Миротворці ООН на Донбасі: Росія висунула нову умову
Москва виступає проти розміщення міжнародного миротворчого контингенту на російсько-українському кордоні, оскільки це нібито порушує послідовність виконання етапів Мінських угод
Про це заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, передає ТАСС.
"Вимоги про те, що місія має розміщуватися на усіх територіях "ДНР" й "ЛНР", у тому числі по всій лінії кордону з Росією, ведуть до зламу існуючих форматів і послідовності кроків за Мінськими угодами", - зазначила дипломат.
За її словами, контроль над кордоном є фінальним пунктом "Мінська-2" й може бути втілений тільки після виконання Києвом "політичних зобов'язань".
Читайте також: Путін поступився щодо миротворців на Донбасі. Яка ціна цих "поблажок" для України
- 5 вересня - за підсумками зустрічі американського дипломата Курта Волкера з помічником російського президента Владиславом Сурковим - Володимир Путін підтримав ідею з розміщенням миротворців у зоні російсько-українського військового конфлікту на Донбасі. Однак він наполягає, що миротворчий контингент має бути розміщено лише на лінії розмежування.
- Україна виступила проти такого сценарію. Як заявила перший заступник очільника Верховної Ради Ірина Геращенко, миротворців має бути розміщено на усій окупованій території Донбасу, а не лише на лінії розмежування.
- МЗС України взяло до уваги заяву Путіна про можливість розміщення миротворців ООН на Донбасі, однак наголосило, що не допустить в Україну росіян під виглядом миротворців ООН.
- У США привітали пропозицію відправити миротворців ООН на Донбас, де вони повинні бути розміщені по всій території, а не лише на лінії розмежування
- 11 вересня стало відомо, що Путін нібито погодився розмістити миротворців на всьому Донбасі.
- За оцінкою заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгія Туки, кількість миротворців Організації Об'єднаних Націй на Донбасі має сягати від 40 до 60 тисяч вояків.
- При цьому у Верховній Раді наполягають, що рішення про розміщення миротворчого контингенту має бути затверджене українським парламентом.
- 20 вересня президент Петро Порошенко повторно звернувся до Радбезу ООН з проханням про розгортання міжнародного миротворчого контингенту у зоні бойових дій на сході України. Вперше Україна просила про це ще на весні 2015 року.
- Актуальне
- Важливе