Україна подала проти Росії новий позов до Європейського суду з прав людини
У позові Україна обвинувачує російську владу в порушеннях Європейської конвенції з прав людини у зв'язку із незаконним вторгненням на суверенну територію України
Про це повідомляє Міністерство юстиції України.
Мін'юст вказує, зокрема, на порушення росіянами права на життя (стаття 2), заборони катувань (стаття 3), права на свободу і недоторканність (стаття 5), права на повагу до приватного та сімейного життя (стаття 8 ), права на свободу думки і вираження (статті 9 і 10), свободу зібрань та асоціацій (стаття 11) та право на захист власності (ст. 1 Протоколу 1).
"Продовжуючи розпочату у 2014 році агресію на півдні та сході України, РФ 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення в Україну з єдиною метою – повалення демократично обраного уряду України та подальшим знищенням суверенітету України. Заява України спрямована на якнайшвидше припинення жахливих та масових порушень прав людини, яке здійснює Росія, та подана в інтересах як фізичних, так і юридичних осіб, які постраждали внаслідок загарбницьких дій Росії в Україні.
Кожного дня по всій території України росією проводиться невибіркове і непропорційне застосування військових сил та засобів проти цивільного населення та майна громадян, порушуючи всі відповідні норми міжнародного права. Десятки тисяч людей загинули, поранені, зникли безвісти, сотні тисяч домівок зруйновано або пошкоджено, мільйони осіб стали вимушеними переселенцями, а тисячі компаній втратили своє майно та бізнес. Вказані насильницькі дії проводяться за прямою вказівкою вищого російського керівництва", – йдеться в повідомленні.
У міністерстві юстиції зазначають, що документ, поданий Україною, стосується кричущих порушень Росією прав людини на початковому етапі війни і описує події від початку російського вторгнення вранці 24 лютого 2022 року до фактичного виведення її сухопутних військ з околиць Києва та інших міст на півночі 7 квітня 2022. Скарги про порушення з боку Росії, що стались пізніше, направлять до ЄСПЛ в наступних доповненнях до заяви.
У межах позову Україна вимагає, крім повного виведення російських військ, присудження грошової компенсації потерпілим сторонам.
- Нагадаємо, в липні Нафтогаз позиватиметься до Газпрому у Міжнародному арбітражі за скорочення транзиту.
- У травні Володимир Зеленський повідомив, що 42 держави приєднаються до позову України проти РФ у Міжнародному суді ООН
- Актуальне
- Важливе