"Знайшли точки дотику з урядом": посол у Польщі Зварич про блокування кордону
Посол України в Польщі Василь Зварич заявив про "точки дотику та компроміси" з польським урядом щодо ситуації з блокуванням кордону для українських перевізників
Про це Зварич сказав у коментарі Укрінформу.
"Ми робимо все можливе, щоб цей протест швидше припинився, щоб рух на кордоні був розблокований. Ми продовжуємо переговори з польським урядом, знайшли певні точки дотику й компроміси. І дуже сподіваємося, що для протестувальників цих пропозицій, які ми разом з польським урядом напрацювали, буде достатньо, аби припинити протест", - заявив Зварич.
Читайте також. Блокада українсько-польського кордону: як розвивається ситуація, нові учасники та можливі наслідки
Дипломат наголосив, що протест завдає збитків не лише економіці Україна, але й бізнесу Польщі та інших країн, а також висловив переконання, що "немає жодних підстав, аби акції з обмеженням руху на кордоні тривали".
"Ми можемо всі питання, які турбують польських протестувальників, вирішувати за столом переговорів. Але хочемо бачити добру волю і з їхнього боку, щоб питання врегулювати, а не ще більше загострювати", - сказав Зварич.
Посол зазначив, що вимоги щодо дозволів на міжнародні вантажні перевезення не є питаннями, які треба вирішувати зараз, оскільки це є компетенцією ЄС і підлягає обговоренню з Брюсселем.
"Але поки триває російська агресія, ми не можемо самі собі повернути ці дозволи, оскільки це ще більше вдарить по економіці України. А в умовах війни надходження до бюджету є вкрай необхідним для зміцнення обороноздатності Української держави", - сказав Зварич.
Читайте також. Княжицький про прикордонну кризу: Наші уряди мало зробили для її вирішення
Дипломат висловив сподівання, що протестувальники з розумінням поставляться до напрацьованих разом із польським урядом рішень.
"Потрібно розблоковувати кордон і сідати домовлятися, оскільки іншого шляху немає", - сказав Зварич.
Страйки на кордоні між Польщею та Україною: що відомо
6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. У Мінінфраструктури заявили, що польські перевізники не передали Києву жодних офіційних вимог.
7 листопада польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажного автотранспорту на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною.
9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим.
15 листопада відбулися тристоронні перемовини з Польщею та Єврокомісією щодо розблокування пунктів пропуску, однак вони не принесли результатів. Натомість стало відомо, що Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання з блокуванням перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
16 листопада словацькі перевізники провели попереджувальну акцію і на годину заблокували перетин кордону українським колегам, приєднавшись до аналогічної польської блокади. Перевізники заявили, що чекатимуть на реакцію упродовж семи днів, а в разі її відсутності погрожують повністю перекрити пункт пропуску "Вишнє Німецьке - Ужгород".
Згодом польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.
Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг перевізників.
- Актуальне
- Важливе