Україна планує повернути населеним пунктам у Криму історичні назви кримськотатарською мовою. Реакція окупантів
Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою. Наразі триває підготовка цього рішення
Про це повідомила пресслужба Мінреінтеграції.
Так, на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови йшлося про те, що топоніми, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування, має бути прописано латинкою.
"Підготовка цього рішення триває на виконання закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії", - розповіли у Мінреінтеграції.
"Наразі узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки в медіа та наукових працях. А також на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап. Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники", - додали у відомстві.
За результатами засідання Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення уряду. Це питання перебуватиме на контролі Мінінфраструктури, Мінреінтеграції, постійного представника президента України в АР Крим, Меджлісу кримськотатарського народу та Інституту національної пам’яті.
Реакція окупаційної влади півострова
Представники так званої влади в тимчасово окупованому Криму негативно відреагували на ініціативу Києва повернути географічним назвам півострова історичні найменування кримськотатарською мовою.
Так, член комітету Ради федерації Росії з міжнародних справ, "сенатор" від тимчасово окупованого Криму Сергій Цеков заявив, мовляв, питання повернення будь-яких назв населеним пунктам "має вирішуватися на рівні місцевого населення". І наголосив, що Україні "не вдасться внести розлад у спільноту Криму".
"Усі ці їхні наміри нами не сприймуться, вони займаються дурницями на своїй території, хочуть перенести ці дурниці на нашу, нічого не вийде", - цитує Цекова російське пропагандистське ЗМІ RT.
Голова комітету так званого парламенту Криму з народної дипломатії та міжнаціональних відносин Юрій Гемпель закликав українську владу залишити Крим у спокої та дати право жителям півострова самим вирішувати, як називатимуться міста.
"Для цього існують законні механізми в нашій російській державі. Сьогодні було б розумно "політикам" в Україні думати не про те, як перейменувати або як створити якусь конфліктну ситуацію на нашій території, а, перш за все, думати, як можна швидше підписати повну капітуляцію", - сказав він.
- У 2021 році президент Зеленський підписав закон, який визначає, що корінними народами, які сформувались на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.
- День корінних народів щороку відзначають 9 серпня.
- Актуальне
- Важливе