Облога Межигір'я. Імпровізація нічого не дасть
Декілька днів тому з'явилася ініціатива 29 грудня відвідати Віктора Федоровича в його президентській резиденції. Всім бажаючим пропонувалося пройтися неспішною ходою 13 км від станції метро Героїв Дніпра до маєтку гаранта в Межигір'ї
Спочатку в опозиції ідею сприйняли без особливого ентузіазму. Мовляв, треба все обдумати, обговорити ... Але вчорашній день все змінив. Після звірячого побиття Тетяни Чорновол рішення ухвалили дуже швидко. Всім, хто хоче взяти участь у поїздці на Межигір'я, пропонують з транспортними засобами збиратися на Європейській площі о 12.00.
Тепер головне питання: наскільки ця акція буде ефективною? Чи вплине цей марш на Віктора Федоровича? Чи можна вирішити нинішню системну кризу через облогу чи штурм Межигір’я?
Політтехнолог Тарас Березовець вважає, що це може спрацювати. «Очевидно, що Межигір'я це як смерть в яйці Кощія Безсмертного. Межигір’я є його сакральним символом. Коли блокується урядовий квартал (Адміністрація, Кабмін) це не працює, але коли блокується особисте помешкання президента це спрацьовує завжди», - запевняє Березовець
А от депутат 6-го скликання Тарас Чорновіл не поділяє його впевненості. На його переконання облога Межигір’я це ефективно, але запізно. «В Януковича був певний страх, певне відчуття, що ситуація виходить з під контролю, коли відбувалися перші великі мітинги. От тоді треба було туди іти і щось там блокувати і оточувати. Зараз він вже втратив відчуття прямого страху перед людьми. Він боїться тільки «своїх»
Ще одна важлива деталь. Межигір’я зараз дуже ретельно охороняють. Мабуть не буде великим перебільшенням сказати, що його охороняють навіть краще, ніж Адміністрацію президента.
Художник Сергій Поярков, який вже декілька разів їздив дражнити охорону президентського помешкання, запевняє, що там вистачає і "Беркуту", і інших спецпідрозділів. "Завдяки нам воно охороняється ще сильніше, ніж раніше. Там все заблоковано".
На думку політолога Володимира Фесенка, якщо і робити пікетування Межигір’я, то його треба ретельно спланувати - тактику, графік і тому подібне.
"Імпровізація, на мій погляд, зараз нічого не дасть. Цю колону будуть розсіювати ще на підступах до Межигір’я, перекроюють шлях. Люди постоять десь біля Вишгороду і все. А до Межигір’я навіть й не дійдуть. І треба не просто іти, а з чимось іти. З якимись вимогами. Поки що я критично ставлюся до цього".
"Добре, пішли до Межигір’я. А що далі? Стихійні, спорадичні дії нічого не дадуть, - вторить йому політолог Вадим Карасьов, - Потрібно діяти поступово, раціонально і готуватися до зміни легітимної влади в Україні. Влада не настільки слабка, щоб її можна було перемогти на підйомі, на експресії. Потрібно готуватися до довгої облоги влади, а не до радикальних штурмів в стилі бурі і натиску".
Але як би там не було, чи буде хода до Межигір'я спланованою чи імпровізованою, вочевидь, її вже не уникнути. Аж ніяк.
- Актуальне
- Важливе