ТОП 5 міфів ДНР та ЛНР

29 жовтня, 2014 середа
15:40
Зміст

Останнім часом невизнаним „республікам” на Сході України доводиться пояснювати своїм прибічникам, чому попри послаблення бойових дій люди живуть так погано

Мешканцям Донбасу, яких привабили на референдуми обіцянками „грандіозних російських пенсій”, майже безкоштовного газу і небувалого економічного піднесення після звільнення від „київської хунти”, тепер доводиться пояснювати, чому обіцянки не збулися – і не збудуться ніколи.

Головною темою цих міфів стає, та само „ворожа політика Києва”, хоча в окремих випадках до неї доведеться додати ще й „об’єктивні обставини” а також „необхідність потерпіти до настання кращого майбутнього”.

Міф перший. Україна повинна платити пенсії мешканцям самопроголошених республік

По перше, "ДНР" позиціонує себе як незалежну державу, оголошуючи пенсіонерів, що мешкають на її території, своїми громадянами. Тому логіка терористів виглядає дещо збоченою, коли пенсії жителям "незалежного Донбасу" має сплачувати інша держава до того ж ще й ворожа. Варто нагадати, що Молдова так нічого і не сплачує мешканцям Придністров’я, рівно як Грузія – мешканцям Абхазії та Південної Осетії.

Безумовно, „керівництву” самопроголошеної республіки дуже хотілось би, аби гроші на пенсії – бажано у великих мішках і на броньовиках „Привату”, які так добре захоплювати і переобладнувати для військових потреб, весело і безперебійно котились до ДНРу. Але так добре, здається, не буде. І винний у цьому не Київ, Вашингтон чи Брюссель, а бандити, що з депресивного, але живого регіону зробили постапокаліптичні „дикі землі”.

Міф другий. ДНР та ЛНР користуються (або користуватиметься в найближчому майбутньому) російським, а не українським газом

Це неможливо, як з логістичних, так і з економічних причин. Газ – не дрова, для його доставки і розподілу потрібна інфраструктура багатомільярдної вартості. І якщо пошкоджені під час бойових дій місцеві газорозподільчі станції теоретично можна полагодити, то збудувати власний газопровід – чи відремонтувати покинутий „Таганрог-Маріуполь” (спроба чого, здається, з тріском провалилася) ДНР-івці не зможуть. А будувати для них окремий газогін – для того, щоб потім поставляти по ньому безкоштовний газ – Кремль явно не буде. Ресурси йдуть на „Силу Сибіру” – для „Сили Донбасу” їх не вистарчить.

Тому газ у невизнаних республіках може бути тільки двох видів – український або ніякий. Поки що Донбас отримує український газ до того ж безкоштовний.

Міф третій. Самопроголошені республіки будуть інтегровані в російські промислові ланцюжки і „запустять” виробництво з російськими зарплатами

Цим міфом заманювали мешканців Донбасу на референдум. Та й до сьогодні він залишається у свідомості тільки закоренілих „романтиків”.

Абсолютно всі дії Росії свідчать про прямо протилежні наміри. Якби хтось планував якусь інтеграцію, то з Росії йшли б інженерні війська, а не банди „отамана Козіцина” і йому подібних. Якби хтось планував щось інтегрувати, то обладнання на підприємствах ВПК ніхто б не демонтовував і не вивозив. Якби Росія збиралась використовувати шахти – російські військові не дивились би спокійно, як їх затоплюють, і так далі. Росія планувала знищити інфраструктуру територій, які рано чи пізно, в тому чи іншому вигляді буде змушений відбудовувати Київ. І Росія з цим завданням блискуче впоралась.

Міф четвертий. „Керівництву” ДНР з ЛНР вдасться підготувати інфраструктуру до зими

Інфраструктура, ступінь зношеності якої перевищує 70%, і яка підтримується людьми, не зацікавленими у якості її роботи, не може бути адекватно підготована до зими в принципі – і якість комунальних послуг по всій території України тому яскраве підтвердження.

Проте, маючи навіть певні переваги у можливості мотивувати комунальників за допомогою зброї, ДНР з ЛНРом явно рухаються у бік інфраструктурного колапсу. Брак енергоносіїв внаслідок зупинки роботи шахт, відсутність чіткої координації роботи комунальних служб, врешті-решт, жахливі збитки, завдані війною, все це не залишає мешканцям регіону жодних шансів на те, що взимку в квартирах буде тепло, світло і ситно.

Міф п’ятий. Київ буде змушений піти на переговори та погодитись на економічну співпрацю з ДНР та ЛНР, щоб отримати вугілля з донецьких шахт

Цей міф і дотепер вряди-годи з’являється на сторінках місцевих ЗМІ в якості аргументу на користь того, що „все буде добре”. Але якщо зважити на той факт, що в мирний час, в період з 2009 по 2014 рік Києву довелось виділити дотації для вугільної промисловості у розмірі 60 мільярдів гривень (без малого 1,5 тисячі з кишені кожного українця – включно з немовлятами), то тепер, коли шахти затоплені, обладнання зруйновано і частково здано на металобрухт, можна сміливо припустити, що Київ фінансово просто не потягне „вітчизняного вугілля”. Дешевше буде купувати не лише в Польщі чи ПАР, як то робиться сьогодні, а возити хоч з Нової Зеландії. А відсутність зауважень з боку поставників на тему „Ми вас годуємо” можна буде зарахувати у якості додаткового бонусу.

Власне, огляд міфології ДНР-ЛНР можна продовжувати майже до безконечності, оскільки кричущий розрив між доктринами „Новоросії” і реальністю довелося заповнювати безліччю вигадок.

В той же час, попри усі міфи, які є результатом масованої антиукраїнської пропаганди на Донбасі, Київ не відповив жителям окупованих районів у праві залишатися громадянами України. У столиці розуміють, що велика кількість людей не зі своєї волі опинилися в заручниках у терористів і окупантів. Тому кожен донецький чи луганський пенсіонер може як і раніше отримувати українську пенсію, але це можливо лише на території підконтрольній українській державі. Наразі пенсіонери Донбасу уже масово їздять за пенсіями в сусідні неокуповані райони.

З тієї ж причини Україна не перекриває подачу на окуповані райони електрики, газу і води, хоча технічно могла б це організувати.

Власне мешканцям Донбасу варто не вірити в міфи, а зрозуміти одну просту річ - Путін годувати Донбас не збирається, а щоб Київ міг повністю виконувати свої зобов'язання перед громадянами, необхідно повернутися в правове поле України.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+16°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.34
    Купівля 39.34
    Продаж 39.84
  • EUR
    Купівля 42.19
    Продаж 42.91
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
5 травня
23:46
Атака шахедів, ЗСУ
Росія запустила ударні БПЛА відразу з кількох напрямків
23:40
На фото: Логотип Євробачення-2024
У Швеції відбулась церемонія відкриття Євробачення-2024
23:16
Фінляндія
Основна мета - підірвати підтримку України: у Фінляндії прокоментували можливі диверсії з боку РФ
23:00
Грузія
Росія втягує Грузію у війну в Україні, - помічник держсекретаря США
22:31
Саміт ЄС, Віктор Орбан
В Угорщині тисячі протестувальників вийшли проти партії Орбана
22:05
Партизани зафіксували перекидання РСЗВ "Град" в окупованому Джанкої
21:58
Ексклюзив
Наталія Гаврилиця
Ми бачимо, що війна в Україні наблизила нас до ЄС, - експрем'єрка Молдови Гаврилиця
21:42
дощь, гроза, парасоля, негода
Можливі дощі та вітер: Наталка Діденко спрогнозувала погоду на наступний тиждень
21:23
ДТП
На Одещині сталася смертельна ДТП: загинув водій, його 5-річного сина госпіталізували
21:11
Папа Римський Франциск
Швейцарія запросила Папу Римського на український саміт миру
21:03
Ексклюзив
Олександра Матвійчук
"Держава робить взаємосуперечливі кроки щодо мобілізації", - лауреатка Нобелівської премії миру Матвійчук
20:52
Бернард Хілл
Зірка "Титаніку" та "Володаря перснів": помер актор Бернард Хілл
20:48
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 5 травня: скільки коштує долар, євро та злотий
20:35
Оновлено
зливи у Бразилії
Південь Бразилії потерпає від найбільшої в історії повені: 176 загиблих і зниклих безвісти
20:32
Ексклюзив
Олександра Матвійчук. Фото Юлія Вебер з фейсбук-сторінки Олександри
"Коли ми говоримо про байдужість світу, треба згадати про себе", - нобелівська лауреатка премії миру Матвійчук про Сирію та Україну
20:30
Герман Галущенко
Українську електроенергетику зараз рятують сонце й вітер: пояснення від Галущенка
20:21
Оновлено
"Динамо" - "Колос" 5:1 (5 травня 2024 року)
"Динамо" розтрощило "Колос", "Шахтар" розбив "Чорноморця": результати і розклад матчів 27-го туру УПЛ
20:16
Президента США Джо Байдена та прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху
США відмовляють Ізраїль від штурму Рафаха й призупинили поставки зброї, - Axios
20:08
Сі Цзіньпін прибув до Парижа
Сі Цзіньпін прибув на перемовини до Парижа
20:05
OPINION
Олексій Панич
Аморальна політика завжди історично програє
20:00
Інтерв’ю
Олександра Матвійчук
Українці, які не можуть виплеснути свою злість на росіян, починають виливати її на самих себе, — лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук
19:58
Артилерія ЗСУ
Rheinmetall постачатиме для ЗСУ снаряди дальністю 100 км
19:51
ЗСУ
За добу на фронті відбулося 103 боєзіткнення. Сили оборони відбили 94 ворожі атаки. 32 - на Бахмутському напрямку
19:25
Оновлено
У Великдень окупанти завдали три удари КАБами по центру Харкова
На Великдень росіяни двічі вдарили по Харкову: травмовано 15 людей
19:22
Ева Зайончковська-Гернік
"Переплутала виборчу кампанію з сайтом знайомств": кандидатку від Польщі на вибори до Європарламенту розкритикували за фото
19:04
Оновлено
обстріл, ППО
Росіяни обстріляли Куп'янщину: під завалами загинула жінка
18:50
Інтерв’ю
Валентина Ковальська
"Середовище вільних людей на чолі з Іваном": згадки подруги родини Миколайчуків Ковальської про осередок українського "поетичного кіно"
18:32
Інтерв’ю
Тимур Іванов, Володимир Путін та Сергій Шойгу (зліва - направо)
Є всі ознаки, що Путін готується до великого наступу, на який у нього немає достатньо сил, - політолог Морозов
18:26
Німеччина уряд
У Німеччині міністр уперше підтримав повернення до України військовозобов'язаних
18:26
Оновлено
Росіяни атакували на Великдень Полтавщину: поцілили елеватор
18:07
OPINION
Юрій Бутусов
Чи буде Рада підприємців захищати підприємців?
18:00
Аналітика
Байден та Зеленський зустрічаються на саміті НАТО
Максимум до вступу у НАТО: що таке безпекові угоди, з ким і чому Київ їх підписує
17:31
У Черкасах розмалювали один із соборів московського патріархату
"Приємно святити паски в осередку ФСБ?" У Черкасах на вході до храму Московського патріархату лишили написи та листівки
17:00
Інтерв’ю
Сі Цзіньпін та Джо Байден
США порушили ще одні червоні лінії РФ, але роблять це обережно, щоб не розлютити Путіна, - дипломат Брайза
16:59
Росіяни завдали удару по Слов'янській ТЕС 5 ракетами
Ворог поцілив у Слов'янську ТЕС на Донеччині 5 ракетами: наслідки
16:45
Естонія
Слід готуватися до того, щоб заблокувати Росію у Балтійському морі, - командувач ВМС Естонії
16:36
суспільство
"Прилетить туди - нічого страшного". Одеська поліцейська потрапила в скандал, прокоментувавши в соцмережах чергування на Великдень
16:35
У Німеччині відбулась акція протесту проти виступу пропутінської оперної співачки Анни Нетребко
У Німеччині відбулась акція протесту проти виступу пропутінської оперної співачки Анни Нетребко
16:30
Ексклюзив
ЗСУ
Росіяни намагаються посилювати штурмові дії в Часовому Яру: пресофіцер 26-ї артбригади Калашніков 
16:14
Al Jazeera заборонили працювати в Ізраїлі
Більше новин