Ядерна зброя у Білорусі. Ризик удару по Росії впритул
Заяви Путіна про "розміщення в Білорусі, але не передачу Білорусі" тактичних ядерних ракет — алогічна реакція на банальний страх
Бо розвиток подій же очевидний: Путін на порушення Договору про нерозповсюдження (і "не передача, а просто розміщення" не поможуть, все одно порушення) звантажує Лукашенку трохи ядерки. Так і НАТО тоді не сидітиме рівно.
Тобто, у відповідь з'являться бодай невеличкі, однак потужні арсенали (ядерні чи ні — то вже не так важливо) по половині периметра РФ "від 5 до 11 години" (чи "від Туреччини до Норвегії"). Принаймні, країни Балтії, Польща і навіть ми — тут відмови на розміщення чекати не доводиться, всі приймуть з ентузіазмом. Фінляндія, маючи таких неадекватів прямо під боком, теж навряд відмовиться від додаткового аргументу.
Читайте також: Ядерна зброя в Білорусі. Останній раунд підняття ставок від Путіна?
140 км від кордону (якщо від Нарви) - і пітерське Адміралтейство накриє. 450-600 км (дивлячись від кого міряти — від нас чи від Латвії) - і Кремль. А для ППО це не відстані — надто близько, час на реагування ніякий. Ракетна хвиля в упор — вони просто не встигнуть якось зреагувати
Тобто, фактично, 140 км від кордону (якщо від Нарви) - і пітерське Адміралтейство накриє. 450-600 км (дивлячись від кого міряти — від нас чи від Латвії) - і Кремль. А для ППО це не відстані — надто близько, час на реагування ніякий. Ракетна хвиля в упор — вони просто не встигнуть якось зреагувати.
Отже, ні про яке "збільшення безпеки для Росії", "додаткову страховку" апріорі не йдеться. Ризики тільки зростають, причому серйозно. Отже, рішення очевидно нераціональне.
Висновок: дійсно, Путін хіба зі страху отаке наговорив. Хоча дав собі час - "до 1 липня".
Про автора. Олексій Голобуцький, політолог
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе