальносвітовий формат вшанування жертв цієї війни. Починаючи з 2015 року, встановлено щорічний День пам'яті та примирення, 8 травня.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе