Як боронити український інтерес на переговорах з євробюрократами
Нема якісних перемовників, бо компетентні люди не йдуть на державну службу. Тепер компетентні люди точно не підуть на державну службу, бо нема якісних перемовників
Україна має чимало лих, але ось вам ще одне, про яке ви, можливо, не задумувалися.
У нас дуже слабкі перемовники.
Ось вам два останні приклади.
1. Обіцянка довічного ПЕП, яка зриває реформу державної служби, позбавляє надії на появу адекватних людей в уряді та консервує політичну систему, -- це обіцянка наших урядових перемовників.
2. Обіцянка повернути необмежені перевірки бізнесу, яка збільшує поле для корупції, зменшує й так низьку економічну свободу й погіршує інвестиційний клімат, -- це обіцянка наших урядових перемовників.
Ну а шо. Раніше сотні разів обіцяли й не виконували. Кажете, зараз доведеться виконувати? Ну добре, виконаємо. Адже бізнес не шкода, він підлягає общипуванню. І ПЕПів не шкода, ми самі вже ПЕПи, хай й інші покарячаться, як ми. Інтереси країни? Ні, не чули.
Читайте також: Королівство розбитих дзеркал
Нема якісних перемовників, бо компетентні люди не йдуть на державну службу. Тепер компетентні люди точно не підуть на державну службу, бо нема якісних перемовників. Замкнене коло. Чому бідні — бо дурні. Чому дурні — бо бідні.
Зрозуміло, що парламент буде намагатися виправити ситуацію, поліпшити закони, але ж ці поліпшення треба погоджувати з міжнародними партнерами. Знов перемовники.
Я з жахом думаю, як наші перемовники здадуть український бізнес на переговорах щодо умов євроінтеграції. Сьогодні це погане передчуття обговорюється в численних ділових спільнотах та звучить ключовою тезою на форсайтах.
Читайте також: Як завдяки Prozorro знаходити корупційні ризики в публічних закупівлях
Кажуть, що Польща свого часу підготувала для переговорів про умови євроінтеграції 3000 перемовників, які рубалися з брюссельськими бюрократами місяцями по кожному пункту на кожному майданчику. Довелося здати чимало позицій, але чимало виграли. Наслідок: Польща зберегла динамізм економіки й стала єдиною європейською країною, яка не впала під час кризи 2008-2009.
Масове підприємництво створює середній клас, який є основою демократії. Це багатьох дратує, хочеться залишити лише олігархів, люмпенів і міжнародні корпорації. Тоді дуже легко встановити режим Orban.ua. Якщо ви читали про інерційний сценарій, це воно. Ми стали на два кроки ближче.
Про автора. Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської академії
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе