Не лише заспокоює: які корисні властивості має ромашковий чай?

24 грудня, 2024 вiвторок
21:59

Ромашковий чай – це той напій, який значна кількість людей п'є щодня для того, щоб заспокоїтись та мати гарний сон. Однак, виявляється, що він має інші позитивні властивості, а також протипоказання

Зміст

Завдяки багатому складу, ромашковий чай використовується як народний засіб від багатьох хвороб вже протягом століть. Довгий час цей напій був справжнім "природним лікарем", який застосовувати як внутрішньо, так і зовнішньо. Ви маєте точно знати, які корисні властивості має цей напій, а також, які негативні наслідки для здоров'я він може мати.

Ромашковий чай: користь для організму 

Завдяки своєму унікальному складу, що включає оптимальне поєднання біологічних кислот, флавоноїдів, ефірних олій, холіну, кумарину, полісахаридів та інших важливих елементів, ромашка надає широкий спектр корисних ефектів. 

Знімає напруженість та має заспокійливу дію

Ромашковий чай допомагає краще спати завдяки здатності знижувати рівень стресу. Дослідження, проведене у 2016 році та опубліковане у ScienceDirect виявило, що регулярне вживання ромашки допомагає знизити тривожність та навіть зменшити симптоми при генералізованому тривожному розладі (ГТР). Хоча вчені зазначили, що для повного розуміння цього ефекту необхідно більше наукових досліджень, вони все ж припускають, що ключову роль у цьому процесі відіграє сполука під назвою "апігенін". Цей природний поліфенол взаємодіє з певними рецепторами в мозку, викликаючи м'який заспокійливий ефект, що сприяє розслабленню і легшому засинанню.

Крім того, ромашковий чай має загальний седативний вплив, який допомагає уповільнити роботу нервової системи. Його вживання створює відчуття спокою і комфорту, що робить цей напій чудовим природним засобом для тих, хто страждає на безсоння або переживає періоди підвищеного стресу.

Допомагає краще спати

Крім деякої заспокійливої дії, ромашковий напій може бути корисним перед сном, оскільки в його складі немає кофеїну, як в зеленому або чорному чаї. Корисні компоненти в ромашці, позитивно впливають на роботу мозку, допомагаючи зняти нервову напругу, тому людям легше вдається заснути та мати більш спокійний сон.

Повноцінний сон

Повноцінний сон, Фото: Freepik

Позитивний вплив на шкіру

Ромашковий чай не лише корисний для внутрішнього застосування, але й допомагає поліпшити стан шкіри. Ромашка часто стає ключовим інгредієнтом у кремах, сироватках та інших засобах для догляду за шкірою, які спрямовані на її заспокоєння та мають протизапальні властивості. Популярність ромашки у косметології невипадкова. Дослідження, проведене у 2018 році, підтверджує, що ромашка має гарний вплив на подразнену шкіру через виражену антиоксидантну дію та допомагає боротись з акне.

Фітохімічні речовини природного походження та поліфеноли, які містяться в ромашці, сприяють загоєнню дрібних пошкоджень шкіри та допомагають зменшити видимість шрамів. Ба більше, ці корисні сполуки підтримують природну регенерацію шкіри, зменшують запалення, а також мінімізують появу дрібних зморшок, що робить ромашку ефективним природним компонентом для підтримки молодості та здорового вигляду шкіри.

Позитивний вплив на серце та рівень цукру 

Ромашковий чай вважається корисним для підтримки здоров’я серця. Завдяки своїм заспокійливим властивостям, він може допомагати знижувати рівень стресу, який є одним із факторів ризику серцево-судинних захворювань. Тобто, зменшуючи напругу в тілі, ромашка сприяє покращенню загального самопочуття і може позитивно впливати на стан серця.

Крім того, ромашка багата на антиоксиданти та флавоноїди, що мають важливу роль для підтримання здорового рівня холестерину, а також артеріального тиску. Деякі позитивні результати щодо контролю глікемії та покращення ліпідного профілю сироватки, вже були доведені в наукових роботах, однак дослідження щодо впливу ромашки на серцево-судинну систему продовжуються. 

Допомагає знизити дискомфорт під час ПМС

Регулярне вживання ромашкового чаю може допомогти зменшити прояви передменструального синдрому (ПМС), наприклад: спазми, перепади настрою або здуття живота. Для досягнення максимального ефекту, експерти рекомендують почати пити цей чай приблизно за тиждень до менструації.

Ефективність ромашки у полегшенні симптомів ПМС пояснюється її спазмолітичними, знеболювальними та протизапальними властивостями. Вона допомагає знімати м'язові спазми, що значно полегшує дискомфорт протягом цього періоду. Крім того, ромашка містить флавоноїди, які сприяють підтримці вироблення важливих нейромедіаторів. Вони допомагають стабілізувати настрій, знижуючи тривожність та дратівливість.

Допомагає зміцнити імунітет 

Якщо застуда вибила вас із колії, а закладений ніс та біль у горлі не дають спокою, спробуйте заварити ромашковий чай. Цей натуральний напій містить корисні речовини, що стимулюють захисні функції організму, допомагаючи швидше позбутися симптомів хвороби. Тепла рідина покращує кровообіг, сприяє розслабленню та полегшує загальне самопочуття.

Завдяки своїм протизапальним властивостям, ромашка зменшує подразнення слизових оболонок і сприяє їх швидшому відновленню. До того ж регулярне вживання такого чаю може посилити опірність організму до сезонних алергій, зокрема пилку від одного з найбільших рослинних алергенів – амброзії або звичайного домашнього пилу. Це пов’язано з тим, що у складі ромашки є антиоксиданти, які підтримують здоров'я імунної системи та допомагають краще адаптуватися до зовнішніх чинників.

Покращення здоров’я травної системи,

Забезпечуючи підтримку травної системи, цей засіб допомагає знизити ймовірність виникнення таких неприємних розладів, як запори. Крім того, ромашка ефективно попереджає здуття та неприємні відчуття в животі, зменшуючи прояви рефлюксу та інших подібних станів.

Чай з ромашки, Фото: Freepik

Чи має ромашка негативний вплив на організм?

Ромашковий чай зазвичай є безпечним для більшості людей, але в окремих випадках можуть бути негативні наслідки, зокрема:

  • У деяких людей може бути алергія на ромашку, особливо у тих, хто має небажану реакцію організму на рослини цієї родини.
  • Хоча ромашку часто використовується для заспокоєння шлунково-кишкового тракту, у деяких людей вона може викликати нудоту або розлад шлунку, особливо при надмірному споживанні.
  • Оскільки ромашка має легкий заспокійливий ефект, вживання великої кількості чаю може призвести до надмірної сонливості або уповільнення реакції.
  • Під час вагітності краще утриматись від пиття чаю з цією рослиною. 

Пам'ятайте, що вплив ромашкового чаю може бути різним на людей, залежно від індивідуальних особливостей організму. Перед початком регулярного вживання такого чаю для зменшення тривожності, покращення сну чи для інших цілей, завжди варто проконсультуватися зі своїм лікарем. Це особливо важливо для тих, хто приймає специфічні медикаменти або має хронічні захворювання.

Джерела: Womans World, NP Istambul, Ліктрави

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.74
    Купівля 41.74
    Продаж 42.28
  • EUR
    Купівля 43.53
    Продаж 44.21
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
25 грудня
22:55
опалення
Атака РФ по Харкову: 300 тис. людей залишаються без опалення
22:13
Оновлено
ЗСУ
З початку доби на фронті зафіксували 211 боєзіткнень: найбільше ворожих атак на Покровському напрямку
22:00
Ексклюзив
Енергетика
Україна має асиметрично завдавати ударів по енергоінфраструктурі РФ, - військовий експерт Снєгирьов
22:00
Ексклюзив
День Державного прапора у Львові
Княжицький пояснив, що буде перемогою для України у війні з РФ
21:58
Паулу Фонсека
Тренер "Мілана" Фонсека заговорив українською мовою у різдвяному зверненні до фанатів
21:12
санкції проти Ірану
Після масованого удару "шахедами" Іран привітав Україну з Різдвом
21:10
Володимир Путін
Путін влаштував у Санкт-Петербурзі неформальну зустріч лідерів країн СНД
21:05
Ексклюзив
податки
"Ідея підвищення військового збору економічно необґрунтована", - економіст Длігач про зростання податків
20:59
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росія черговий раз намагається розмивати недоторканість кордонів НАТО. Колонка Сергія Згурця
20:38
Олександр Усик та Тайсон Ф'юрі (ліворуч)
Промоутер Ф'юрі зробив гучну заяву щодо завершення кар'єри британця після поразки від Усика
20:35
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Російські командири відмовляються забирати тіла своїх загиблих солдатів після штурмів на Херсонщині, - Атеш
20:02
OPINION
Краса — один із найближчих синонімів буття
19:59
Ексклюзив
Юрій Гудименко
Майже все, що нас тригерить, має відношення до Міноборони, - ветеран війни Гудименко
19:39
Оновлено
У Казахстані розбився пасажирський літак рейсом з Баку до Грозного: У ЦПД заявили, що його вразив російський ЗРК
19:34
Володимир Зеленський
Зеленський на Хануку запалив святкові свічки на подарованій президентом Аргентини Мілеєм менорі
19:15
Війна з Росією, ЗСУ
"Атакують безперестанку, ніби таргани": аналітики DeepState розповіли про ситуацію північніше Курахового
19:05
Олексій Макеєв
Зеленський звільнив посла України в Німеччині, - Bild
18:58
Оновлено
РФ вдарила ракетою по Кривому Рогу
Ракетний удар РФ по Кривому Рогу 24 грудня: кількість постраждалих зросла до 17, один чоловік загинув
18:55
путін
У РФ змушені визнати, що применшували масштаби катастрофи через аварію танкерів у Керченській протоці, - ЦПД
18:27
Кіт Келлог
"США налаштовані на встановлення миру": спецпредставник Трампа відреагував на масований удар РФ по Україні на Різдво
18:18
Олександр Усик та Тайсон Ф'юрі (ліворуч)
"Що він їсть?": ексчемпіон світу розкритикував Фʼюрі за вагу у бою з Усиком
18:06
На Донеччині рятувальники потрапили під ворожий артобстріл: пошкоджено автомобіль
18:04
VPN-сервіс
На ТОТ України не працюють YouTube і частина сервісів VPN
18:03
OPINION
Допомога Заходу під питанням. Що слід робити?
17:38
світло
Одна та півтори черги: Укренерго оприлюднило графік вимкнень світла на 26 грудня
17:33
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Росія окупувала Новооленівку та Сторожеве на Донеччині, - DeepState
17:20
Фінляндія
У Фінляндії заявили про несправність підводного електрокабелю з Естонією
17:13
У Києві затримали ексначальника Одеського ТЦК, який після внесення застави планував втекти за кордон
16:59
Ексклюзив
Джо Байден
"Встигають виділити ще 2,8 млрд": Defense Express про допомогу, яку адміністрація Байдена може виділити Україні до приходу Трампа
16:49
Україна Японія
Японія надасть Україні $3 млрд від заморожених активів РФ
16:30
телефон
Шахраї розсилали українцям фейкові повідомлення про "заборгованість" перед "Новою поштою"
16:08
Херсонська область
Росіяни обстріляли Інженерне на Херсонщині: поранено чоловіка
16:02
OPINION
Чи потрібні Україні нові громадяни
16:02
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:58
тюрма
Шестеро жителів ТОТ Донеччини, які воювали проти ЗСУ, отримали по 15 років за ґратами
15:27
ракета Х-59
У Харкові ракета РФ упала на приватне подвірʼя й не розірвалася
15:13
Покровськ
У Покровську залишаються 7,5 тис. людей, а в Часовому Яру - 249
15:04
Оновлено
Молдова
Під час обстрілу України російська ракета порушила повітряний простір Молдови. У Румунії проліт ракет не фіксували
14:56
На фронті загинув письменник та військовий Олексій Безпальцев
14:54
Папа Римський
Папа Римський у різдвяному посланні закликав Україну та РФ до переговорів
Більше новин