Як започаткувати ветеранський бізнес в Україні та де шукати підтримки. Пояснюємо

Морщавка Олександр
16 листопада, 2023 четвер
18:22

Нині все більше українських компаній малого та середнього бізнесу розглядають експорт як додаткову можливість збільшувати продажі й розвиватися. Проте не всі підприємці знають, як вийти на європейський ринок

У цій статті ви дізнаєтеся про те:

 • з якою метою було створено Офіс із розвитку підприємництва та експорту та яку допомогу бізнесу він надає;
 • які програми навчання доступні для підприємців;
 • на яку допомогу можуть розраховувати ветерани, котрі планують започаткувати власний бізнес.

Про все це Еспресо поговорив із директором державної установи Офіс із розвитку підприємництва та експорту Андрієм Ремізовим.

З якою метою було створено Офіс із розвитку підприємництва та експорту та яку допомогу бізнесу він надає

Офіс із розвитку підприємництва та експорту створили 2015 року для системної допомоги українським підприємцям та експортерам, які прагнуть вийти на зовнішні ринки. Спільно з Міністерством цифрової трансформації України Офіс реалізує національний проєкт "Дія.Бізнес".

"Дія.Бізнес"

Фото: www.zoda.gov.ua

"У межах цього проєкту ми надаємо дуже багато корисних сервісів, можливостей у цифровому форматі. Це і консультативна підтримка бізнесу, і створення аналітики, допомога з участю в міжнародних виставках та багато іншого", - розповів Андрій Ремізов.

За його словами, на сьогодні на порталі "Дія.Бізнес" доступні 70 видів безоплатних консультацій як для початківців, так і для тих, хто давно веде бізнес. Там підприємці можуть знайти інформацію про те, як створити бізнес-план, як платити податки, якими мають бути перші кроки для експорту продукції тощо. Також на порталі є розділ "Новини", де розміщено інформацію про грантові програми від міжнародних донорів, можливості за програмою Є-робота, тренінги та консультації, які доступні для підприємців в Україні.

"Щодо експорту хочу сказати, що в нас на експортному напрямі "Дія.Бізнес" є дуже багато корисної аналітики по конкретних ринках, по трендах. Ми запустили таку ініціативу, як дослідження цільового ринку для підприємців. Ми будемо відбирати компанії, яким допоможемо проаналізувати, куди краще експортувати продукцію, наприклад, мед, якусь органічну продукцію чи будь-які вироби. Ми будемо допомагати з аналітикою. Також доступні консультації та менторство для компаній, які хочуть експортувати свою продукцію. Це допомога з покрокової розробки плану виходу на ринки", - розповів Андрій Ремізов.

"Окрім того, ми допомагаємо з участю в національних павільйонах України за кордоном, на міжнародних виставках. Цьогоріч ми вже організували 10 таких павільйонів на виставках в аграрній сфері, в машинобудівній, у меблевій, у фармацевтичній", - додав він.

За його словами, ЄС допомагає Офісу з розвитку підприємництва та експорту купувати спеціальні закриті бази даних, із якими працює команда аналітиків. Українські підприємці безоплатно отримують аналіз по конкретних товарних групах, по ринках, по секторах щодо того, куди краще експортувати.

"Звісно, підприємцю важко зрозуміти самостійно, куди краще цю продукцію експортувати. І ми в цьому допомагаємо, аналізуючи різні статистичні дані, макроекономіку. Плюс ми аналізуємо конкретні товарні групи в рітейл-мережах і розуміємо, скільки коштує там мед від інших виробників і наскільки конкурентоспроможним є наш український продукт", - пояснив Андрій Ремізов.

Окрім того, держустанова збирає запити від іноземних байєрів, які шукають виробників української продукції, і допомагає підприємцям знаходити потенційних дистриб'юторів або партнерів, які можуть купити таку продукцію.

"Для цього у нас є розділ на експортному напрямі "Дія.Бізнес", де зібрані такі запити від іноземних компаній. І наш офіс, наші колеги безпосередньо допомагають із першим контактом між компаніями, українськими та іноземними", - розповів директор установи.

"Також у нас є каталог українських експортерів, де можна зареєструватися і представити профайл своєї компанії як виробника для того, щоб ми допомагали з аналітикою, пошуком партнерів тощо", - додав він.

Андрій Ремізов наголосив, що всі послуги Офісу є безоплатними, оскільки це державна установа.

Які програми навчання доступні для підприємців

"Звичайно, ми робимо дуже великий фокус на освіту. Для цього у нас є декілька продуктів", - розповів Андрій Ремізов.

"Дія.Бізнес"

Фото: скріншот https://business.diia.gov.ua/

Так, в Україні діє онлайн-школа для підприємців на порталі "Дія.Бізнес".

Це онлайн-курси, в межах яких підприємці можуть навчитися передусім фінансовій грамотності. Для українців зокрема доступний великий курс про те, як рахувати кешфлоу.

"Це курс від Світового банку, який ми спільно розробляли два роки тому, він актуальний", - наголосив Андрій Ремізов.

За його словами, цей онлайн-курс допомагає підприємцям  зрозуміти, як будувати фінансову модель бізнесу.

"Далі курси, що стосуються відкриття власної справи в конкретних сферах бізнесу або, наприклад, як запустити targeting у Facebook або знайти клієнтів за кордоном. Це перший компонент", – розповів директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

"Другий компонент: ми створюємо спільно з партнерами, з Європейським Союзом довготривалі програми для підприємців та експортерів. Наприклад, зараз, декілька днів тому стартувала програма Export Academy, розрахована на 7 місяців навчання. У межах цієї програми підприємці, власники компаній, експортні менеджери навчатимуться тому, як загалом побудувати експорт у компанії, починаючи від питань пакування продукції і завершуючи логістикою, діагностикою ринку, аналітикою та багатьма іншими питаннями. Це абсолютно безоплатна програма, і вже понад 400 компаній беруть у ній участь", - додав він.

За словами Андрія Ремізова, державна установа запускатиме такі програми й надалі, аби давати практичні знання підприємцям.

Третій компонент - це навчальні програми та вебінари, які запускаються на базі центрів підтримки підприємців "Дія. Бізнес".

"Це мережа фізичних просторів. В Україні їх 13, один є в Варшаві. Тут підприємці можуть навчатися різних бізнесових питань, що стосуються продажів, бізнес-планування, залучення фінансів", - розповів Андрій Ремізов.

Нині на базі центрів діє програма для жінок – акселератор "Відважна", де можна пройти навчання, отримати додаткові кошти та запустити свої бізнес-проєкти.

"Також є програма "Власне", теж для підприємців. "ООН Жінки" дуже допомагають із підтримкою жіночого підприємництва", - додав директор Офісу.

На яку допомогу можуть розраховувати ветерани, котрі планують започаткувати власний бізнес

"Дія.Бізнес"

Фото: сайті "Дія.Бізнес"

  За словами Андрія Ремізова, на порталі "Дія.Бізнес" є сторінка "Ветеранський бізнес", на якій розміщено всю необхідну інформацію для українського захисника, який повернувся з фронту і планує зайнятися підприємництвом.

"Ми спільно з Міністерством ветеранів України, з Українським ветеранським фондом ще близько 5 місяців тому запустили спеціальну сторінку на порталі "Дія.Бізнес", яка так і називається "Ветеранський бізнес". Суть цієї онлайн-сторінки полягає в тому, що ветерани можуть знайти там інформацію про ідеї для започаткування власної справи, сервіси для пошуку роботи, з’ясувати, які гранти є для ветеранів, котрі хочуть розвивати власну справу. Там є історії успіху ветеранів, які вже розпочали свій бізнес. Також там є довідники, посібники", - розповів директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

"Ми в цьому плані допомагаємо передусім інформаційно і, звичайно, поширюємо інформацію про наявні програми в межах державної програми Є-робота. Тому що там є компонент підтримки ветеранського бізнесу. І це дуже важливо на сьогодні", - резюмував Андрій Ремізов.


 

Читайте також:
Київ
-1°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 36.74
  Купівля 36.74
  Продаж 37.39
 • EUR
  Купівля 39.92
  Продаж 40.85
 • Актуальне
 • Важливе
2023, субота
2 грудня
04:11
ЄС вимагає у Meta пояснень щодо запобігання сексуальним домаганням до дітей в Instagram
03:43
Єнс Столтенберг і Ерджем Ердоган
Столтенберг вкотре закликав Ердогана схвалити вступ Швеції в НАТО
03:15
сектор Гази
Армія Ізраїлю ліквідувала декілька осередків ХАМАС у секторі Гази
02:47
голлівуд кіно світ
Актор зі "Сам удома" Маколей Калкін отримав зірку на Алеї слави у Голлівуді
02:20
Київ ДТП
У центрі Києва п'яний іноземець влаштував смертельну ДТП
01:52
Чехія Україна
Парламент Чехії продовжив тимчасовий захист для біженців з України
01:24
Байкало-Амурська магістраль
США не допомагають Україні у атаках всередині РФ: Білий дім відхрестився від вибухів на БАМі
00:56
пошкодження газопроводу між Фінляндією та Естонією
Судно з Китаю пошкодило газогін у Балтійському морі навмисне, - уряд Фінляндії
00:28
Посол України Цимбалюк переконав частину членів ОБСЄ бойкотувати Лаврова, - ЗМІ
00:17
Київ, НСК Олімпійський
Кабмін доручив міністерствам та безпековим органам розробити порядок допуску глядачів на спортивні події
2023, п'ятниця
1 грудня
23:52
фейк
"На кордоні України та Молдови починається блокада": російські фейки за 1 грудня
23:45
Ентоні Блінкен
"Все це має призвести до створення держави для палестинців": Блінкен про післявоєнний статус Гази
23:21
Ірина Верещук
"Штучно створене тло": Верещук заявила, що між політичним та військовим керівництвом немає жодних конфліктів
23:17
Жіноча збірна України з гандболу
Жіноча збірна України програла Іспанії на ЧС з гандболу
22:52
Віктор Муженко
"Проблему головком міг зняти буквально, як кажуть, "на раз-два": генерал Муженко висловився про Залужного та Зеленського
22:44
Естонія
ЄС має випустити військові облігації для підтримки власної оборони та України, - прем'єрка Естонії
22:14
Бельгія
Суд у Бельгії зобов'язав країну скоротити шкідливі викиди удвічі до 2030 року
22:09
фейк фейкові новини
"Від 200 до 500 тис. українців втратили кінцівки через війну": росіяни запустили новий фейк
22:03
Микола Княжицький
Княжицький про прикордонну кризу: Наші уряди мало зробили для її вирішення
22:03
Оновлено
сирена
Росіяни запустили "шахеди": БПЛА атакували Одещину
21:55
Ексклюзив
Єрмак, Зеленський і Кіссінджер
Єрмак через причетність до критики Залужного б'є по репутації самого Зеленського, - нардеп Лапін
21:52
українська дитина
Двох малолітніх дітей з батьками вдалось врятувати з тимчасово окупованих територій
21:48
Аеропорт "Бориспіль"
Як тільки будуть відповідні умови: в ОП заявили, що аеропорт "Бориспіль" планують відкрити першим в Україні
21:46
Аналітика
Сергій Згурець
Показники втрат мають зростати: 50 тис. окупантів на місяць - єдиний шлях показати, що мобілізація РФ не лякає ЗСУ. Воєнні підсумки тижня
21:43
Дональд Туск
Вибори в Польщі: Туск заявив, що його уряд, імовірно, складе присягу вже наступного тижня
21:13
прапор Білорусі
Міжнародний Червоний Хрест призупинив членство Білорусі: одна з причин - депортація українських дітей
21:05
Тисячолітня похилена вежа в Болоньї може обвалитися, об'єкт переведено у стан "підвищеної готовності"
20:39
Володимир Путін
Путін підписав указ про збільшення армії РФ на 170 тис. осіб
20:37
Ексклюзив
Костянтин Жеваго
Порушення у справі Жеваго - маркер неспроможності судової системи забезпечити право на захист, - адвокат
20:27
Десантно-штурмові війська ЗСУ, віцськові
Протягом доби на фронті відбулось 67 боєзіткнень, Сили оборони відбили 50 атак на чотирьох напрямках, - Генштаб
20:21
Судовий вирок
У 93 роки померла Сандра Дей О’Коннор: вона була першою жінкою-суддею у Верховному Суді США
20:03
OPINION
Дана Ярова
Безугла і Подоляк годують нас лайном
19:58
Володимир Зеленський
Мобілізація, ситуація на передовій та "український сценарій на 2024-й": Зеленський провів чергове засідання Ставки
19:55
нафта ембарго санкції
Перевозили нафту з РФ із порушенням стелі цін: США ввели санкції щодо компаній і кораблів з ОАЕ та Ліберії
19:40
Рафаель Надаль
Культовий тенісист Надаль оголосив про повернення на корт
19:30
Щедрик
У Держкіно розповіли, коли на Netflix вийде українська драма "Щедрик"
19:25
Ексклюзив
Військовослужбовець ЗСУ Шишук розповів про тактику ворога в Авдіївці
19:15
Афіша Національний тиждень читання 2023
"Бути своїми": розпочинається Національний тиждень читання - 2023
19:09
Оновлено
Президент Європейської Ради Шарль Мішель
Орбан вважає, що переговори про вступ України в ЄС навіть не слід розпочинати. Мішель відреагував
19:02
Оновлено
Ворскла - Дніпро-1
"Полісся" і "Верес" зіграли внічию: розклад і результати 16-го туру УПЛ
Більше новин