Зґвалтування в Парижі, прокляття на Бора-Бора і 50 відтінків спортивного мазохізму – 5 книг, які не відпустять до останньої сторінки
Книжки у цій добірці, з одного боку, цілком сучасне чтиво, яке варто вподобати серед інших творів сучасної літератури. З іншого боку, психологічна драма, авантюрний нонфікшн і навіть роман-квест – це насправді набагато глибші, повчальні та драматичні історії, які не тільки розважать, а й підкажуть вихід з критичної ситуації
Сара Джіо. Бунгало. – Х.: Віват, 2021
…Попри те, що надворі 1942 рік, доля героїні цього роману чітко окреслена — вона заручена з хлопцем й упевнена, що буде щасливою. Але за кілька тижнів до весілля дівчина вирішує разом зі своєю подругою дитинства податися на фронт медсестрою. Там, на Бора-Бора, вона зустрічає солдат, і їхня дружба переростає в справжнє кохання. Також тут є покинуте бунгало, де колись творив один відомий митець і яке тубільці вважали за прокляте місце. “— Тоді біжи на цей пляж, — кивнула на море я. — Звідси менше кілометра до бунгало, маленької хатинки в гущавині. Двері замкнені, а ключ лежить у книжці під сходинкою. Ніхто на базі не знає про хатинку. Ти будеш у безпеці. Очі Атеї стали ще більші. — Майстровий дім? Я похитала головою: — Не розумію, що ти кажеш. — Ну, художник. Там ніхто не йти. Тіта казати, він прокляти. — Проклятий?— Так. — А ти віриш, що він проклятий? Атея знизала плечима. — Може. Але якщо треба, я йти туди”.
Саме у цьому “проклятому” бунгало закохані створюють власний маленький світ посеред кривавих баталій. Але війна закінчиться, і їм доведеться повернутися до колишнього життя й зробити вибір — якщо їм ніщо не завадить бути разом. І вже зовсім через багато героїні надходить лист від незнайомки, який повертає її в ті часи. Та чи матиме ця історія щасливий кінець?
Ірина Жураковська. Твоя М. – Чернівці: Видавництво 21, 2021
Пошукам дороги до себе, справжньої, присвячений цей роман, що цілком надається до екранізації. Навіть розділи у ньому подані як готові сценарії життя героїнь, розбиті на часові проміжки – від початку двотисячних до майже нашого сьогодення – протягом яких твориться сучасна історія (Помаранчева революція, Майдан), формуються характери і розбиваються серця. За сюжетом, дві дівчини – вінницька офіціантка Марина і німкеня Марія, яка більш за все любить науку і грати на скрипці – змушені тікати з дому до Парижа, де судилося здійснитися усім їхнім мріям? Утім, чи здійснилося? Долі в дівчат нібито різні, але спільного більше. Одна “за все життя могла на пальцях перелічити новорічні ночі, коли не плакала”, другій, щоправда, пощастило більше, адже німкеня, але жорстокі правила життя ніхто ніде не відміняв: вони єдині для всіх – від Вінниці до Парижу. Тож сексуальне насильство, психологічні травми, любовні страждання, розчарування в ближніх і коханих – ось те, що, здавалося, об’єднує героїнь, але разом із тим обидві дуже схожі між собою також у прагненні не спинятися на шляху до щастя. Їхні шляхи ось-ось перетнуться, адже, навіть після повернення додому, де Марина стає лікаркою і успішною менеджеркою, а Марія одружується і народжує дитину – обидві знову і знову опиняються в Парижі, втрачаючи все і знову відроджуючись до життя і кохання. Утім, хіба навіть можлива зустріч щось змінить в їхньому рішенні бути, нарешті, самою собою?
Мона Кастен. Врятуй мене. – К.: Book Chef, 2021
За сюжетом цього психологічного роману, головна героїня – сумлінна дівчина, яка все життя старанно вчилася і брала участь у всіляких шкільних заходах, щоб зарекомендувати себе і в подальшому вступити в Оксфорд. Зараз вона - старшокласниця-стипендіатка в престижній школі, де навчаються діти з найбагатших сімей Великобританії. Натомість головний герой - розпещений син багатих батьків, який вважає, що все в житті продається і купується. Весь його вільний час займають вечірки, алкоголь, дівчата, наркотики, але аж ніяк не навчання. Він знає, що після школи піде до Оксфорду, тому що саме там здобували освіту попередні покоління його родини. Однак сам молодик зовсім не прагне стати студентом престижного університету. Він просто пливе за течією, марнує час на розваги. Він ніколи не замислювався над тим, чого ж хоче - аж до того моменту, коли в його житті з'явилася ця дивна дівчина, якій немає ні в одній соцмережі. Після того як герої все-таки помічають один одного в школі починає відбуватися щось неймовірне
Сергій Щербаков. Ніщо не істина: стисла історія людської дурості. – Х.: Фабула, 2021
Автор цієї книжки, використовуючи метод «від зворотного», по суті, перевертає все з ніг на голову – щоби читач, за традицією, повстав з канапи, вигукнувши класичне: “Тварюка я тремтячи чи право маю?” Насамперед – право дізнатися хоч один інакший варіант “правди”, яка існує у нашій Матриці. Так, автор з’ясовує, чому корупцію потрібно заохочувати, а власну дружину — підштовхувати до зради., яка це дурня — подорожувати, займатися аматорським спортом (пропонуючи 50 відтінків спортивного мазохізму) і ходити на вибори. чому бізнесменам у жодному разі не треба витрачати час на нетворкінг або створювати особистий бренд, і навіщо виправдовувати брехню як життєву стратегію, кладучи вінок на могилу статистики разом з її методологією. «Якщо раптом ви молода мама, топменеджер, TikTok-блогер або будь-який інший типаж надмірно зайнятої людини, що навіть вітер пускає за розкладом, - уточнює автор. - то ось вам стислий переказ книжки: жодної остаточної правди не існує і не з’явиться, а все, у чому ви на 100 % упевнені сьогодні, зі стовідсотковою гарантією втратить актуальність, зміниться до непізнаваності або відімре — варто лише почекати. Краще кажучи — "ніщо не істина".
Улісс Мур. Первинний ключ. – Х.: АССА, 2021
Чергова історія з популярної серії про друзів, які подорожують у часі — це книга-квест, читаючи яку ви розгадуєте таємниці та загадки разом із героями. Тож Улісс Мур живий і завжди був на віллі Арго, перед очима учасників цієї історії Джейсона, Джулії та Ріка. Але тепер нашим героям доведеться зіткнутися з іншою проблемою. Річ у тому, що після подорожі на “Метіді”, Джейсон і Джулія потрапляють у пастку в Середньовіччі, де їм доведеться за будь-яку ціну знайти Первинний Ключ, адже він єдиний зможе повернути близнюків додому... “Чоловік почекав, поки знову залишиться на самоті, потім загасив усі свічки, окрім останньої. – починається цей захоплюючий квест. - Він засунув руку під один із гобеленів на стіні, обачливо, аби не спрацювали численні захисні механізми, намацав потаємну схованку і вийняв звідти дерев'яну скриньку, прикрашену золотою інкрустацією. Обережно відкрив Усередині зберігалися ключі з головками у формі тварин. Чоловік уважно подивився вміст скриньки й аж підскочив від несподіванки: не вистачало чотирьох ключів: з алігатором, ібісом, левом і дикобразом. - Як таке могло трапитися? - питав сам себе, порпаючись у скриньці. Так і не знайшовши відповіді, загасив останню свічку і зник у темряві”.
- Актуальне
- Важливе