Завдання нового уряду - вимагати від західної спільноти рішучості допомогти Україні, - Туск під час виступу в Сеймі
Під час виступу в Сеймі з програмою дій нового уряду Польщі голова Ради міністрів РП Дональд Туск пообіцяв підтримувати Україну та заявив, що знайшов спосіб розблокувати кордон з Україною з урахуванням інтересів польських перевізників
Про це повідомляє Укрінформ.
Польський прем’єр розкритикував попередній уряд Матеуша Моравецького, який не подбав про інтереси польських перевізників і відмовилися від контролю за кордоном з Україною під час війни.
“З простої порядності майбутні міністри цього уряду сиділи зі мною цілими годинами, після опівночі, і шукали способи якомога швидше розв’язати проблему на українсько-польському кордоні. Ми шукали та знайшли способи якомога швидше врахувати потреби польських водіїв і одночасно негайно розблокувати кордон України, яка бореться і чекає на перевезення товарів з цієї заблокованої автомагістралі”,- підкреслив Туск.
Окрім цього під час виступу в Сеймі Дональд Туск пообіцяв підтримувати Україну у війні з Росією та "твердо вимагати від західної спільноти рішучості допомогти". Про це йдеться у Telegram-каналі Нова Польща.
"Сьогодні ми бачимо президента Зеленського, який намагається знову переконати світ, про що ведеться гра: що напад Росії на Україну є нападом на нас усіх. Ми будемо, і я розраховую на співпрацю всіх політичних сил, голосно і рішуче вимагати повної мобілізації вільного світу для допомоги Україні в цій війні", - заявив Туск.
Він додав, що більше не має змоги слухати слова західних політиків про те, що вони втомились від війни в Україні.
"Завдання Польщі, нового уряду, всіх нас — голосно, твердо вимагати від західної спільноти рішучості допомогти Україні. Я буду робити це з першого дня", - пообіцяв він.
Туск наголосив, що допомогти Україні "насправді не так вже й складно". Однак для цього необхідна повна польська участь.
"Нас ніхто не повинен вчити солідарності на елементарному рівні. Водночас ми будемо точними та, якщо потрібно, жорсткими у відстоюванні інтересів Польщі з кожним сусідом, який хоче будувати світ разом з нами", - запевнив він.
Страйки на польсько-українському кордоні: що відомо
6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. Згодом польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажівок на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною.
9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим. Водночас черги з вантажних транспортних засобів стають усе довшими. Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхньої сторони.
Згодом польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.
Україна та Польща заявили, що готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску. Крім того, стало відомо, що польські перевізники не пропускають гумдопомогу і небезпечні вантажі.
Тим часом в уряді Польщі закликали Україну скасувати реєстрацію в е-черзі для порожніх вантажівок. Також польська міністрка зустрілася з протестувальниками й запропонувала їм компромісне розв'язання питання.
1 грудня заблоковані українські водії на польському кордоні провели перемовини з консулом. 4 грудня в пункті пропуску "Угринів - Долгобичув" відкрили проїзд для порожніх вантажівок.
Унаслідок блокування протестувальниками кордону з Україною експорт через ці пункти пропуску знизився на 40%, а держбюджет України втратив 9,3 млрд грн через недонадходження митних платежів.
Згодом стало відомо, що заблоковані на кордоні з Польщею вантажівки повернуть в Україну залізницею. Ввечері 7 грудня Укрзалізниця відправила до Польщі перший контрейлерний поїзд з вантажівками, до складу якого ввійшли 23 платформи із 13 завантаженими тягачами та напівпричепами.
- Актуальне
- Важливе