8 червня парламент Молдови мав провести консультації з українськими нардепами щодо викрадення Чауса, - ЗМІ
Молдавська сторона хоче дізнатись в українських високопосадовців, що їм відомо про викрадення з Кишинева судді Миколи Чауса
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на лист керівника спецкомісії парламенту Молдови від 4 червня,на ім'я спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова.
З документу, який отримали журналісти "ЄП", випливає, що попередня зустріч парламентарів обох країн щодо викрадення українського судді-втікача Миколи Чауса відбулася онлайн 3 червня і під час неї домовилися про розширену відеоконференцію між слідчою комісією парламенту Молдови і представниками трьох комітетів Верховної Ради - з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, комітету з питань правоохоронної діяльності, а також - комітету зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці.
Молдавська сторона пропонувала провести її вдень 8 червня, але невідомо, чи зустріч запланували на вказану дату. Парламентарі хотіли під час неї поділитися наявними у них даними та отримати від української сторони усю наявну інформацію та документи, які можуть сприяти розслідуванню викрадення судді у Молдові.
Дивіться також: Суддя Чаус записав відеозвернення: назвав своє зникнення "нібито викраденням" і пообіцяв "з'явитися в Україні" та дати свідчення
Зокрема, Молдову цікавить, чи є інформація про проведення українською владою спецоперації щодо судді Чауса перед його викраденням, та чи українські правоохоронні органи відкривали кримінальне провадження за фактом викрадення Чауса.
Також молдовські парламентарі цікавляться, що українській стороні відомо про осіб - громадян України, які, за даними розслідування журналістів RISE.Moldova та "Слідство.інфо" можуть бути напряму пов’язані з українськими силовими структурами і могли бути залучені до викрадення Чауса - що підтверджується даними і молдовських правоохоронців. Парламентарі запитують, чи можливо, що операція з викрадення проводилася із залученням українських силових структур - або ж чи можливо, що її здійснила кримінальна група з ініціативи приватних осіб, та хто міг би викрасти Чауса.
Читайте також: Молдова заявляє, що Україна не ділиться інформацією про викрадення судді-втікача Чауса
Водночас молдавські парламентарі хочуть з'ясувати, чидо викрадення були причетні деякі співробітники посольства України у Молдові, та яка позиція української сторони щодо прохання генпрокурора Молдови про зняття дипломатичного імунітету з колишнього військового аташе посольства України у Молдові та ордеру на обшук його авто, яке могло бути використане для вивезення судді з Молдови до України.
Читайте також: Інтерпол зняв з міжнародного розшуку екссуддю Чауса, - Слідство.Інфо
Парламентарі, крім того, хочуть знати, причини "неактивності" спільного молдовсько-українського слідчого комітету.
Вони також питають, чи відомі якісь обставини викрадення судді, про які ще не писали ЗМІ та яких немає у розпорядженні молдовських правоохоронців.
Зазначається також, що, за останніми даними, Микола Чаус перебуває на території України. Парламентарі запитують, що українська сторона може сказати з приводу цієї інформації та чи хтось виходив на зв’язок з Чаусом.
- 5 березня стало відомо, що Україна вимагатиме від Молдови екстрадиції судді Миколи Чауса.
- 3 квітня молдовський адвокат судді-втікача Миколи Чауса заявив про викрадення свого підзахисного
- За інформацією МВС Молдови, викрадачі Миколи Чауса перетнули український кордон. Глава МВС країни Павел Войку заявив про першого затриманого, підозрюваного у викраденні судді-втікача Миколи Чауса
- Журналіст Юрій Бутусов заявив, що суддю вивезли на машині військового аташе України, і Молдова вимагала зняти з нього імунітет
- Актуальне
- Важливе