live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Порошенко замінить люстрацію виборчою профанацією

Люстрація по-порошенківськи – коли одну людину часів Януковича замінити іншою людиною часів Януковича. Різниця між ними у хазяїні, якому вони служать

Виступаючи перед представниками громадськості, Петро Порошенко поставив на місце усіх романтиків і мрійників, які сподівалися, що українська влада після Майдану очиститься завдяки люстрації. Люстрації - не буде. Замість цього Порошенко хоче провести банальну зміну еліт, коли замість Васі до влади прийде Коля. Який такий само, як Вася, або в моральному плані й гірший, просто вчасно перефарбувався. Власне, це ми вже проходили за "помаранчевих" і пам'ятаємо, якою масштабною профанацією все закінчилося. 

Порошенко каже: "Боротьба з корупцією не повинна вироджуватися в абсолютно беззмістовні, безглузді люстраційні закони, які в дійсності лише цементують корупцію". Якщо люстраційні закони, які розроблялися експертами, громадськістю, Єгором Соболєвим врешті-решт беззмістовні, то їх можна переробити, залучити експертів з Банкової чи ще звідкись, але тут мова йде про те, що від люстрації взагалі вирішили відмовитися. Замість цього Порошенко пропонує перезавантажити владу на дочасних парламентських, а потім і місцевих виборах. Але, нажаль, цього не відбудеться. Вибори до Київради вже показали, що перезавантаження влади у подібний спосіб не сталося. Змінилися прізвища депутатів, але не їх свідомість. І це в Києві, де був Майдан. А що можна очікувати в регіонах, де вибір прізвищ значно вужчий.

Учора стало відомо, що уряд за узгодженням з Банковою пропонує призначити головою Луганської ОДА бізнесмена Сергія Шахова. Який курував передвиборну кампанію Петра Порошенка на Луганщині. Зважаючи на те, що президентські вибори там відбулися лише в низці районів, його заслуга у перемозі Петра Олексійовича досить сумнівна. Не будемо особливо зосереджуватися і на його бізнесових "подвигах". Нагадаємо лише, що Шахов фігурував у розслідуванні Тетяни Чорновіл про конвертаційний центр на вулиці Гончара, 35 у Києві та в інших публікаціях. За словами Чорновіл, ця особа була тісно пов'язана з сином екс-генпрокурора Пшонки Артемом Пшонкою та із синами Януковича (про нього писали як про кума Януковичів). Внесення кандидатури Шахова нібито пояснюється тим, що в останні дні існування Євромайдану він надавав йому допомогу, і зараз допомагає у проведенні АТО. Зокрема бізнесмен нібито виділив 200 тис. грн. добровольчому батальйону "Азов".

Простіше кажучи - вчасно перефарбувався. Бо навіть з відкритих джерел про нього можна дізнатися не як про особу, яка допомагала Євромайдану, а як про людину з кримінальним шлейфом. То ж в разі призначення Шахова в Луганськ можна говорити, що Порошенко не має наміру кардинально змінювати систему влади, змінювати те, що власне і спонукало мільйони українців вийти на протести проти знахабнілих олігархів, суддів, прокурорів, мєнтів. Якщо мова йде про Луганщину, то до подій на Майдані господарем цієї області був "регіонал" Єфремов. Тепер буде Шахов. Що після цього зміниться в регіоні? Потоки почнуть текти в інші кишені...

новини партнерів

7 липня, 2020 вівторок

7 липня, 2020 вівторок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати