Зустріч Путіна з Меркель: Кремль заявив про порушення Україною "Мінська", ФРН - про необхідність транзиту газу через Україну після 2024 року
20 серпня на зустрічі з Володимиром Путіним канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорила необхідність продовження транзиту газу через Україну після закінчення чинного контракту з "Газпромом" у 2025 році
Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на пресконференцію за підсумками зустрічі канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента РФ Володимира Путіна.
Кремлівський очільник Володимир Путін звинуватив Україну в ухваленні законів, які нібито суперечать мінським угодам щодо врегулювання ситуації на Донбасі. За його словами, Україна нібито відмовилася від вирішення конфлікту.
Водночас він похвалив Ангелу Меркель за вклад у вирішення конфлікту.
"Ми всі разом шукали можливості повернути мир на Донбас - домогтися цього поки, на жаль, не вдається. Сьогодні з російської та німецької сторони були висловлені серйозна стурбованість зростанням напруженості на лінії зіткнення. Ми обговорювали цю тему і, сподіваюся, обговорення буде продовжено в найближчий час", - сказав Путін.
"Не може не турбувати і те, що в Україні було прийнято цілу низку законів і підзаконних актів, за своєю суттю суперечать мінським угодам. Складається враження, що керівництво цієї країни вирішило в принципі відмовитися від мирного вирішення цієї ситуації. І в цьому зв'язку ще раз просимо федерального канцлера з урахуванням майбутнього візиту до Києва і вплинути на українську сторону в плані виконання всіх раніше взятих на себе зобов'язань", - додав Путін.
При цьому він не уточнив, які саме закони він мав на увазі.
Читайте також: Путін порівняв Україну з нацистською Німеччиною через законопроєкт Зеленського про корінні народи
"Я запевнив, що ми повністю виконаємо всі зобов'язання по транзитному договором навіть після відходу Меркель з поста канцлера", - відповів він на питання журналіста. За його словами,"Північний потік-2" - це не політичний процес.
"Він на 2 тисячі км коротше, ніж український транзит, і цей більш екологічно чистий проект в п'ять разів скорочує викиди в атмосферу. І це набагато дешевше, ніж через Україну. Але ми готові і після 2024 року транзитувати газ через Україну, але повинні зрозуміти , на який термін і в якому обсязі, а для цього повинні зрозуміти від європейських партнерів, скільки вони готові закуповувати. а з урахуванням зеленої порядку, яка здійснюється в Європі, - чи будуть у нас закуповувати газ і скільки. у будь-якому випадку, це питання комерційного характеру, враховуючи технічний стан ", - додав Путін.
Читайте також: Зеленський "не знав" про те, що Меркель зустрінеться з Путіним перед візитом в Україну
Вона додала, що Ґеорґ Вальдерзеє, якого 18 серпня уряд Німеччини призначив спеціальним представником з питань транзиту газу через Україну, сприятиме розвитку переговорів між сторонами щодо продовження контрактів на поставки газу через Україну, а також скеровуватиме процес переговорів.
- Актуальне
- Важливе