Куди поверне свої 40 багнетів Ахметов (СПИСОК)
Розмови про грандіозний вплив Ахметова на ситуацію в Верховній Раді дещо перебільшені. Утім, якщо Ахметов не припинить займати вичікувальну позицію він може втратити і те що має
Зараз, коли розмови йдуть про створення нової більшості та формування нового уряду (щоправда, не зрозуміло чи буде це уряд опозиції, чи умовно Клюєва) Рінат Ахметов ризикує втратити свій "пакет акцій" в Партії регіонів. З одного боку, Рінат Леонідович через заяву СКМ дав зрозуміти, що він противник силового сценарію, а з іншого, депутати, які на нього орієнуються поки що продовжують слухняно виконувати усе, що хоче Янукович. По суті, тиждень тому, коли вирішувалося питання амністії і, зрештою, подальших мирних переговорів з опозицією, Ахметов усунувся від парламентських справ і дав залякати свою групу. Можливо справа в тому, що сам Ахметов невпевнений у депутатах, вплив на яких йому приписують.
Справді, якщо проаналізувати склад так званої групи Ахметова, то там чимало слабких ланок. По-перше, це низка людей, які мають хороші стосунки з Ахметовим, але не були його підлеглими - це і Аркалаєв, і Новінський, і Білий, і Володимир Бойко з своїм партнером Матвієнковим. По-друге, це підгрупа з 9 депутатів на чолі з Борисом Колесниковим, від якого останнім часом сам Ахметов дістанціювався. Колесников зараз сам-на-сам бореться за своє місце у партії і грає у свою гру, зокрема, він не проти посісти чільне місце у проросійському крилі, але туди його не пускають регіонали - "медведчуківці". Тому у конфлікті влади та опозиції Колесников не "світиться", але достатньо росіянам натякнути йому, що він у грі і Борис Вікторович виступить за силовий сценарій.
Третю дуже велику підгрупу депутатів - "ахметівців" - близько десятка - складають люди так чи інашке зав'язані на Дніпропетровщину та віце-прем'єра Олександра Вілкула. І четверта підгрупа - її можна назвати умовно "менеджери Ахметова" налічує близько півтора десятка багнетів. Власне на ці дві підгрупи і може зараз найбільше покладатися Ахметов. Однак, і в цьому він шкодить собі своєю пасивністю і самоусуненням від гострих політичних процесів через що його люди відчувають себе покинутими.
Поки сім'я Вілкулів віддана Ахметову, тим більш, що Рінат Леонідович хоче просунути Олександра Вілкула і в новий уряд. Але якщо Вілкула під патронат візьме Клюєв? Чи зможе тоді Ахметов довіряти Вілкулу? Навряд чи. А отже у Ахметова залишаться лише його "менеджери", а від впливу на фракцію ПР залишиться тільки міф. При чому міф, який вороги Ахметова будуть роздувати на Заході, що, мовляв, і Рінат Леонідович тут теж не останній співучасник "злочинів влади". Тож Рінату Леонідовичу вочевидь вже пора визначитися з власною позицією щодо амністії, політреформи, переформатування уряду та провести серйозну "виховну роботу" зі своїми депутатами. Інакше все вирішать без нього.
- Аркалаєв Нуруліслам – борець, уродженець Дагестану, за деякими данними, має певне відношення до горілчаного бізнесу, на Донеччині відомий як «Нурік». Аркалаєв вважається близьким до Ріната Ахметова, але має зв’язки з Юрієм Іванющенко та з Віктором Балогою.
- Бахтєєва Тетяна – курує медичний напрямок, давно входить у групу Ріната Ахметова. Брала активну участь у захисті Бориса Колесникова, коли той у 2005 році перебував під слідством.
- Бобков Олександр – донецький «регіонал», який просувався по партійній лінії екс-керівником. облорганізації ПР Борисом Колесниковаим. Бобко розглядався Ахметовим та Колесниковим, як майбутня заміна мера Донецька Олександра Лук’янченко. Зокрема, в 2004-2010 роках очолював Донецьку міську організацію ПР.
- Бойко Володимир – екс-власник ММК ім. Ілліча. Після того, як підприємство перейшло до Ахметова, Бойко входить у групу Ріната Леонідовича. Утім, зданий і на самостійні кроки.
- Бутківський Віктор – тривалий час був головним рятівником Дніпропетровщини. Останній раз – з 2007 і до обрання до ВР. В кандидати його затверджував екс-губернатор Дніпропетровщини, віце-прем’єр Олександр вілкул, який входить до групи Ахметова.
- Воропаєв Юрій – в 2003-2005 роках керівник юридичного департаменту СКМ, потім керував власною юридичною фірмою, але так і залишився головним юристом Ахметова.
- Білий Олексій – з давніх часів добре знайомий і з Юрієм Іванющенко і з Рінатом Ахметовим. В їх відносинах виступає своєрідним «арбітром», якому довіряють обидві сторони.
- Бондаренко Олена – екс-прес-секретар Бориса Колесникова.
- Геллєр Євгеній – керівник бюджетного комітету, президент ФК «Зорі», керував футзальним клубом «Шахтар».
- Глазунов Сергій – екс-менеджер з Піденого ГОКа, своєю кар’єрою зобов’язаний віце-прем’єру - «ахметівцю» Олександру Вілкулу.
- Груба Григорій – екс-керівник «Крименерго», яке входить в орбіту інтересів Ріната Ахметова. За те, що Груба звільнив крісло керівника підприємства, його й підвисили до нардепа.
- Гузенко Костянтин – колишній міліціонер, екс-віце-мер Дніпродзержинська, входить до групи «ахметівця» Олександра Вілкула.
- Долженков Олександр – юрист пов’язаний з Юрієм Воропаєвим.
- Задорожний В’ячеслав – екс-віце-губернатор Дніпропетровщини, входить до групи «ахметівця» Вілкула.
- Зац Олександр – еск-заступник голови Донецької облради, коли її очолював Борис Колесніков.
- Кий Сергій – екс-помічник президента ФК «Шахтар».
- Калюжний Віталій – працював на підприємстві Бориса Колесникова «Київ-Конті».
- Коваль Олександр – менеджер Ріната Ахметова, до обрання в парламент керував «ДТЕК Свердловантрацит».
- Колесніков Борис – давній соратник Ріната Ахметова.
- Корж Павло – менеджер Ріната Ахметова, до обрання в парламент керував «Павлоградвугіллям».
- Коржев Анатолій – був адвокатом Бориса Колесникова в 2005 році.
- Левченко Микола – екс-секретар Донецької міськради, креатура Бориса Колесникова.
- Любоненко Юрій – екс-мер Кривого Рога, входить в команду «ахметівця» Олександра Вілкула.
- Малишев Володимир – екс-керівник охорони Ріната Ахметова
- Мальцев Володимир – менеджер Ріната Ахметов, до обрання працював на ЗАТ «Люкс».
- Мартовицький Артур – менеджер Ріната Ахметова, до обрання керував «Павлоградвугіллям».
- Матвієнков Сергій – партнер Володимира Бойко.
- Мельник Станіслав – менеджер Ріната Ахметова, до обрання керував ЗАТ «Люкс».
- Момот Олександр – екс-керівник Придніпровської залізниці, входить в групу «ахметівця» Олександра Вілкула.
- Новінський Вадим – партнер Ріната Ахметова.
- Омелянович Денис - менеджер АПК-Інвест Бориса Колесникова.
- Павлов Костянтин – екс-віце-мер Кривого Рога, входить у групу «ахметівця» Олександра Вілкула.
- Пономарьов Андрій – менеджер Ріната Ахметов, до оббрання керував Докучаєвським флюсо-доломітним комбінатом.
- Самойленко Юрій – кадровий офіцер СБУ, в політику його просував Рінат Ахметов, в 2012 році обирався на Дніпропетровщині – вотчині Ріната Ахметова.
- Селіваров Андрій – менеджер Ріната Ахметова, до обрання працював в «АРС-Холдинг».
- Ступак Іван – екс-віце-губернатор Дніпропетровщини, формально входить в групу «ахметівця» Олександра Вілкула, але здатний й на самостійні кроки.
- Циркін Ігор – екс-віце-мер Дніпропетровська, входить в групу «ахметівця» Олександра Вілкула.
- Чертков Юрій – донецький підприємець близький до Ріната Ахметова.
- Шипко Андрій – екс-заступник голови Дніпропетровської облради, входить у групу «ахметівця» Олександра Вілкула.
- Шпенов Дмитро – юрист сім’ї Вілкулів.
Читайте найближчим часом матеріали про групи у фракції ПР Андрія Клюєва та Сергія Льовочкіна.
- Актуальне
- Важливе