На Байковому кладовищі вкрали пам'ятник з могили Євгена Гуцала
На кладовищі кажуть, що масивну бронзову скульптуру "вкрали безхатченки"
З могили видатного українського письменника та кіносценариста Євгена Гуцала, похованого на Байковому кладовищі, невідомі вкрали бронзовий пам’ятник. Про це в коментарі Еспресо.TV повідомила дружина поета Леся Воронина.
"Десять днів мене не було в Києві, вчора ввечері повернулася, а сьогодні дізналася, що з могили Гуцала вкрали пам’ятник. Жахливе відчуття безпорадності і відчаю", - зазначила Леся Анастасіївна.
Дружина письменника каже, що ставлення до події в керівництва кладовища пасивне. Причини такої поведінки незрозумілі. "Неясно, які можуть бути причини того, що так легко можна зняти пам’ятник з Байкового кладовища, - ділиться Леся Воронина, - треба мати відповідну техніку для цього. І те, що кажуть, що це зробили безхатченки: просто зрізали пам’ятник і винесли з території кладовища, - в це важко повірити".
Так виглядала могила 14 січня 2015 року, у день народження письменника
Пам’ятник Євгену Гуцалу розташований не на центральній алеї, однак, подібні випадки вандалізму ставалися і раніше. Зокрема, пограбували пам’ятник Георгію Майбороді, який розташований на центральній алеї найстаровиннішого кладовища. Те ж саме сталося і з пам’ятником мовознавця Булаховського. І вони не єдині жертви.
"Ми зверталися і до адміністрації кладовища, і до охорони, і до слідчого в Голосіївському райвідділі. Відкрито справу. Але зрозуміло, як ставляться до усних і письмових заяв: відписки, листи, це безкінечна історія", - каже дружина письменника.
"Особливо боляче і прикро тому, що, якщо ми нічого не зробимо, могила буде розорена", - зауважує пані Леся.
Вкрадений пам’ятник 20 років тому зробив скульптор Микола Обезюк. Відновити пам’ятник немає можливості. "Форми пам’ятника ми не маємо. І чоловік цей став на 20 років старше, йому вже просто фізично тяжко це відновити. А те, що в нас беззахисними є навіть ті люди, які пішли з життя, це дуже страшно, але, мабуть, закономірно", - зазначає Леся Анастасіївна.
На Байковому кладовищі сину Лесі Ворониної сказали, що одного з грабіжників зловили. "Однак цікаво, як діють ці безхатченки і куди вони це здають. Є підозра, що ці пункти просто "кришуються". Не вірю, що міліція, яка так доблесно билася з "майданівцями", не може прикрити кілька пунктів прийому. Не було б попиту – не було і пропозицій", - каже дружина письменника.
Леся Воронина сподівається на вирішення проблеми. На засіданні спілки письменників вчора вирішили написати офіційного листа Віталію Кличку як меру міста з пропозицією це розслідувати, адже Байкове кладовище є історичною і культурною пам’яткою, яка належить місту. Звертатися буде і товариство "Просвіта".
"Думаю, так само болить і в тих родичів, які теж стали жертвами пограбування", - додала вона.
- Актуальне
- Важливе