Україна веде переговори із західними компаніями щодо виробництва зброї в країні
Київ веде діалог із західними фірмами з Німеччини, Італії, Франції та Східної Європи щодо виготовлення озброєння на території Україні. Угоди можуть укласти найближчими місяцями
Про це інформує Reuters з посиланням на заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості Сергія Боєва.
Україна має підтримку від США та Великої Британії й веде діалог з фірмами з Німеччини, Італії, Франції та Східної Європи про виготовлення озброєння.
"Ми ведемо з ними дуже детальні дискусії. І ми впевнені, що у нас будуть підписані контракти протягом наступних кількох місяців. Ми обговорюємо різні рівні співпраці. І деякі компанії кажуть, що вони готові прийти, інвестувати й виробляти безпілотники", - заявив заступник міністра.
Повідомляється, що якщо влада зможе привернути іноземні оборонні компанії, то Україна б краще задовольняла свої потреби, а також розвивала свою галузь для світових споживачів. Також це нові робочі місця.
"Майбутнє стримування агресії вимагатиме потужної оборонної промисловості в Україні, сильних українських Збройних Сил", - додав Боєв.
На Паризькому авіасалоні в понеділок Боєв зробив пропозицію виробникам безпілотників: від великих міжнародних оборонних фірм і до малих постачальників, але не розкрив деталей щодо назв компаній.
Переговори про виготовлення безпілотників можуть тривати довше, але заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості впевнений, що виробництво в Україні може стати ефективним способом скористатися наявним в країні досвідом безпілотників.
- 13 червня на тлі останніх повідомлень про знищені танки Leopard 2 в Україні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус пообіцяв постачання більшої кількості танків Leopard 2. Утім він зауважив, що країна не може замінити кожен танк, що виходить з ладу.
- 14 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц представив на пресконференції Стратегію національної безпеки, яку раніше ухвалив уряд країни. Одним із пунктів у документі визначено мету витрачати 2% ВВП країни на оборону в середньому впродовж кількох років. Також у цьому пункті вказують на необхідність посилення цивільної оборони та цивільного захисту.
- Актуальне
- Важливе