У морі біля Одеси солоність води знизилася майже втричі, виявлено сальмонелу та кишкову інфекцію
Проби морської води в акваторії Одеси показали, що внаслідок підриву Каховської ГЕС відбулося різке падіння солоності та виявлено сальмонелу і кишкову інфекцію
Про це повідомили у телеграм-каналі Одеської мерії.
У повідомленні зазначається, що у відібраних 10 червня проб морської води збудник холери не виявлено.
Однак у воді біля пляжу "Ланжерон" зафіксоване перевищення заліза у 4,8 раза. Солоність там нижче норми у 2,7 раза. Крім цього, у відібраних пробах морської води на 16-й станції Фонтану зафіксовано перевищення завислих речовин у 1,8 раза, заліза - у 5,2 раза, солоність нижче норми у 2,9 раза.
Водночас повідомляється, що питна вода, яка постачається в Одесу, відповідає санітарним нормам.
"Питна вода відповідає державним санітарним нормам і правилам 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною", - повідомляють у мерії.
В Одеській міськраді нагадали, що продовжує діяти наказ ОВА від 16 липня 2022 року, яким установлено особливий режим пересування громадян на окремих територіях Одещини та заборонено перебування на узбережжі Чорного моря, зокрема, у межах пляжних зон.
Увечері керівник департаменту екології Одеської обласної військової адміністрації Павло Буланович повідомив під час брифінгу, що в Одеському районі в акваторії Чорного моря виявлено три проби води з сальмонелою та кишковою інфекцією. Інфекцію виявили на пляжі Ланжерон, місті Чорноморськ і 16-тій станції Великого Фонтану.
Держпродспоживслужба своєю чергою повідомила, що в Одеській області посилено стабілізаційні заходи. Також служба контролює ціни на бутильовану воду. Наразі підвищення не зафіксовано.
Водночас за даними представника регіональної екоінспекції Миколи Слізовського, донині зберігається різке падіння солоності моря та перевищення рівня заліза у воді, втім ситуація почала стабілізуватися.
Одеська ОВА нагадує про тимчасову заборону відвідування пляжів, використання води, риболовлі та купання в акваторії Чорного моря, річках Інгул, Інгулець, Південний Буг та Бузький лиман. Ситуація під контролем, проте існує мінна небезпека та загроза інфекційних захворювань.
- 6 червня російські окупаційні війська підірвали Каховську ГЕС, внаслідок чого її повністю зруйновано. Розпочалася евакуація мешканців небезпечних районів. Президент України провів екстрене засідання Ради безпеки та оборони, також відбулося засідання Державної комісії ТЕБ та НС.
- 10 червня в мерії Одеси повідомили, що річкові міни з затопленої росіянами частини Херсонщини, які прибиває течією до пляжів міста Одеси, відразу знищуватимуться. Транспортувати їх на полігон неможливо.
- Актуальне
- Важливе