У Росії збудували інклюзивний фашизм, запрошуючи на другосортні ролі тих, кого принижували, – Айдер Муждабаєв
Мілітаризація російського суспільства розпочалась відразу після приходу до влади Путіна. Фільми на кшталт "Брат-2" (вийшов на екрани в 2000 році) були етапами підготовки росіян до війни з сусідами
На цьому в коментарі Еспресо наголосив журналіст і медіаменеджер, заступник гендиректора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв, який багато років працював у російських ЗМІ.
"Сучасний стан російського суспільства – гірший, ніж був коли-небудь. Він гірший за сталінізм, гірший за царизм. Зараз це – суспільство без жодної моралі, без жодної ідеології, крім "убивай-ґвалтуй-грабуй". А до своєрідної "зачистки совісті" в російському суспільстві призвели дві речі – умовний "Брат-2" і умовний "Дом-2"."Брат-2" – це ідеологія переваги росіян над іншими, винятковості російської нації і всіх, хто до неї долучився як другий чи третій сорт. Вони всіх приймають – це такий інклюзивний фашизм нового типу. Буряти хочуть? Давайте буряти. Давайте кадировці, дагестанці… Всіх, кого вони принижували, вони приймали до себе в якості другорядних людей. Їх росіяни, в принципі, ненавидять також, але якщо вже ти за Росію, то гаразд, будемо тебе наразі толерувати.
"Дом-2" – це шоу (не лише це, "Окна" і всі ці "За склом" також сюди належать), які спочатку виглядали смішно, як розвага. Собчак у "Домі-2" так довго була невипадково. Вона є уособленням цієї аморальності та продажності в усьому – від політики до особистих відносин. Всі ці шоу прищеплювали росіянам одне й те саме: все можна купити, якщо є можливість, то бреши, зраджуй – досягнеш успіху, не зважай на мораль. І цей важіль дуже добре працював", – наголосив Муждабаєв.
Читайте також: "Ліберальні" російські ЗМІ – один із підрозділів медіафронту Путіна, – Айдер Муждабаєв
Він каже – за час, відколи Путін при владі, вже виросло покоління, яке з одного боку є аморальним, а з іншого – впевнене у власній перевазі над представниками інших націй чи країн.
"У російському суспільстві не залишилося жодного прошарку (крім може 0,00…%), які залишилися емпатичними, яким боляче, бо вони розуміють і відчувають, як нормальні люди. Я знаю таких людей – вони телефонують і два місяці плачуть. Вони кажуть: нехай на нас скоріше Захід ядерну бомбу скине, бо це суспільство – нелюдське, воно не повинне існувати. Але таких людей одиниці", – зазначив Муждабаєв.
Повний текст інтерв'ю з Айдером Муждабаєвим читайте на Еспресо незабаром.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе