Чому у ФФУ мовчать про відмову від заявки на Євро-2020
Керівництво ФФУ не виконало рішення Виконкому, коли не подало заявку на проведення Євро-2020 в Києві та Донецьку
Для початку хочу нагадати, що чемпіонат Європи-2020 пройде в 13 містах старого континенту. На першій стадії відбору ФФУ подала заявку на участь в ньому київського НСК "Олімпійський" та донецької "Донбас-Арени". Згідно заявки київський стадіон претендував на проведення півфіналу та фіналу, а "Донбас-Арена" - три поєдинки групи та матч плей-офф.
Після 12-го вересня 2013 року, коли в УЄФА зібрали заявки від 32 асоціацій, були надіслані наступні вимоги до заявок. ФФУ мала підготувати заявочне досьє до 25 квітня.
У пресі часто з'являлася інформація про те, що НСК "Олімпійський" має гарні шанси на проведення фіналу, а сумнівів в тому, що "Донбас-Арені" не дадуть групові матчі та плей-офф взагалі не виникало. Тому для більшості журналістів та експертів інформація про те, що до 25 квітня УЄФА отримав остаточні заявочні досьє від 19 національних асоціацій, але України серед них немає, стало справжнім шоком.
Хочу почати з того, що провина журналістів у цій халепі також є. Представники спортивних ЗМІ в останні тижні та місяці приділяли велику увагу зіткненню Бойка з Гусєвим, життю Артема Мілевського, внутрішній "війні" у ФФУ між президентом Анатолієм Коньковим і першим віце-президентом Анатолієм Поповим та іншим "жовтеньким" новинкам. Але про Євро-2020 всі забули. За це нам всім великий мінус. Інформацію про те, що керівництво ФФУ нічого не робить для того, щоб продовжити боротьбу за матчі Євро-2020 можна було дізнатися задовго до 25 квітня. Можливо, тоді виник би скандал і сьогодні рішення було б зовсім іншим. Але не будемо говорити про "якби". Поговоримо краще, чому Анатолій Коньков та міжнародний відділ ФФУ не подали заявку.
Скажу відразу, що у ФФУ пообіцяли найближчим часом дати пояснення цієї ситуації. Мені було дуже дивно спілкуватися сьогодні з представниками федерації, які не могли повідомити українським уболівальникам про важливе рішення. Сьогодні - 28 квітня. 26-го квітня всі дізналися про провал кампанії. Євро-2020 - це імідж країни. Пояснення від керівництва ФФУ мало з'явитися відразу, але його нема. Можна зробити висновок, що там ще не придумали це пояснення.
Цікаво, що керівництво ФФУ проігнорувало рішення Виконкому за яким Україна мала подавати заявку.
Чому ж могли відмовитися від боротьби за Євро-2020? Я бачу декілька причин, які перерахую по пунктах:
1). У нинішній ФФУ тривають скорочення. Зі штату звільняють багатьох професіоналів, які працювали за часів Григорія Суркіса та брали участь у проведенні Євро-2012. Це колосальний досвід. Якщо згадати останній лист співробітників ФФУ до УЄФА та ФІФА, з нього слідує, що після приходу Конькова у ФФУ на посади запрошувалися друзі та родичі, а досвідчених працівників звільняли. Для того, щоб навіть правильно подати заявку на Євро-2020, зібрати потрібні документи, потрібен досвід і розуміння. Людина повинна довгий час працювати в структурі. У "нової команди" такого досвіду немає.
2). Анатолій Коньков буде президентом ФФУ до 2016 року (якщо за цей час ніхто не скличе позачерговий Конгрес ФФУ на якому його відправлять у відставку). Судячи з останніх подій шанси нинішнього президента отримати другий термін занадто малі. А навіщо тоді робити подарунок майбутній команді? Про імідж країни ніхто не думав.
3). Причина дуже проста, але в нинішній ситуації вона цілком реальна. У ФФУ просто забули про Євро-2020. Таке цілком могло статися на фоні останніх політичних подій в країні, а також "наїздах" на Анатолія Конькова. В ситуації, коли ведеться боротьба за крісло, людина не думає на шість років уперед.
Для того, щоб зрозуміти справжні мотиви керівництва ФФУ, потрібно дочекатися офіційного листа на сайті організації. Дійсно, дуже цікаво подивитися, що завадило федерації поборотися за матчі Євро-2020 маючи чудову інфраструктуру і досвід, який здобула наша країна після Євро-2012
- Актуальне
- Важливе