В Україні не закриватимуть школи з мовами національних меншин, - Гриневич
Твердження про те, що після прийняття нового закону про освіту Міносвіти припинятиме роботу шкіл, де навчання ведеться мовами нацменшин, не відповідає дійсності
Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич після зустрічі зі своїм румунським колегою Мар'яном Попом, передає Еспресо.TV.
"Під час зустрічі були розвіяні міфи, які виникли стосовно нового закону. Зокрема, міф щодо того, що ми будемо закривати школи, де навчання ведеться мовами національних меншин. Сьогодні в Україні функціонує 75 загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою. І, крім того, 20 - з навчанням румунською та українською мовою. Всі ці заклади будуть продовжувати працювати", - пояснила міністр.
На її думку, якщо міністр освіти Румунії донесе цю інформацію до свого керівництва в уряді та до міністерства закордонних справ своєї країни, тоді позиція румунської сторони "може змінитися".
"Я на це дуже розраховую", - наголосила вона.
За словами Гриневич, окрім роз'яснювальної роботи з представниками урядів сусідніх з Україною країн, вона також спілкуватиметься з очільниками Євросоюзу.
6 жовтня у неї відбудеться зустріч з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Янгландом.
"Ми вважає, що найкращий, найпродуктивнішйи шлях (подолання упереджень щодо мовної статті нового закону про освіту - ред.) - це діалог", - додала вона.
При цьому Гриневич наголосила, що очолюване неї відомство не приймає зауважень російської сторони, оскільки це країна-агресор.
Читайте також: На Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі
- 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі. Окрім того, закон встановлює що навчання в усіх українських школах (у т.ч. у місцях компактного проживання національних меншин в прикордонних територіях), починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.
- 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту.
- Із засудженням нового українського закону виступив парламент Румунії, який з цього приводу прийняв спеціальну декларацію.
- Після цього президент Румунії Клаус Йоганніс заявив про скасування офіційного візиту до України, а уряд Угорщини, заявив про рішення заблокувати всі подальші рішення Євросоюзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.
- Актуальне
- Важливе