Залужний: ближче до 2027 року армія РФ здійснить технологічний прорив
Огляд
Україна все активніше стукає у "ворота до Криму", США готові відправити Києву ППО Patriot, Зеленський просить про 50 млн LED-ламп. Світові ЗМІ про Україну 13 грудня
Україна посилює свої атаки на місто, яке називають "воротами до Криму", США завершують плани відправити в Україну систему ППО Patriot та чи наближається Росія та Україна до мирних переговорів - про це та не тільки писали світові ЗМІ
Зміст
New York Times:
- В американському виданні New York Times акцентують увагу читачів на тому, що Україна посилює свої атаки на місто, яке називають "воротами до Криму". Мова йде про Мелітополь в Запорізькій області, який відіграє важливу роль в українському наступі з метою витіснення російських військ з півдня України. ЗСУ використовують високоточні ракетні удари великої дальності та диверсійні завдання, щоб чинити тиск на місто. Офіційні особи обох країн визнали нещодавні напади на російські командні центри, склади боєприпасів і шляхи постачання в Мелітополі, довоєнне населення якого становило близько 150 000 осіб. "Незрозуміло, чи були ці удари прелюдією до наступу чи обманним ходом, оскільки українські сили готуються наступити на російські сили в інших місцях", - розмірковують журналісти New York Times.
- Також журналістів New York Times зацікавила заява Олександра Лукашенка про те, що Білорусь перевіряє боєготовність своєї армії. У рамках підготовки війська білоруси повинні будуть переміститися в заздалегідь визначені пункти та перевірити свою техніку, організувати охорону й оборону, побудувати мости через річки Німан і Березина. Та за словами аналітиків, яких опитали New York Times, ті не бачать шансів, щоб білоруси приєднатися до війни.
- У виданні New York Times також роздумували над роботами Бенксі під Києвом, які надихнули українців. А саме те, що видалення фрески Бенксі викликає дискусію про майбутнє його робіт, розкиданих у столиці України та навколо неї. Мова йде про активіста Сергія Довгого, який зняв одну з робіт художника, заявивши, що має намір виставити її на аукціон і пожертвувати виручені кошти українській армії. Натомість військовий очільник Гостомеля заявив місцевим ЗМІ, що мистецтво Бенксі має увійти до майбутнього меморіалу війни або залишитися на місці, щоб стати частиною майбутньої будівлі.
Washington Times:
- В американському виданні Washington Times вважають, що Росія та Україна наближаються до мирних переговорів, але через те, що важелі впливу Москви зникають, відбувається затягуванням війни. В аналітичній статті роздумують над рядом контроверсійних питань, наприклад, чи захоче Україна віддати Росії частину розділеного Донбасу в обмін на гарантований швидкий шлях до повноправного членства в НАТО? За словами Washington Times, низка таких питань обговорюються у військових колах і колах національної безпеки у Вашингтоні, Києві та столицях по всій Європі, оскільки й Росія, і Україна сигналізують, що вони визнають — ця важка дев’ятимісячна війна, ймовірно, закінчиться лише за столом переговорів. Обидві сторони залишаються далеко одна від одної, і перспективи укладання угоди в найближчому майбутньому здаються в кращому випадку мізерними. Але оскільки жодна сторона, очевидно, не на порозі остаточної перемоги — і в Росії закінчуються боєприпаси та війська, а українські цивільні особи готуються до довгої, важкої, холодної зими, оскільки Москва безжально атакує енергетичну інфраструктуру країни — ідея мирних переговорів зараз здається таким же близьким, як, мабуть, з моменту вторгнення Росії наприкінці лютого.
- Також у Washington Times роздумують над "кінцем світу" через заяву Папи. Журналістів зацікавили слова Папи Римського Франциска, який заявив, що бачить у світі "ще більші ознаки величезного руйнування та спустошення" і закликав людей "відкинути егоїзм, байдужість і антагонізм". Заява 85-річного понтифіка прозвучали після опитування дослідницького центру Pew Research Center, яке показало, що майже двоє з п’яти американців вважають, що людство живе в "кінцеві часи".
Politico:
- Американське медіа у сфері політичної журналістики присвятило статтю укладанню угоди ЄС з Угорщиною, щоб схвалити допомогу Україні. Угорщина змусила країни ЄС знизити суму пропонованого заморожування фінансування в обмін на зняття Будапештом свого вето з ключових статей, включаючи пакет допомоги Україні. Угорщина була на порозі втрати 7,5 мільярдів євро виплат ЄС через побоювання, що ці гроші можуть сприяти хабарництву в країні. На знак протесту Будапешт блокував як пакет допомоги ЄС Україні в розмірі 18 мільярдів євро, так і мінімальну глобальну ставку корпоративного податку. Але європейські політики змогли досягти обопільно задовільних домовленостей.
- Також журналісти Politico написали аналітичну статтю про те, що Білий дім готується до припинення пандемії Covid-19 і як це змінить ситуацію всередині США та які наслідки матиме на світ. Попри те, що кількість випадків Covid-19 зростає у США, підготовка до припинення надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я в адміністрації йде повним ходом.
CNN:
- У виданні CNN цитують слова одного з американських чиновників про те, що США завершують плани відправити в Україну систему протиракетної оборони Patriot. Там зазначають, що про це може бути оголошено вже цього тижня. План очікує на схвалення міністра оборони США Ллойда Остіна, перш ніж його буде надіслано на підпис президенту Джо Байдену. Очікується схвалення, повідомили CNN двоє американських чиновників і високопоставлений чиновник адміністрації. Після схвалення планів Patriot будуть швидко доставлені, а українські сили будуть навчені їх використовувати на базі армії США в Графенвері, Німеччина, повідомили офіційні особи.
- Також журналісти CNN побували в Костянтинівці, Донецька область і розповіли історії життя людей біля активних бойових дій, зокрема тих, хто переїхав з Бахмута, який під постійними обстрілами російських окупантів. Медичний персонал у Костянтинівці продовжує свою роботу попри часті збої в електропостачанні та нестачі води, спричинені постійними атаками Росії на енергомережу.
Reuters:
- Британське агентство новин Reuters акцентувало увагу на тому, що США відправили Україні першу частину свого енергетичного обладнання на приблизно 13 мільйонів доларів, аби підтримати енергетичну інфраструктуру країни. Це перший транш, який є частиною допомоги на суму у 53 мільйони доларів.
- Як з’ясували журналісти Reuters, через виснаження запасів озброєнь, РФ використовує снаряди, виготовлені понад 40 років тому, надійність яких – вкрай низька. Таку інформацію їм надали джерела у Пентагоні. За словами співрозмовника агенції, Росія почала постачати у війська боєприпаси зі старих арсеналів. "Коли ви заряджаєте такий снаряд, ви тримаєте пальці схрещеними, сподіваючись, що він вистрілить чи, потрапивши в ціль, вибухне", – заявив посадовець.
The Guardian:
- Інше британське видання The Guardian винесло в ТОП слова президента України Володимира Зеленського про те, що для України зараз генератори "важливі, як броня", щоб Україна пережила зиму. Президент України закликає збільшити допомогу в інфраструктурі, щоб протистояти "знеструмленню та енергетичному терору" Путіна.
- Також The Guardian зацікавили слова міністра закордонних справ України Дмитро Кулеби про те, що Росія може розпочати "великий наступ" у січні чи лютому попри послідовні поразки та військові проблеми. За словами Кулеби, Москва готується здійснити цей наступ на початку 2023 року, оскільки вона продовжує атакувати енергетичну інфраструктуру України. Росія "безумовно все ще сподівається, що вони зможуть прорвати наші лінії й просунутися глибше в Україну", сказав він, вказавши на "призов, який вони оголосили, і підготовку новобранців, і переміщення їхнього важкого озброєння по країні".
BBC:
- Журналісти BBC звернули увагу на слова Володимира Зеленського про те, щоб допомогти Україні впоратися з російськими атаками на енергосистему країни, потрібні мільйони енергоефективних лампочок. Президент наголосив, що постачання країні 50 мільйонів світлодіодних лампочок, які споживають менше енергії, ніж старі різновиди, заощадить приблизно один гігават електроенергії, зменшивши дефіцит приблизно на 40%. ЄС уже зобов’язався надіслати 30 мільйонів таких лампочок.
Gazeta Wyborcza:
- Польські журналісти Gazeta Wyborcza акцентують на тому, що Сейм країни запроваджує плату для українських біженців, які користуються організованою допомогою. З 1 березня громадяни України, які перебувають у Польщі понад 120 днів, платитимуть спочатку до 40 злотих, а потім до 60 злотих за організоване проживання та харчування, – передбачає урядовий проєкт змін до Закону про допомогу українцям.
Стежте за найважливішими новинами України! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
Залиште коментар
Читайте також:
- Актуальне
- Важливе
2024, субота
23 листопада
15:06
Ексклюзив
Росіяни мають одиниці таких ракет: авіаексперт Романенко про ракетний удар РФ по Дніпру 21 листопада
14:13
Ексклюзив
До інавгурації Трампа створилася турбулентність десь на 60, а, можливо, 90 днів, - російський опозиційний експерт Морозов
14:04
Оновлено
Банки у Європі та Азії припиняють обслуговувати картки системи UnionPay, видані російським Газпромбанком
13:58
Ударом Storm Shadow по підземному штабу РФ на Курщині, імовірно, ліквідовано російського генерала, - ЗМІ
13:46
Ексклюзив
Адміністрація Байдена ніколи не намагалась забезпечити перемогу України, - дипломат Брайза
12:06
Швейцарія заборонила експорт боєприпасів для польської компанії, тому що вони незаконно потрапили в Україну
11:33
Кабмін: усі відстрочки від мобілізації, видані раніше Мінекономіки та через "Дію", дійсні лише до весни 2025 року
10:57
Атеш: у підрозділах РФ зростає кількість конфліктів між російськими військовими та бурятами, є випадки вбивств
10:49
Галущенко попередив, що ситуація на ЗАЕС стає дедалі небезпечнішою через часті перебої електропостачання
10:44
Анонс
"Піккардійська Терція" вирушає із різдвяними концертами у всеукраїнський благодійний тур
10:29
ГУР: у РФ діє близько півсотні спецпрограм для перепрограмування свідомості дітей та молоді України
10:08
Канада "дотримається своїх зобовʼязань" щодо арешту Нетаньягу за ордером МКС, - глава МЗС Жолі
09:44
Вчителів яких предметів та священників яких конфесій збирались масово розстрілювати росіяни після вторгнення до України: заява Буданова