Як започаткувати ветеранський бізнес в Україні та де шукати підтримки. Пояснюємо

Морщавка Олександр
16 листопада, 2023 четвер
18:22

Нині все більше українських компаній малого та середнього бізнесу розглядають експорт як додаткову можливість збільшувати продажі й розвиватися. Проте не всі підприємці знають, як вийти на європейський ринок

Зміст

У цій статті ви дізнаєтеся про те:

  • з якою метою було створено Офіс із розвитку підприємництва та експорту та яку допомогу бізнесу він надає;
  • які програми навчання доступні для підприємців;
  • на яку допомогу можуть розраховувати ветерани, котрі планують започаткувати власний бізнес.

Про все це Еспресо поговорив із директором державної установи Офіс із розвитку підприємництва та експорту Андрієм Ремізовим.

З якою метою було створено Офіс із розвитку підприємництва та експорту та яку допомогу бізнесу він надає

Офіс із розвитку підприємництва та експорту створили 2015 року для системної допомоги українським підприємцям та експортерам, які прагнуть вийти на зовнішні ринки. Спільно з Міністерством цифрової трансформації України Офіс реалізує національний проєкт "Дія.Бізнес".

"Дія.Бізнес"

Фото: www.zoda.gov.ua

"У межах цього проєкту ми надаємо дуже багато корисних сервісів, можливостей у цифровому форматі. Це і консультативна підтримка бізнесу, і створення аналітики, допомога з участю в міжнародних виставках та багато іншого", - розповів Андрій Ремізов.

За його словами, на сьогодні на порталі "Дія.Бізнес" доступні 70 видів безоплатних консультацій як для початківців, так і для тих, хто давно веде бізнес. Там підприємці можуть знайти інформацію про те, як створити бізнес-план, як платити податки, якими мають бути перші кроки для експорту продукції тощо. Також на порталі є розділ "Новини", де розміщено інформацію про грантові програми від міжнародних донорів, можливості за програмою Є-робота, тренінги та консультації, які доступні для підприємців в Україні.

"Щодо експорту хочу сказати, що в нас на експортному напрямі "Дія.Бізнес" є дуже багато корисної аналітики по конкретних ринках, по трендах. Ми запустили таку ініціативу, як дослідження цільового ринку для підприємців. Ми будемо відбирати компанії, яким допоможемо проаналізувати, куди краще експортувати продукцію, наприклад, мед, якусь органічну продукцію чи будь-які вироби. Ми будемо допомагати з аналітикою. Також доступні консультації та менторство для компаній, які хочуть експортувати свою продукцію. Це допомога з покрокової розробки плану виходу на ринки", - розповів Андрій Ремізов.

"Окрім того, ми допомагаємо з участю в національних павільйонах України за кордоном, на міжнародних виставках. Цьогоріч ми вже організували 10 таких павільйонів на виставках в аграрній сфері, в машинобудівній, у меблевій, у фармацевтичній", - додав він.

За його словами, ЄС допомагає Офісу з розвитку підприємництва та експорту купувати спеціальні закриті бази даних, із якими працює команда аналітиків. Українські підприємці безоплатно отримують аналіз по конкретних товарних групах, по ринках, по секторах щодо того, куди краще експортувати.

"Звісно, підприємцю важко зрозуміти самостійно, куди краще цю продукцію експортувати. І ми в цьому допомагаємо, аналізуючи різні статистичні дані, макроекономіку. Плюс ми аналізуємо конкретні товарні групи в рітейл-мережах і розуміємо, скільки коштує там мед від інших виробників і наскільки конкурентоспроможним є наш український продукт", - пояснив Андрій Ремізов.

Окрім того, держустанова збирає запити від іноземних байєрів, які шукають виробників української продукції, і допомагає підприємцям знаходити потенційних дистриб'юторів або партнерів, які можуть купити таку продукцію.

"Для цього у нас є розділ на експортному напрямі "Дія.Бізнес", де зібрані такі запити від іноземних компаній. І наш офіс, наші колеги безпосередньо допомагають із першим контактом між компаніями, українськими та іноземними", - розповів директор установи.

"Також у нас є каталог українських експортерів, де можна зареєструватися і представити профайл своєї компанії як виробника для того, щоб ми допомагали з аналітикою, пошуком партнерів тощо", - додав він.

Андрій Ремізов наголосив, що всі послуги Офісу є безоплатними, оскільки це державна установа.

Які програми навчання доступні для підприємців

"Звичайно, ми робимо дуже великий фокус на освіту. Для цього у нас є декілька продуктів", - розповів Андрій Ремізов.

"Дія.Бізнес"

Фото: скріншот https://business.diia.gov.ua/

Так, в Україні діє онлайн-школа для підприємців на порталі "Дія.Бізнес".

Це онлайн-курси, в межах яких підприємці можуть навчитися передусім фінансовій грамотності. Для українців зокрема доступний великий курс про те, як рахувати кешфлоу.

"Це курс від Світового банку, який ми спільно розробляли два роки тому, він актуальний", - наголосив Андрій Ремізов.

За його словами, цей онлайн-курс допомагає підприємцям  зрозуміти, як будувати фінансову модель бізнесу.

"Далі курси, що стосуються відкриття власної справи в конкретних сферах бізнесу або, наприклад, як запустити targeting у Facebook або знайти клієнтів за кордоном. Це перший компонент", – розповів директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

"Другий компонент: ми створюємо спільно з партнерами, з Європейським Союзом довготривалі програми для підприємців та експортерів. Наприклад, зараз, декілька днів тому стартувала програма Export Academy, розрахована на 7 місяців навчання. У межах цієї програми підприємці, власники компаній, експортні менеджери навчатимуться тому, як загалом побудувати експорт у компанії, починаючи від питань пакування продукції і завершуючи логістикою, діагностикою ринку, аналітикою та багатьма іншими питаннями. Це абсолютно безоплатна програма, і вже понад 400 компаній беруть у ній участь", - додав він.

За словами Андрія Ремізова, державна установа запускатиме такі програми й надалі, аби давати практичні знання підприємцям.

Третій компонент - це навчальні програми та вебінари, які запускаються на базі центрів підтримки підприємців "Дія. Бізнес".

"Це мережа фізичних просторів. В Україні їх 13, один є в Варшаві. Тут підприємці можуть навчатися різних бізнесових питань, що стосуються продажів, бізнес-планування, залучення фінансів", - розповів Андрій Ремізов.

Нині на базі центрів діє програма для жінок – акселератор "Відважна", де можна пройти навчання, отримати додаткові кошти та запустити свої бізнес-проєкти.

"Також є програма "Власне", теж для підприємців. "ООН Жінки" дуже допомагають із підтримкою жіночого підприємництва", - додав директор Офісу.

На яку допомогу можуть розраховувати ветерани, котрі планують започаткувати власний бізнес

"Дія.Бізнес"

Фото: сайті "Дія.Бізнес"

  За словами Андрія Ремізова, на порталі "Дія.Бізнес" є сторінка "Ветеранський бізнес", на якій розміщено всю необхідну інформацію для українського захисника, який повернувся з фронту і планує зайнятися підприємництвом.

"Ми спільно з Міністерством ветеранів України, з Українським ветеранським фондом ще близько 5 місяців тому запустили спеціальну сторінку на порталі "Дія.Бізнес", яка так і називається "Ветеранський бізнес". Суть цієї онлайн-сторінки полягає в тому, що ветерани можуть знайти там інформацію про ідеї для започаткування власної справи, сервіси для пошуку роботи, з’ясувати, які гранти є для ветеранів, котрі хочуть розвивати власну справу. Там є історії успіху ветеранів, які вже розпочали свій бізнес. Також там є довідники, посібники", - розповів директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

"Ми в цьому плані допомагаємо передусім інформаційно і, звичайно, поширюємо інформацію про наявні програми в межах державної програми Є-робота. Тому що там є компонент підтримки ветеранського бізнесу. І це дуже важливо на сьогодні", - резюмував Андрій Ремізов.


 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.1
    Продаж 43.87
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
22:37
Представник ГУР Вадим Скібіцький
У ГУР підтвердили, що Росія розробляла план з поділу України на три частини
22:23
Оновлено
Кім Чен Ин інспектує війська КНДР
В ОТУ "Харків" заперечили, що на Харківському напрямку помітили північнокорейських військових
22:08
Володимир Зеленський
Робота над Планом стійкості триває, її мають завершити в грудні, - радник Зеленського Литвин
21:26
Ексклюзив
Контратенор Андреас Шолль виступив на закритті Міжнародного фестивалю барокової музики в Києві
21:24
Дональд Туск
"Відчуваємо, що наближається невідоме": Туск про ймовірність глобального конфлікту з Росією
21:19
Едіє Муслімова
У Криму ФСБ затримала головну редакторку дитячого кримськотатарського журналу "Арманчыкъ" Едіє Муслімову
21:09
Ексклюзив
Валентин Наливайченко
Росія модернізує радянський мотлох, американці знають, як із цим боротися, - ексголова СБУ Наливайченко
20:57
Оборонна співпраця й посилення санкційного тиску на РФ: Сибіга і Шмигаль зустрілися в Києві з очільником МЗС Чехії Ліпавським
20:56
Дональд Трамп
Винесення вироку Трампу в справі про підкуп порноакторки відклали на невизначений термін
20:52
Херардо Мартіно та Ліонель Мессі
Команда Мессі та Кривцова залишилась без головного тренера
20:50
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Нові подробиці щодо удару по Дніпру та чим зумовлене просування росіян на Донеччині. Колонка Сергія Згурця
20:39
Огляд
Не загубіть "Сімейний альбом": що подивитися на вихідних
20:19
ЗРК NASAMS
До України прибула система ППО NASAMS від Канади
20:01
OPINION
День поцілунків
19:54
ППО THAAD
Україна веде переговори з партнерами щодо нових систем ППО, які здатні захистити від нових ризиків, - Зеленський
19:54
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Карпати" перемогли "Колос" в УПЛ. Результати та розклад 14-го туру
19:46
Ламін Ямаль (ліворуч), Монако - Барселона
"Барселона" і 17-річний футболіст домовилися про контракт із відступними в 1 млрд євро
19:42
Володимир Зеленський
Інформацію про загрози не потрібно сприймати як дозвіл на вихідний, – Зеленський
19:40
путін
"Викликає гордість і захоплення": Путін заперечив, що "Орешник" є модернізованою радянською ракетою
19:40
Кароль Навроцький
У Польщі опозиційна партія "Право і справедливість" підтримає на виборах президента безпартійного кандидата Навроцького
19:00
Оновлено
Росія атакувала Україну "шахедами": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
18:57
Ексклюзив
РФ нічого не стримує завдати ядерного удару, - Defense Express
18:56
Іспанія
В Іспанії розробляють план цивільної оборони на випадок війни, - ЗМІ
18:55
Волейбол, "Решетилівка"
Троє волейболістів клубу "Решетилівка" не повернулись в Україну після виїзних матчів у Європі
18:47
Юлія Саніна з The Hardkiss озвучила персонажку в "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля"
18:45
рубль долар
Російський рубль упав до найнижчого рівня відносно долара з березня 2022 року
18:42
PR
Гривня, гривні, гроші
"Ми повинні стати нацією інвесторів", - керівник проєкту АУБ про фінансову грамотність Юрій Борщ
18:41
Оновлено
Екстрене засідання НАТО через удар РФ новою балістичною ракетою відбудеться 26 листопада, - Reuters
18:34
У США затримали норвезького студента за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану
18:18
голодомор
Росіяни на ТОТ закликали "здавати" тих, хто запалюватиме свічки в День памʼяті жертв Голодомору, - Спротив
18:16
Apple Music назвав Біллі Айліш артисткою року
18:14
ппо
Сили ППО впродовж доби знищили 64 зі 114 ворожих БПЛА
18:14
загинув свічка
Росіяни розстріляли 5 полонених воїнів ЗСУ поблизу Вугледара
18:00
OPINION
Від "Черемухи" на Майдані до "Орєшніка" в Дніпрі
17:55
Ангела Меркель
Меркель вважає, що її роблять цапом-відбувайлом за війну РФ проти України
17:46
Сергій Ребров, збірна України, Євро-2024
Ребров відреагував на жеребкування стикових матчів Ліги націй
17:40
Олександр Лукашенко
"Щоб звідти спецслужби не керували нашим суспільством": Лукашенко пригрозив вимкнути Інтернет у Білорусі в разі протестів після виборів
17:39
S.T.A.L.K.E.R. 2
Продажі "S.T.A.L.K.E.R. 2" за 2 дні після премʼєри перетнули позначку 1 млн копій
17:13
Вадим Скібіцький, заступник начальника ГУР МО України
Вихід на кордони Донеччини й Луганщини: в ГУР назвали завдання армії РФ на осінньо-зимовий період
17:10
У Швейцарії в церкві священника замінили аватаром Ісуса, відповіді якого генерує ШІ
Більше новин