Звільнення Коболєва: члени Наглядової ради Нафтогазу подають у відставку
У п'ятницю, 30 квітня, відбулося позачергове засідання Наглядової ради НАК "Нафтогаз України"
Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу.
"Сьогодні всі члени наглядової ради, які були присутні під час позачергового засідання, подають Компанії письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень як членів наглядової ради", - йдеться у повідомленні.
Припинення повноважень членів наглядової ради набуде чинності 14 травня 2021 року.
Читайте також: Імовірно Коболєва звільнили з Нафтогазу, бо хтось хоче освоїти $2 млрд на балансі компанії, – Фурса
"Наглядова рада зібралася для проведення позачергового засідання як тільки її повноваження були поновлені для того, щоб забезпечити безперервність належного корпоративного врядування Компанії. Ми провели зустріч з новопризначеним керівником та членами правління. Останні висловили свою занепокоєність стосовно можливості виконувати свої повноваження надалі. Наглядова рада скористається наступними двома тижнями з часу подання повідомлень про припинення повноважень для надання підтримки Компанії, наскільки це можливо, і щоб забезпечити належну передачу повноважень, та поінформує акціонера щодо деталей на початку наступного тижня", - зазначили у наглядовій раді.
Читайте також. "Хрест на корпоративній реформі": Коболєв назвав своє звільнення нелегітимним, в уряді відповіли
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року.
- На місце Коболєва уряд призначив Юрія Вітренка.
- Разом зі звільнення Коболєва було звільнено Наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
- Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
- Після звільнення Коболєва Наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на 4 незалежних членів ради.
- Коболєв має намір оскаржити постанову Кабміну щодо звільнення з Нафтогазу.
- Держдеп США назвав повагу до корпоративного управління і прозорості при призначенні персоналу енергетичного сектору ключовим фактором підтримки довіри до України, а посли G7 заявили про неприпустимість політичного втручання в управління державними підприємствами.
- ЄС, ЄБРР, Світовий банк та інші кредитори заявили, що сподіваються побачити підтвердження владою України прихильності курсу на реформи.
- Актуальне
- Важливе