12 фактів з життя «народного мера» Слов'янська Пономарьова
Досьє самозванця
1. Перш ніж стати самопроголошеним «народним мером» Слов'янська, В'ячеслав Пономарьов у прямому сенсі варив мило - працював на невеликому миловарному заводі. «Він нас шокував і здивував. Він виявився революціонером у душі», - говорить про Пономарьова співвласник заводу Іван Дегтяр, який в свій час і запросив його в компанію.
До миловарні самопроголошений мер Слов'янська керував шевською фабрикою, займався постачанням військовому шпиталю, а ще раніше постачав в Україну авто з російського заводу, часто особисто переганяючи їх для перепродажу.
2. Присутність жовтого метала в роті і відсутність декількох пальців на лівій руці наводить на думку про кримінально-табірне минуле «народного мера». Герой повісті М. Булгакова «Собаче серце» Поліграф Шариков казав: «Ранение я получил на Деникинских фронтах». Пономарьов же стверджує, що служив в Радянській армії, потім у Військово-морському флоті, брав участь у «спеціальних операціях», хоча не говорить, в яких саме. Звільнився в 1992 році.
У Пономарьова 26-ти річний син. «Народному меру» 2 травня виповниться 49 років. Він офіційно розлучився з дружиною ще у 1995 році. З тих пір не одружувався, подруг не має. Живе з матір'ю. Шість років прожив у Києві, де працював на будівництві. Три роки тому повернувся назад до Слов'янська.
3. За непідтвердженою інформацією «призначений народом» «мер» є громадянином Російської Федерації і з 2009 року перебуває у всеросійському розшуку. Він нібито скоїв злочин в російському місті Еліста (республіка Калмикія) ще 5 років тому.
4. Глава сепаратистів Слов'янська був довіреною особою кандидата у депутати Верховної Ради Святослава Ципіна, який балотувався по 47-му округу від Партії Зелених. 19 грудня 2012 Ципіна затримали співробітники УБОЗ. Його підозрювали у викраденні людини та здирництві 500 тисяч грн.
5. Помічницею Пономарьова стала Стелла Хорошева, яка прожила останні 10 років в Італії, де працювала доглядальницею у престарілих людей. За одного зі стариганів вона вийшла заміж. Приєднання Криму до Росії надихнуло Хорошеву і вона приїхала на батьківщину до Слов'янська, щоб взяти участь в антизахідних і проросійських акціях.
6. Попередній мер Слов'янська Неля Штепа, яка відома тим, що слів не добирає, після розмови з Пономарьовим утримується під озброєною охороною в невідомому місці. «У нас відбувся невеликий конфлікт, вона вела себе некоректно», - говорить «народний» мер про законно обраного мера.
7. Пономарьов заявляє, що він виступає за незалежну Донецьку республіку і вже попросив Путіна ввести на її територію російські війська. Він називає себе антифашистом і заявляє, що в коаліційному уряді у Києві домінують «нацисти» і «гомосексуалісти». Закликав жителів Слов'янська ставитися з підозрою до тих, хто говорить українською. Пономарьов також пообіцяв, що в місцевих ЗМІ опублікують телефонний номер для повідомлень про «підозрілих осіб».
8. За вказівкою Пономарьова у Слов'янську почалися погроми ромів. Збройні сепаратисти вламуються до будинків ромів, б'ють і грабують їх незалежно від статі і віку. Зокрема, були побиті кілька жінок і дітей. За словами очевидців, озброєні люди виносять майно громадян до вантажівок і вивозять.
Пономарьов заявив про заборону у Слов'янську наступних політичних сил - «УДАРа», «Свободи», «Батьківщини» - і агітації за них.
9. У ніч на 20 квітня сепаратисти за вказівкою «мера» затримали американського журналіста Симона Островського. Журналіст розповів, що у викрадачів була його фотографія і шукали вони його навмисно. За словами самого Островського, люди, що захопили його у полон, спочатку його «трохи побили», а потім зв'язали руки і зав'язали очі. «Народний мер» заявив, що у Островського подвійне громадянство США та Ізраїлю, і він проводить «шпигунську діяльність». Островський був звільнений після втручання ОБСЄ та представників Держдепу США.
10. Службою безпеки України встановлено причетність до вбивства депутата Горлівської міської ради Володимира Рибака російського диверсанта, полковника ГРУ Ігоря Стрєлкова. За вказівкою Стрєлкова Рибак був викрадений і доставлений в штаб сепаратистів у Слов'янськ, де полковник ГРУ з ним особисто «поспілкувався». Встановлено також, що 20 квітня Стрєлков дав вказівку самопроголошеному меру Слов'янська В'ячеславу Пономарьову вивезти зі штабу тіло вбитого Рибака, що той і зробив. Тіло Володимира Рибака знайшли у річці зі слідами жахливих тортур.
11. «Народний мер» Слов'янська В'ячеслав Пономарьов 25 квітня повідомив, що прихильники федералізації зупинили на одному з блокпостів автобус місії ОБСЄ. Членів військової місії, що проходила під егідою ОБСЄ ополченці запідозрили у шпигунстві і затримали. Серед затриманих - три офіцери з Німеччини, один - з Польщі, один - зі Швеції, один - з Чехії та один - з Данії, а також цивільний перекладач з Німеччини. «Ми діяли виключно в рамках Віденського договору. Він складається з численних розділів, де описано все, що ми можемо робити. І ми повністю дотримуємося його. Ми - дипломати у військовій формі», - заявили представники місії. Місія досі тримається в заручниках.
12. Самопроголошений мер Слов'янська В'ячеслав Пономарьов заявив, що викрадення людей - помста за затримання «товарищів» - сепаратистів. На сьогодні відомо про те, що в заручниках у терористів знаходиться, як мінімум два начальника міліції - міськуправління Краматорська та лінійного відділу станції «Слов'янськ», як мінімум три журналіста, громадські активісти та кілька депутатів міськради Слов'янська. Наразі у Слов'янську за даними СБУ терористи утримують 40 заручників.
- Актуальне
- Важливе