"Запустивши ракету" у бік Заходу, Путін отримає бумеранг з точним керуванням", - The Guardian
Почавши вторгнення в Україну, президент РФ зробив з традиційно нейтральних Швеції та Фінляндії потенційними членами НАТО
Про це пише The Guardian.
"Вдершись в Україну, Путін міркував, що запустив ракету по Заходу. Але це виявилось точним бумерангом. Перетворення двох стабільно нейтральних країн у членів НАТО поповнить список найбільших стратегічних помилок Путіна", - пише газета.
Жорстокість, з якою Путін намагався позбавити Україну шляхів для забезпечення її безпеки, спричинила раптову зміну в умах Фінляндії та Швеції. Проте процес ще не завершився і може виявитися важким, - висновує The Guardian.
"Ставлення до членства в НАТО ще нестабільне. Фіни і шведи ще можуть повернутися до звичної напівнейтральності. Ядерні погрози Росії можуть змусити виборців подумати ще раз. Однак є безліч форм членства в НАТО. Гельсінкі та Стокгольм їх не аналізували".
До червневого саміту в Мадриді НАТО потенційно може зрости на 16 мільйонів людей, ВВП його членів – на 800 мільярдів євро, а приріст території – 780 тис. квадратних кілометрів. І може з'явитися новий спільний кордон НАТО з Росією завдовжки 1300 кілометрів. І це якраз протилежне тому, на чому наполягав Путін, формулюючи свої вимоги перед Альянсом минулого року.
"Ще гірше для Москви те, що НАТО тепер зміцнить свої позиції в Балтійському морі, поруч із Калінінградською областю, де базується стратегічно важливий російський флот", - вказують автори публікації вThe Guardian.
Незвичість ситуації ще й у неймовірній швидкості змін. Фінляндія, - за останні 70 років напівнейтральна, - змінила свою зовнішню політику з неймовірною швидкістю. Фінська толерантність до Путіна була великою, ліві політики в країні були дуже близькими до співпраці з Кремлем. Однак наразі фінська політична еліта відмовилася контактувати навіть із російською опозицією.
"З точки зору НАТО було б ідеальним, щоб Гельсінкі і Стокгольм приєдналися разом. І опитування свідчать, що це можливо", – пише The Guardian.
- Нагадаємо, міністр з питань Європи Тютті Туппурайнен заявила, що Фінляндія "з високою ймовірністю" приєднається до НАТО.
- 13 квітня прем'єрка країни Санна Марін заявила, що Фінляндія може ухвалити рішення про вступ до НАТО найближичими тижнями.
- Уряди Фінляндії та Швеції мають намір приєднатися до НАТО вже влітку через напад Росії на Україну.
- Якщо Фінляндія та Швеція подадуть заявки на членство у НАТО, Альянс здатний дуже швидко прийняти їх.
- Актуальне
- Важливе