Аналогічні КАБ західні авіабомби та радянські запаси: у Defense Express порівняли можливості України та РФ
Військовий експерт, головний редактор Defence Express Олег Катков зазначив, що Україна вже використовує західні далекобійні бомби, що планують
Про це він сказав у етері телеканалу "Еспресо".
"Україна вже використовує західні далекобійні бомби, що планують, мова йде про JADM. Про це вже офіційно оголошено. Йдеться про те, що Україна використовує авіаційні бомби GBU-39 та французькі керовані авіабомби Hammer. Але річ у тому, що РФ масштабувала виробництво власних комплектів УМПК, і росіяни виготовляють їх у величезній кількості. Питання в тому, що JADM - ER - це новий виріб. Повітряні сили США взагалі не використовують його. Це розробка, яка була створена в австралійському сегменті Boeing. Тобто ці бомби треба виготовляти. Щодо бомб SDB, то ситуація краща, але є відповідний ресурс", - наголосив Катков.
За словами військового експерта, в Україні ще є велика кількість радянських авіаційних бомб.
"Чому б нам не створити, щось аналогічне УМПК? Різниця полягає в тому, що росіяни можуть свою авіацію використовувати фактично в будь-яких режимах. УМПК скидається з висотного польоту на дальностях 70-80 км. Тобто ворог може наближатися на висоті 8-12 км десь на 50 км від лінії фронту й скидати бомбу та робити зенітний маневр, тобто уходити. А українська авіація так робити не може, тому що ворог має перевагу в повітрі", - зауважив Катков.
Військовий експерт також додав, що, якщо Україна й буде використовувати аналогічні комплекти УМПК, то в режимі так званого кабрування.
"Тобто літак має підійти на малій висоті, задерти ніс і на гірці викинути аналог УМПК, який піде по траєкторії у ціль. Тому тут трохи інша розробка. І мова йде не про комплект для планування, а саме комплект, який буде вирішувати значно складніші завдання", - пояснив Катков.
- Начальник авіації Командування Повітряних сил Збройних Сил України Сергій Голубоцов заявив, що за декілька тижнів в Україні стартують перші випробування КАБів власного виробництва.
- 3 червня повідомлялось, що провідні державні та приватні підприємства оборонно-промислового комплексу, що визнані критично важливими для економіки України в умовах воєнного стану та мають законну підставу бронювати до 100 відсотків працівників включно, закликали владу не мобілізувати офіційно працевлаштованих працівників своїх підприємств під час звіряння даних у ТЦК та СП.
- Актуальне
- Важливе