Контролюватиме Генштаб, органи військового управління, і міністерства, - нардепка Бобровська про створення посади військового омбудсмена
Народна депутатка України, членкиня Комітету ВР з питань нацбезпеки Соломія Бобровська розповіла про можливе створення в Україні посади військового омбудсмена
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
За її словами, цей омбудсмен не підпорядковуватиметься Міністерству оборони чи Генеральному штабу, а буде уповноваженою особою президента України.
"Якщо це буде людина у підпорядкуванні президента, це також правильна і хороша практика. Вона давно на часі, третій рік фактично. Це правильна річ, коли людина має зобов'язувати до виконання і перевіряти однаково і Генштаб, органи військового управління, і міністерства - оборони чи внутрішніх справ. Адже військовий омбудсмен працюватиме з усіма Силами оборони, а не лише із ЗСУ", - зазначила вона.
На переконання нардепки, кандидат на цю посаду має пройти перевірку, включаючи поліграф, і бути готовим допомагати військовослужбовцям, зокрема, в питаннях морально-психологічної підтримки.
Вона зауважила, що зараз приділяється дуже мало уваги роботі з особовим складом, в той час, як акцент ставиться на військово-промисловий комплекс і кількість особового складу.
Читайте також: Консорціум оборонної інформації: чому державі потрібна експертна допомога у зміцненні оборони України?
"Але ми не звертаємо уваги на роботу з особовим складом. Це найгірше. Те, до чого не хоче братися ні комітет, ані міністерство тощо. Усе починається з того, як бійця приймають у бригаду, наскільки він довіряє побратимам, командиру, чи це взвод, чи рота і т.д.", - пояснила Бобровська.
Вона також зазначила, що існує велика різниця у підходах до роботи з особовим складом в різних підрозділах, наводячи позитивні приклади підрозділів, таких як "Азов" і 3-тя окрема штурмова бригада.
"Ми сьогодні бачимо чітку різницю, як працює "Азов", Третя штурмова, "Хартія", Вовки Да Вінчі зі своїм особовим складом. Ви не побачите там тих речей, які трапилися в понтонно-мостовій бригаді. Ми бачимо вишкіл і підхід до людей зовсім з іншою мотивацією. Тому що присутні ідеологія, психологічна підтримка і соціальний супровід", - підкреслила політикиня.
Читайте також: Україна почала побудову нового світового порядку
Вона підкреслила, що ситуації, коли родичі військових не можуть отримати інформацію про зниклих безвісти або загиблих — це ганебні випадки, які потребують термінового вирішення.
"Я вважаю, що це ганебні речі, які ми вже давно мали пропрацювати і скоригувати", - підсумувала Бобровська.
Крім того, Бобровська зазначила, що в умовах воєнного стану поки неможливо створити посаду військового омбудсмена, подібну до посади омбудсмена з питань прав людини, оскільки для цього потрібні зміни в Конституції.
- 13 грудня стало відомо, що в Україні автоматизують надання статусу учасника бойових дій.
- Актуальне
- Важливе