Поланскі, Альмодовар та Муратова. Чому варто відвідати Одеський кінофестиваль

Дар'я Тарасова
29 червня, 2016 середа
13:10

Вже всьоме українська Мекка кіно збере режисерів, сценаристів, продюсерів, знавців та просто любителів кіномистецтва з усього світу на півдні України

Зміст

100 фільмів від режисерів з усього світу, спеціальні події, зіркові гості, кіноринок та опен-ейр покази. З 15 до 23 липня в Одесі відбудеться 7-й Міжнародний кінофестиваль.

Менше ніж за 10 років кіноподія здобула популярність та повагу серед кінематографістів з різних країн. Місто, де свого часу Йосип Тимченко винайшов перший кіноапарат, а Сергій Ейзенштейн, Олександр Довженко та Дзиґа Вертов знімали свої легендарні фільми, з року в рік збирає на фестивалі все більше любителів кіно.

Цього року організатори ОМКФ планують побити попередній рекорд у 120 тис. відвідувачів. І така кількість гостей не дивує, адже наймасштабніша кіноподія України готує цікаву та насичену програму.

Що робити під час міжнародного кінофестивалю в Одесі

Зрозуміло, що робити в Одесі можна що завгодно. Однак, окрім моря, красивої архітектури та прогулянок визначними місцями, ОМКФ пропонує цікаву програму. 


Що дивитись. Конкурсні та позаконкурсні програми


З 606 заявлених на участь в конкурсних програмах фільмів із 75 країн світу комісія відібрала 12 картин, які змагатимуться за головну нагороду Міжнародного конкурсу. Це фільми з Греції, Франції, Бразилії, Португалії, Німеччини, Росії, Грузії, Лівану, Великої Британії тощо.

До міжнародної програми увійшли найсвіжіші фільми напрямку "арт-мейнстрім". Вони доступні широкому колу глядачів та мають безсумнівну художню якість.

Кадр з фільму "Доньки дансингу"

"Вітання з Фукусіми", реж. Доріс Деррі (Німеччина)
"Гніздо горлиці", реж. Тарас Ткаченко (Україна, Італія)
"Доньки дансингу", реж. Аґнєшка Смочинська (Польща)
"Дуже великий фільм", реж. Мір-Жан Бу Шаая (Ліван, Катар)
"Засмага", реж. Аргіріс Пападімітропулос (Греція)
"Людожери", реж. Леа Фенер (Франція)
"Місто, де я дорослішаю", реж. Марілія Роша (Бразилія, Португалія)
"Метаморфозис", реж. Сергій Тарамаєв, Люба Львова (Росія)
"Незаконні" реж. Адріан Сітару (Франція, Польща, Румунія)
"Смерть від смерті", реж. Ксав'є Серон (Франція, Бельгія)
"Хто палає, палає, палає…" реж. Чанія Баттон (Велика Британія)
"Чужий дім" реж. Русудан Ґлурджідзе (Грузія, Іспанія, Росія, Хорватія)

Оцінюватиме фільми міжнародної програми журі, яке очолить Крістофер Гемптон, автор сценаріїв до фільмів "Небезпечні зв'язки", "Повне затемнення" з Леонардо ДіКапріо та "Небезпечний метод". 

Окрім нього, в журі будуть Реббека О’Браєн, Алекс Росс Перрі, Уберто Пазоліні та українсько-німецька режисерка Єва Нейман.

У Національній конкурсній програмі заявлено 5 повнометражних і 20 короткометражних фільмів, а одна українська картина візьме участь одночасно в Національному та Міжнародному конкурсах - "Гніздо горлиці".

Кадр з фільму "Гніздо горлиці"

Повнометражна програма:

"Гніздо горлиці" Тараса Ткаченка
"Блакитна сукня" Ігоря Минаєва
"Моя бабуся Фанні Каплан" Олени Дем'яненко
"Varta 1, Львів, Україна" Юрія Грицини
"Холодний Яр" Аліни Горлової

У короткометражній секції можна буде побачити:

"24" Станіслава Бітюцького
"Повернись" Андрія Кириллова
"Кров" Валерії Сочивець
"Згущонка" Катерини Горностай
"Роса" Івана Косенка
"Дідочок" Володимира Тихого
"Дім" Ірини Цілик
"У Манчестері падав дощ" Антоніо Лукича та Валерії Хальченко
"Спогади мертвої людини" Миколи Засєєва
"Одного разу в Одесі" Владека Занковскі
"Люди, які прийшли до влади" Олексія Радинського і Томаса Рафи
"Рожева карта" Ель Павулеско
"Без тебе" Нарімана Алієва
"Після усіх зіткнень" Юрія Хусточки і Микити Кравцова
"Reve ta stohne on tour" Наді Парфан
"70 вулиць" Макса Лижова
"Чорногора" Тараса Дроня
"Зустріч" Жанни Озірної
"Панорама" Юрія Шилова
"Уроки музики" Ігоря Малахова

Судити українські фільми буде професійне журі, до складу якого увійшли Валентин Васянович, ізраїльська актриса Шані Кляйн, російський режисер Михайло Сегал і заступник директора кінофестивалю у Софії Міра Сталева.

У конкурсі європейських документальних фільмів покажуть:

"Земля просвітлених", реж. П'єтер-Жан де Пю (Бельгія, Ірландія, Нідерланди, Німеччина, Афганістан)
"Мій друг Борис Нємцов", реж. Зося Родкевич (Естонія, Росія)
"Олег і рідкісні види мистецтва", реж. Андрес Дюке (Іспанія)
"У Каліфорнії", реж. Шарль Редон (Франція)
"Холодний яр. Інтро", реж. Аліна Горлова (Україна)
"Я не перетинав кордон: кордон перетнув мене", реж. Тома Чагелішвілі (Грузія, Німеччина).


Кінородзинки ОМКФ: Переможці Канн, Берлінале та інші шедеври


Не лише конкурсні програми можуть похизуватися гарними фільмами. Не менше приємних сюрпризів підготувала і програма "Фестиваль фестивалів". Ця спеціальна подія є справжньою знахідкою для всіх кіноманів, адже покаже українському глядачу нові шедеври 2016 року.

На 7-му ОМКФ в цій програмі представлять такі сучасні шедеври:

Володар "Золотої пальмової гілки" Каннського кінофестивалю-2016 - фільм Кена Лоуча "Я, Деніел Блейк". Картина розповідає про боротьбу "маленької людини" з системою. Потребуючи державної допомоги після інфаркту, 59-річний Деніел стикається з байдужістю і жорстокістю бюрократичної машини. 

Кадр з фільму "Я, Деніел Блейк"

Володар "Золотого ведмедя" 66-го Берлінале - фільм Джанфранко Розі "Море у вогні". Картина показує життя на маленькому італійському острові Лампедуза. Цей острів – найближчий європейський берег для мігрантів, що знаходиться у 113 км від Тунісу. Саме він стає найпершим місцем, якого дістаються біженці, прямуючи до Італії. На цьому острові давно розташувався табір мігрантів, а сама Лампедуза стала своєрідним уособленням всієї міграційної кризи.

Кадр з фільму "Море у вогні"

Окрім цього, у програмі "Фестиваль фестивалів" покажуть "Франкофонію" Олександра Сокурова (дві нагороди Венеціанського фестивалю), "Клан" Пабло Траперо, "Перехрестя 48" Уді Алоні, "Кайлі Блюз" Гань Бі та документальна картина "Українські шерифи" Романа Бондарчука.

Ще одна позаконкурсна програма ОМКФ – "Турецький фокус". До неї увійшли картини як молодих режисерів, так і вже визнаних майстрів турецького кіно.

У "Турецькому фокусі" представлять:
 
Фільм "Альбом" Мехмета Кан Мертоглу про бездітне подружжя, яке вирішило всиновити дитину і через суспільні упередження має імітувати, що дитина їм рідна. 
 
Драма Толга Карачеліка "Плющ" розповідає про долю екіпажу однойменного суховантажу та складні людські стосунки.

Картина режисера Мустафи Кари "Холод Каландара" – це історія жителя гірського села поблизу Чорного моря. 

Фільм "Сон Метелика" Йилмаза Ердогана, події якого відбуваються в шахтарському містечку в 1941 році, де два молодих поета в перервах між важкою роботою намагаються відродити любов до віршів серед місцевих жителів. 

"Надія" Йилмаза Гюнея оповідає про бідного водія фаетона, який після низки несправедливих інцидентів пускається на пошуки міфічного скарбу в надії виправити своє фінансове становище і прогодувати сім'ю. 

Почесним гостем ОМКФ цього року стане німецький режисер Крістіан Петцольд, який особисто представить свою ретроспективу та проведе майстер-клас.

У ретроспективу Крістіана Петцольда на 7-му Одеському кінофестивалі увійдуть 4 найкращі роботи.

Трилер "Єлла" розповідає історію жінки Єлли, яка намагається почати нове життя в іншому місті, після важкого розлучення та інших складнощів. І коли, здавалося б, все налагоджується, в її житті з'являється привид з минулого - колишній чоловік Бен. 

Фільм "Єрихов" – це класичний любовний трикутника між Томасом, Алі і його красивою дружиною Лаурою. 

"Барбара" – це оповідання про втечу в пошуках свого дому, в центрі якого опиняється красива дівчина, яка намагається виїхати з НДР. За це її висилають у провінцію, де вона під наглядом спецслужб працює в госпіталі. Поки її наречений з Заходу готує втечу, вона закохується в свого колегу доктора.  

Картина "Фенікс" зосереджується на історії жінки, яка зіткнулася з тоталітарним режимом. Під час війни Неллі вижила в концтаборі, але її обличчя було сильно спотворене. Після пластичної операції вона повертається до чоловіка Йоханес, який не визнає її. Ситуація стає ще більш абсурдною і драматичною, коли Йоханес просить Неллі підіграти йому і зобразити його покійну, як йому здається, дружину для того, щоб отримати її спадщину. 

5 знакових фільмів за творами Вільяма Шекспіра

Ретроспектива Shakespeare on Film присвячена 400-літтю від дня смерті великого драматурга. На ОМКФ покажуть:

"Гамлет" Лоуренса Олів’є (1948), "Ромео і Джульєтта" Франко Дзефіреллі (1968), "Макбет" Романа Поланскі (1971), "Книги Просперо" Пітера Грінуея (1991), "Король Лір" Пітера Брука (1971).

Українська ретроспектива "Межі свободи: незалежність по обидва боки екрану"

До 25-річчя незалежності України на Одеському кінофестивалі покажуть добірку, до якої увійшли рідкісні і забуті українські стрічки ранніх 90-х. У цих фільмах показана Україна того часу очима пересічного українця, а не офіційна позиція.

Глядачам покажуть 5 фільмів: "Вперед, за скарбами гетьмана" Вадима Кастеллі, "Розпад" Михайла Бєлікова, "Цвітіння кульбаби" Олександра Ігнатуши, "Чутливий міліціонер" Кіри Муратової, "Шамара" Наталі Андрєйченко. 

Позаконкурсна секція "Гала-прем'єри" представить шедеври Каннської конкурсної програми, серед яких "Джульєтта" Педро Альмодовара, фешн-хоррор "Неоновий демон" Ніколаса Віндінга Рефна та володар премії FIPRESCI "Тоні Ердманн" Марен Аде.

Кадр з фільму "Джульєтта"


Інші цікаві події фестивалю


7-й Одеський кінофестиваль готує також нову спецпрограму серіалів. Тут будуть показані найкращі світові серіали.

У другий день фестивалю на Потьомкінських сходах покажуть німий американський фільм "Шерлок Холмс" (1916) режисера Артура Бертелета. Картина майже сто років вважалася втраченою, але восени 2014-го в кіноархіві Французької синематеки виявили плівку з копією фільму.

Тут заплановані також кіноперформанси. Очікують на понад 15 тис. гостей. Пройдуть також ретроспективи, великий концерт німецького гурту "LU:V: lounging" та покажуть вісім анімаційних короткометражок.

Впродовж фестивалю діятиме Професійна секція, в рамках якої пройдуть презентації, панельні дискусії, круглі столи та пітчинги. Всі заходи секції розділять на два основних напрямки: локальний і міжнародний.

Локальний представлятиме доволі важливу платформу – кіноринок. Це єдиний в Україні професійний майданчик для спілкування дистриб'юторів, представників кінотеатрів, кіностудій та інших компаній, що надають послуги в сфері кіноіндустрії. Проходитиме він з 18 до 21 липня в Мегаплексі "Сінема Сіті".

На міжнародному напрямку зосередить увагу майданчик Film Industry office. Це платформа професійного спілкування для продюсерів, режисерів, представників державних кінофондів, інвесторів з України та інших країн.

Традиційно в його рамках пройдуть продюсерський пітчинг та презентація проектів work-in-progress. Місцем проведення стане арт-центр Віри Холодної на знаменитій Одеській кіностудії. 

Film Industry office діятиме з 19 до 22 липня, а 23 відбудеться Digital Media Day. Це конференція за участі цікавих спікерів з усього світу. Серед тем, зокрема, обговорюватиметься молоде кіно, джерела його фінансування, світові методи просування.


Мапа фестивалю. Де вполювати гарне кіно


Фестивальний палац (вул. Пантелеймонівська, 3) розташується в приміщенні Театру музичної комедії ім. М. Водяного. Фестивальний палац є місцем показів міжнародної конкурсної програми та Гала-прем'єр.

Другий за значенням фестивальний майданчик - кінотеатр "Родина" (вул. Мечнікова, 104). Тут пройдуть творчі зустрічі і майстер-класи в рамках Літньої кіношколи Одеського кінофестивалю, офіційні покази Українського національного конкурсу, ретроспективні програми.

Потьомкінські сходи – це місце, яке давно увійшло в історію світового кіно. Під час ОМКФ тут проходять грандіозні кінопокази просто неба. Традиційно в суботу, в другий день фестивалю, шедеври світового німого кіно демонструються на Потьомкінських сходах у супроводі симфонічного оркестру.

Кінотеатр на Ланжеронівському узвозі - основне місце проведення щовечірніх показів просто неба.

У мультиплексі "Сінема-Сіті" (Семафорний пров., 4) розташується кіноринок.

На території Одеської кіностудії розташований Арт-центр ім. Віри Холодної (Французький бульвар, 33). Тут проходитимуть заходи Професійної секції.

Коворкiнг "Terminal 42" (вул. Успенька, 44) стане місцем проведення Digital Media Day.


Де зупинитись


Протягом фестивалю, з 14 до 24 липня, на території Одеської кіностудії працюватиме наметове містечко Одеського міжнародного кінофестивалю. Розташується воно в 10 хвилинах від однієї з головних локацій – Фестивального палацу.

Вартість проживання, незалежно від кількості днів, складе 800 гривень з однієї людини. Організатори пропонують місце для намету, душ, біотуалети, цілодобову охорону, камеру схову тощо.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.74
    Купівля 41.74
    Продаж 42.28
  • EUR
    Купівля 43.54
    Продаж 44.24
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
23 грудня
16:24
отруєння діти
В Одеському районі через отруєння невідомою речовиною померли три дитини
16:23
Швейцарія
Швейцарія приєдналася до нового пакета санкцій ЄС проти Росії і Білорусі
16:20
Олександр Усик
"Слава Богу за все. Слава Україні": Усик звернувся до фанів після перемоги над Ф'юрі в реванші
16:10
Передавав ФСБ локації артилерії ЗСУ та гаубиць М777: охоронця з Херсонщини засудили до 15 років тюрми
16:02
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
В ОСУВ "Хортиця" спростували інформацію про оточення Сил оборони в Макарівці на Донеччині
16:00
OPINION
Трамп і Гренландія
15:59
Микола Тищенко
Інцидент з Тищенком та ексвійськовим у Дніпрі: нардеп не з'явився до суду
15:44
Росіянам фактично заблокували YouTube: трафік платформи впав до 20% від норми, - ЗМІ
15:42
Оновлено
Дональд Трамп
Прем'єр Гренландії відповів на заяву Трампа щодо намірів привласнити острів
15:29
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія зранку 23 грудня знову запустила по Україні дрони: на Київщині спрацювала ППО
15:22
Різдво
Наталка Діденко поділилася прогнозом погоди на Святвечір і Різдво
15:08
Оновлено
світло
В Україні 23 грудня запровадили аварійні відключення світла
15:06
Володимир Зеленський
The Washington Post: Зеленський поступово змінює позицію щодо переговорів про майбутнє України
14:53
Дональд Трамп
Трамп вважає, що "деякий час" варто не забороняти роботу TikTok у США
14:46
танк Leopard 1
Дві системи Patriot, 15 танків Leopard, 30 бронеавтомобілів MRAP: Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги
14:29
Оновлено
Суд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою підозрюваному у вбивстві підлітка на фунікулері
14:24
Володимир Зеленський
"Хоче допомогти РФ витіснити газ від США та інших партнерів з Європи": Зеленський про зустріч Фіцо з Путіним
14:20
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:11
банк Intesa
Найбільший італійський банк Intesa Sanpaolo припиняє приймання платежів у євро від російських банків, - ЗМІ
14:01
OPINION
Путін хоче довести самому собі, що не варто боятися Трампа
14:01
Зірка "Гладіатора 2" Дензел Вашингтон став священником
13:39
Ексклюзив
Кім Чен Ин та Путін
У КНДР немає технологій для виготовлення сучасних дронів, - експерт з питань національної безпеки Варченко
13:37
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
У розвідці Великої Британії підрахували, скільки безпілотників запустила Росія по Україні за минулий місяць
13:32
На фото: Блейк Лавлі
Блейк Лайвлі звинуватила режисера "Покинь, якщо кохаєш" Бальдоні у домаганнях, його адвокат назвав скаргу ганебною
13:22
Огляд
Олександр Усик та Даніель Дюбуа (праворуч)
Усик погодився на ще один реванш, а росіянам дозволили виступати на Олімпіаді. Головні новини світового спорту за тиждень
13:17
Верховна Рада
Комітет ВР підтримав за основу законопроєкт про декриміналізацію порно
13:02
Оновлено
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп
Трагедія на Різдвяному ярмарку в Магдебурзі: в МЗС розповіли про стан пораненої українки
12:59
Олександр Лукашенко
У Білорусі оприлюднили список кандидатів на вибори президента: самопроголошений Лукашенко балотується всьоме
12:44
Марк Рютте
"Це несправедливо": Рютте заявив, що просив Зеленського припинити критикувати Шольца
12:34
Інший Ірак
Іракські ополченці домовилися припинити атаки на Ізраїль, - ЗМІ
12:34
Аналітика
YouControl: Доходи ресторанного бізнесу в Україні торік приросли на 120%: хто заробив найбільше? 
12:32
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Потенціал для ударів по РФ потрібно вдосконалювати, - Згурець
12:24
Молдова
У Росії заявили, що влада Молдови нібито готує план операції в окупованому Придністров'ї
12:23
Огляд
російська пропаганда
Викриття іспаномовних ЗМІ, які просувають кремлівські наративи (друга частина)
12:13
землетрус
У Туреччині стався землетрус магнітудою 4,7
12:01
OPINION
Вибори в Румунії зманіпулювала не тільки Росія, а й місцеві "умільці"
11:40
Ексклюзив
окупанти Маріуполь
Ожило чотири полігони, ситуація в Маріуполі нагадує підготовку до Вугледарського наступу, - Андрющенко
11:37
Євробачення-2025: українці обрали членів журі фіналу Нацвідбору
11:19
МВФ
Україна отримала $1,1 млрд від МВФ
11:11
Огляд
світ, міжнародний огляд
Росія страчує дедалі більше українських військовополонених, а мільйони біженців з України все ще перебувають у стані невизначеності. Акценти світових ЗМІ 23 грудня
Більше новин