Для чого насправді мандат Сергію Алєксєєву
Криза представницької демократії в Україні стала причиною того, що до органів влади все частіше пробираються шахраї та аферисти. Попри все, народний депутат, який ухиляється від сплати податків і підозрюється у фінансуванні тероризму, й досі дивує начебто звиклих до корупції та безчинств громадян
То ж чому нечисті на руку чиновники продовжують рватись до влади і що ховають вони за мандатами?
Кореспонденти розповсюдили в мережі аудіо-запис переговорів людини з голосом, схожим на голос народного обранця з помічницею.
Схоже на те, що за кілька останніх років Марина Дідиченко стала наче кишеньковим суддею нинішнього народного депутата. Справи, які слухала ця слуга Феміди, завжди завершувались на користь Сергія Алєксєєва і його юристів. Зокрема, майже з десяток позитивних рішень було винесено нею на користь ПАТ “Укрсоцбанк”, інтереси якого в суді представляли юристи фірми Алєксєєва.
Парламентарій Сергій Алєксєєв “пригодував” силу силенну суддів господарських судів усіх рівнів. У його помічниках числиться, наприклад, такий собі Антон Едуардович Шевченко.
Він — син судді апеляційного господарського суду м.Києва Едуарда Шевченка, того самого, котрий “подарував” Януковичу Межигір'я. — активна ссилка) Цих вершителів правосуддя люстрація не торкнулася. І приховувати свій розкішний спосіб життя вони навіть не збираються. Так, і Інтернеті можна знайти дані, що вищезгадана суддя Марина Дідиченко, при невеликій українській зарплаті володіє цілим автопарком коштовних автомобілів та квартирою в престижному районі столиці, на Оболонських липках, вартістю півмільйона доларів.
Чимало брудних грошей, що стікалися до кишень Сергія Алєксєєва, були переведені у готівку через структури того ж таки сумно відомого “Укрсоцбанку/UniСredit”. Це саме його центральні офіси у Києві кілька місяців тому обшукували органи Головного слідчого Управління СБУ. Причина — перевірка рахунків, котрі могли бути пов'язані з фінансуванням тероризму. Як відомо, режим Януковича і створені ним маріонеткові олігархи з наміром реваншу й досі продовжують активно фінансувати бойовиків на Сході нашої країни. Незважаючи на втечу з України, вони, як і раніше, намагаються вивести закордон вкрадені гроші, використовуючи при цьому корумповані зв'язки в недоброчесних банках.
Взаємини Сергія Алєксєєва з “УкрсоцБанком/UniCredit” вибудувалися доволі просто. Заснована ним ще у 2005-му компанія “Алєксєєв, Боярчуков і партнери” уже не перший рік надає юридичну підтримку цій фінансовій установі. Екс-голову правління “УкрсоцБанку/UniCredit” Бориса Тімонькіна, котрий займався відмиванням грошей і втік з країни після повалення режиму Януковича, а цього літа був затриманий в Німеччині, називають співорганізатором і учасником злочинного угруповання Сергія Курченка. Свого часу він обіймав посаду замголови наглядової ради компанії одіозного молодого олігарха “ВЕТЕК”. А в політичних колах “Партії регіонів” був знаний просто як “смотрящий” за фінансами “Сім'ї”.
Між тим, на своєму офіційному сайті компанія «Алексєєв, Боярчуков і партнери» називає себе провідною юридичною фірмою, і хизується блискучою практикою представництва інтересів клієнтів у сфері банкрутства та реструктуризації заборгованості, корпоративного управління, судового і арбітражного вирішення спорів.
Насправді ж, за даними видання “Обозреватель”, ця юридична контора Сергія Алєксєєва в період з 2011-го по 2015-й роки була відома зовсім іншими — сумнівними послугами з оптимізації податків. Так, журналісти з’ясували, що завдяки компанії «Алексєєв, Боярчуков і партнери» ПАТ “УкрсоцБанком/UniCredit” вдалося ухилитися від сплати на майже 250 мільйонів гривень. ПАТ «Банк Форум» - приховав понад 35 мільйонів гривень. В цілому, за рахунок менших компаній, було ухилено від сплати податків на майже 318 мільйонів гривень. Кошти відправлялися на спеціальні «податкові майданчики», створені за злочинного режиму Януковича спеціально з метою відмивання.
Зараз слідство встановлює, чи справді менеджери “УкрсоцБанку/UniCredit” та група їхньої юридичної підтримки “Алєксєєв, Боярчуков і партнери” були замішані у переказах грошей на фіктивні підприємства з метою переведення їх у готівку, тобто, ухиленні від сплати податкових зборів.
Варто зауважити, відмиванням грошей ТОВ “Юридична компанія “Алєксєєв, Боярчуков і партнери” через “УкрсоцБанк/UniCredit” могли займатися і після Революції гідності і зміни влади в Україні. Принаймні, на це опосередковано вказують дані ЄДР. Як стало відомо, торік у серпні місцем реєстрації фірми став уже не Київ, а Вінниця, при цьому змінилася і назва компанії. Крім того, імовірно саме для переведення коштів “УкрсоцБанку/UniCredit” у готівку, було відкрито 11 нових товариств з обмеженою відповідальністю.
Попри все, наприкінці минулого року Сергій Алєксєєв залишив компанію у зв'язку з обранням народним депутатом України VIII скликання, віддавши управління своєму партнеру Сергію Боярчукову. А перед самими виборами 2014-го року він взагалі, як то кажуть, спробував “умити руки” - вийшов зі складу засновників і керівників. Однак, минуле перекреслити не так вже й просто — фінансова документація красномовніша за будь-які номінальні зміни.
За декотрими даними, “Алєксєєв, Боярчуков і партнери” не сплачували податки до бюджету України, щонайменше, 4 роки, “наваривши” при цьому майже 53 мільйони гривень. А сам Сергій Алєксєєв, вже будучи народним депутатом України, отримав понад 3 мільйони гривень дивідендів. В декларації про доходи вже за 2014-й рік він вказав аж 20 мільйонів гривень прибутків у якості дивідендів.
Як не крути — виникає питання, звідкіля такі надходження у заступника голови парламентського Комітету з питань правової політики і правосуддя? Крім того, варто зауважити, майже за рік законотворчої активності цей народний обранець не склав і не подав жодного депутатського запиту. Чи не прийшов він до парламенту винятково заради власних інтересів?
Шахрайства, фінансові махінації, корупція і тіньові домовленості. Хіба для цього ми обираємо Верховну Раду? Революція гідності давала нам надзвичайні сподівання на перезавантаження влади і появу у ній чесних патріотів. Однак, все вказує на те, що чиновники й досі часто йдуть до влади саме за депутатським імунітетом — аби не відповідати за скоєне перед правосуддям.
- Актуальне
- Важливе